Najlepsze przeglądarki Android TV – TOP 5

06.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze przeglądarki Android TV – TOP 5
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Android TV to system operacyjny, dzięki któremu można uruchamiać szereg aplikacji znanych z urządzeń mobilnych na ekranie telewizora. Dzięki temu rozwiązaniu telewizor z powodzeniem może służyć do surfowania po sieci. Jaka przeglądarka na Android TV będzie najlepsza? Wszystkie najważniejsze informacje przedstawiamy w poniższym poradniku. 

Czym jest Android TV?

Android TV jest to odpowiednik Androida, który większość z nas kojarzy ze smartfonów czy tabletów. Różnica polega na tym, że dostęp do wszystkich popularnych aplikacji zyskujemy w swoim telewizorze. Dzięki temu na naszym telewizorze możemy instalować wybrane gry, przeglądarki internetowe i wiele, wiele innych aplikacji. Android TV został zaprojektowany w taki sposób, aby korzystanie z niego z poziomu pilota było możliwie najwygodniejsze. Ekran główny podzielono na kilka sekcji, dlatego nawet osoby początkujące bez trudu poradzą sobie z wyszukiwaniem i instalacją wybranych aplikacji. 

Zdecydowanie najważniejszą zaletą Android TV jest fakt, iż mamy możliwość instalowania aplikacji będących w ofercie sklepu Google Play.

android tv - przeglądarka

Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ Google Play słynie z niezwykle rozbudowanej biblioteki. Mamy tam masę różnorodnych aplikacji. Korzystając z Android TV można grać w ulubione gry – wystarczy, że będziemy mieli do swojej dyspozycji pilot bądź kontroler, co jest interesującą alternatywą dla standardowej konsoli. Posiadacze Smart TV niejednokrotnie zastanawiają się, jakie są nowości na HBO Max czy co znajduje się na liście TOP 10 seriali na Playerze

Warto również wiedzieć o tym, iż korzystając z Android TV możemy nie tylko oglądać filmy czy grać w gry, ale również… surfować po sieci. Czy w Android TV znajdziemy popularne przeglądarki znane z ekranów komputerów i smartfonów?

Po co Ci przeglądarka na Android TV?

Z jakiego powodu warto decydować się na instalację przeglądarki na Android TV? Obecnie telewizory służą nie tylko do oglądania telewizji, ponieważ oferują zdecydowanie więcej funkcjonalności. Dziś wykorzystuje się je m.in. do korzystania z aplikacji z bogatą ofertą filmów i seriali takich jak serwis Netflix, ale również do grania w gry. Okazuje się jednak, że z poziomu telewizora można też z powodzeniem przeglądać strony internetowe. Będzie to jeszcze prostsze, gdy do podłączymy do telewizora mysz i klawiaturę. 

Wybór przeglądarek internetowych na Android TV jest bardzo szeroki. Wielu renomowanych producentów z całego świata przygotowało przeglądarki dostosowane do potrzeb osób korzystających z telewizorów. Z tego względu znalezienie takiej przeglądarki, która będzie najlepiej odpowiadała naszym potrzebom, może być trudne.

Lista 5 najlepszych przeglądarek na Android TV

Oferta przeglądarek internetowych na Android TV jest dość szeroka. W związku z dużym zainteresowaniem kolejni producenci starają się wprowadzać i cyklicznie aktualizować przeglądarki dedykowane posiadaczom telewizorów z systemem Android TV. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych przeglądarek na Android TV.

Zdziwić może fakt, że na naszej liście brakuje najbardziej znanych przeglądarek Google Chrome, Firefox czy Opera. Wynika to z tego, są one na Android TV niedostępne, a wpisując nazwy tych przeglądarek w Sklepie Google Play, nie zobaczymy ich na liście wyników wyszukiwania.  

Jedynym sposobem na zainstalowanie Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Opery jest skorzystanie z innej przeglądarki i zalogowanie się za jej pomocą do internetowej wersji Sklepu Play. Można również użyć zewnętrznej przystawki Smart TV i zainicjowanie w ten sposób instalacji wybranej przeglądarki. Może to być sporym utrudnieniem dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Drugim powodem, dla którego nie umieściliśmy ich w naszym zestawieniu jest fakt, że nie są one zoptymalizowane pod działanie z systemem operacyjnym Android TV, co może skutkować mniej stabilnym i mniej wydajnym działaniem oraz brakiem niektórych funkcji (chociaż opinie na temat działania tych przeglądarek są podzielone i znaleźć można sporo entuzjastów).

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przekonać się o tym samodzielnie. Szczególnie warto sprawdzić działanie Firefox, na którym według wielu użytkowników przeglądanie YouTube działa szybciej niż w dedykowanej aplikacji. Zaletą Firefox jest również to, że działać na nim powinny wtyczki i dodatki do przeglądarki, z czym Google Chrome na Android TV sobie nie radzi.

Biorąc to wszystko pod uwagę, do najlepszych przeglądarek internetowych na Android TV dostępnych w Sklepie Play zaliczyliśmy:

BrowserHere

browserhere - przeglądarka android tv
BrowserHere

Jest to jedna z najpopularniejszych internetowych przeglądarek, która jest całkowicie bezpłatna. Jej atutem jest fakt, iż jest w pełni kompatybilna z pilotem telewizora. Posiada takie funkcje jak zakładki, historia przeglądania czy blokery plików cookies. Korzystając z niej, możemy odtwarzać dowolnie wybrane filmy oraz blokować reklamy. Wbudowana technologia blokowania reklam BrowserHere sprawia, że reklamy czy automatycznie wyskakujące okienka są automatycznie blokowane. 

TV-Browser Internet 

przeglądarka na android tv - TV-Browser Internet
TV-Browser Internet 

Darmowa przeglądarka internetowa na Android TV, która pozwala na surfowanie po sieci czy oglądanie filmów. Posiada funkcje takie jak skróty, zakładki, blokowanie okienek oraz historia przeglądania. Twórcy podkreślają, że aplikacja chroni prywatność użytkowników, ponieważ nie zbiera ani nie udostępnia żadnych informacji na ich temat, takich jak lokalizacja czy pliki cookie. 

Puffin

puffin
Puffin

Jest to przeglądarka, która wyróżnia się tym, iż zaprojektowano ją z myślą o użytkownikach telewizorów. Posiada czytelny i przyjemny dla oka interfejs oraz jest prosta w obsłudze. Jej atutem jest fakt, iż działa stosunkowo szybko. Posiada wiele funkcji, takich jak zoptymalizowane odtwarzanie wideo, regulacja prędkości odtwarzania oraz bardzo szybka prędkość ładowania treści. 

ZEUS 

zeus
ZEUS

Darmowa przeglądarka telewizyjna na Android TV, która jest doskonale zoptymalizowana pod kątem przeglądania stron internetowych na ekranie telewizora. Można ją obsługiwać, korzystając z pilota. Jej użytkownicy mogą m.in. korzystać z wyszukiwarki, trybu incognito, historii przeglądania czy funkcji blokowania wyskakujących okienek. 

Open Browser 

przeglądarka internetowa android tv - open browser
Open Browser

Przeglądarka na Android TV, która jest oferowana w ponad 200 krajach świata. Jej twórcy wskazują, iż dzięki niej można łatwo i wygodnie surfować po sieci. Umożliwia ona uruchamianie wielu zakładek jednocześnie, zmianę układu strony w zależności od preferencji użytkownika, a także włączanie trybu in cognito. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.