Xiaomi Pad 7 Pro na horyzoncie: dobra bateria i ekran 144 Hz

06.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi Pad 7 Pro na horyzoncie: dobra bateria i ekran 144 Hz
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat Xiaomi Pad 7 Pro. Tablet z Chin powinien przebić osiągi swojego poprzednika, choć niektóre podzespoły mogą być wspólne. Sprawdźmy więc, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym tablecie.

Zapowiedź Xiaomi Pad 7 Pro – zdecydowanie warto czekać na ten tablet!

Wielu recenzentów i użytkowników uznało Xiaomi Pad 6 Pro za jeden z najlepszych tabletów z Androidem. Nic dziwnego – ekran o dużej rozdzielczości i z odświeżaniem 144 Hz (ma też Dolby Vision i HDR10+!), czy ex-flagowy procesor Snapdragon 8+ Gen 1 sprawiały, że korzystanie ze sprzętu po prostu jest przyjemnością.

Najnowszy model Xiaomi Pad 7 Pro powinien więc zaoferować jeszcze więcej. Doniesienia wskazują na to, że ekran może być niemal identyczny. Również dostanie wysoką częstotliwość odświeżania obrazu 144 Hz, lecz prawdopodobnie przekątną 10″ (aktualnie sprzedawany model ma 11″). Doniesienia serwisu GSMChina wskazują na rozdzielczość 2387 x 1480 pikseli, czyli 1.5K.

Sercem najnowszego tabletu może być Snapdragon 8 Gen 2. To byłaby świetna informacja!

Choć na rynku jest już nowsza generacja procesora marki Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 jeszcze przez kilka lat będzie oferował topową wydajność. Zapamiętamy go na długo – to bardzo wydajny układ, który przy tym nie nagrzewa się i nie zużywa za dużo energii. Sprzęt powinien dostać też co najmniej 8 GB RAM i od 128 do 512 GB szybkiej pamięci na dane. Poprzednik miał dysk UFS 3.1, tu w parze z nowszym Snapdragonem możemy więc liczyć na pamięć UFS 4.0.

Wydajność Motorola Edge 40 Pro

Jeśli natomiast jesteśmy już w temacie baterii, Xiaomi Pad 7 Pro może dostać ogniwo o pojemności 10.000 mAh. Moc ładowania ma natomiast wzrosnąć z 67 do 120 W. Nieco mniejszy ekran, większa bateria i dobry procesor oznaczają, że najnowszy tablet Xiaomi może zapewnić naprawdę wyśmienity czas pracy na jednym ładowaniu.

Kiedy premiera Xiaomi Pad 7 Pro?

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Xiaomi Pad 7 Pro trafi do sprzedaży wyłącznie na rodzimym rynku producenta – w Chinach. Wygląda jednak na to, że klienci dostaną też opcję kupienia topowego sprzętu w innych krajach. Tak przynajmniej twierdzi serwis GSMChina.

Premiera Xiaomi Pad 7 Pro powinna się odbyć w drugim kwartale 2024 roku.

Podobnie do poprzednika, tablet dostanie tylny aparat z czujnikiem głębi. Być może znów będzie miał matrycę 50 MP i autofocus Xiaomi Pad 6 Pro miał też kamerkę przednią z matrycą 20 MP.

Xiaomi Pad 6 (poprzednia generacja)

Dokładną specyfikację poznamy jednak dopiero w momencie premiery urządzenia. Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że i klienci z Polski będą mogli kupić ten tablet w oficjalnej dystrybucji.

Zdjęcie główne przedstawia model Xiaomi Pad 6 Pro.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.