Przeglądarka Arc oparta na Chromium, to nowy sposób na przeglądanie stron www

15.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Przeglądarka Arc oparta na Chromium, to nowy sposób na przeglądanie stron www
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W przypadku przeglądarek internetowych właściwie tylko kilka produktów ma ugruntowaną pozycję na rynku. Mowa oczywiście o Chrome, Firefox, Operze i Safari. Użytkownicy doceniają je za bezpieczeństwo, intuicyjną obsługę i szybkość działania. Czy konkurencja ma szansę stworzyć równie udany produkt? Jak dotąd, nikomu się to nie udało, choć co pewien czas docierają do nas informacje o kolejnej „przełomowej” przeglądarce. Taka może być też przeglądarka Arc.

Przeglądarka Arc – co ją wyróżnia?

Przeglądarka internetowa Arc to kolejna propozycja dla osób znudzonych bardziej klasycznym oprogramowaniem. Oczywiście, nie miałaby szans przyciągnąć do siebie zbyt wielu użytkowników, jeśli coś by jej nie wyróżniało.

Przeglądarka Arc oparta jest na otwartym oprogramowaniu do przeszukiwania sieci – Chromium.

Pod tym względem nie różni się więc od m.in. Google Chrome lub Opery. Arc posiada jednak świeży interfejs, ale nie to jest jej głównym wyróżnikiem. Najważniejsza w Arc jest bardzo duża szybkość pracy przeglądarki.

Obecnie przeglądarka Arc jest dostępna na system macOS. Prace nad wersją na Windowsa trwają.

Przeglądarka Arc
Źródło: thesweetsetup.com

Prosta forma i łatwa obsługa przeglądarki Arc

W tej przeglądarce nie znajdziemy kart ani zakładek. Mamy po prostu samą stronę internetową, na którą wchodzimy i… tyle. Dookoła znajduje się cienka ramka. W przeglądarce Arc nie ma też paska adresowego. Przejście do najpotrzebniejszych opcji odbywa się po najechaniu kursorem myszy na lewą krawędź okna. Tam ukryto bowiem menu ze wszystkimi niezbędnymi funkcjonalnościami. Dla najczęściej używanych działań mamy też przydatne skróty klawiszowe (np. do wyświetlenia kolejnej zakładki).

Korzystanie z przeglądarki Arc przypomina nieco używanie wersji mobilnej.

Można więc powiedzieć, że to zupełnie inne podejście do projektowania przeglądarki internetowej. Choć, podobnie do innych programów tego typu, Arc jest oparta o silnik Chromium, obsługa wygląda nieco inaczej. Rozwiązanie z pewnością spodoba się osobom przyzwyczajonym do częstego korzystania z urządzeń mobilnych.

Korzystanie z Arc jest przy tym bardzo intuicyjne, a sama przeglądarka ma wszystkie niezbędne funkcje.

Arc
Źródło: thesweetsetup.com

Możliwość dzielenia okna w przeglądarce

Zwykle przeglądając strony internetowe wyświetlamy po prostu na ekranie jedną stronę. W przeglądarce Arc w prosty sposób możemy podzielić okno. Z boku możemy wyświetlić player z muzyką, komunikator lub właściwie dowolną treść.

W menu rozwijanym z lewej strony możemy utworzyć skróty do często przeglądanych stron. Najważniejsze z nich dostaniemy jako wygodne w użyciu kafelki z ikonami strony. Na pasku widzimy też otwarte zakładki, a także ulubione strony. Taki sposób organizacji pozwala szybko zobaczyć, jakie strony mamy aktualnie otwarte.

Przeglądarka Arc ma wiele opcji, choć nie wszystkie są przydatne

Choć przeglądarka Arc działa naprawdę szybko, wcale nie jest pozbawiona wielu funkcji. Mamy w niej funkcjonalny menadżer pobieranych plików, możliwość podłączenia swojego kalendarza i poczty e-mail. Arc obsługuje bez problemu rozszerzenia znane z Google Chrome.

Jak pobrać przeglądarkę Arc?

Przeglądarka Arc jest obecnie w trakcie testowania. Można jednak dołączyć do grona jej użytkowników. Link z instrukcją pobrania otrzymasz po podaniu maila na stronie producenta Arc.

Źródło: thesweetsetup.com

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.