Nothing Phone (2a) pojawił się na horyzoncie

25.12.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nothing Phone (2a) pojawił się na horyzoncie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiło się kilka doniesień na temat nowego smartfona dość młodej marki. Nothing Phone 2a mógłby być nieco tańszym modelem w ofercie tego producenta, a być może po prostu następcą Nothing Phone (1). Dostrzeżono go na zdjęciach „szpiegowskich”.

Nothing Phone 2a – pierwsze zdjęcia prototypu smartfona

Pierwszy model Nothing Phone (1) okazał się dość innowacyjnym smartfonem. Możemy zobaczyć w nim „ducha” pierwszych smartfonów marki OnePlus. Nic dziwnego, obie marki łączy osoba założyciela. Średniopółkowy model został wyposażony w tak dopracowane i dobre oprogramowanie, że działał jak pełnoprawny flagowiec. Największe wrażenie robił jednak wygląd, a przede wszystkim efektowne podświetlenie tylnej części obudowy. Ta jest zresztą przezroczysta, więc możemy dostrzec niektóre podzespoły. Innowacyjny wygląd nie każdemu się spodoba, z pewnością jednak wyróżnia się na tle konkurencji. Po około roku do sprzedaży trafił Nothing Phone (2) już z zauważalnie mocniejszą specyfikacją. Znów ma świetne parametry, jednak cena to ponad 2.500 złotych.

Nowy model Nothing Phone (2a) mógłby być tańszą odmianą, zapewne kosztującą niecałe 2.000 złotych.

Taki telefon wypełniłby lukę cenową między oboma modelami marki Nothing. Dziś pierwszy smartfon tej firmy kosztuje od około 1500 złotych. Wciąż jest więc bardzo ciekawą propozycję.

Z Nothing Phone 2a mam właściwie tylko jeden problem. Uważam, że może wcale nie powstać. Już raz „przejechałem się” na zapowiedziach tańszego modelu tej marki. Informacje o Nothing Phone (1) Lite okazały się bowiem fake newsem. Teraz jednak sytuacja może być zdecydowanie inna. W sieci pojawiły się zdjęcia prototypu smartfona, który ma być właśnie kolejnym modelem Nothing Phone.

Nothing Phone (2a) – czy coś już o nim wiemy?

Nie mamy jeszcze żadnych oficjalnych informacji w tej spawie. Pojawiła się natomiast nieoficjalna specyfikacja – prezentuje się całkiem interesująco!

Według przecieku ekran OLED dostałby 120-hercowe odświeżanie obrazu. Za wydajność miałby natomiast odpowiadać nowoczesny procesor MediaTek Dimensity 8200. Podstawową wersją byłby Nothing Phone 2a z 8 GB RAM i dyskiem 128 GB, zapewne bez możliwości rozbudowy kartą microSD. Na pokładzie będzie natomiast najnowszy Android 14 z niezłą nakładką systemową Nothing OS 2.5.

Według doniesień Nothing Phone 2a dostanie podwójny aparat 50 MP z tyłu.

Wciąż ma mieć też nietuzinkowy design z podświetleniem LED nazwanym Glyph. To chyba już na stałe będzie cecha charakterystyczna kolejnych modeli marki Nothing. Nowy model miałby jednak różnić się nieco pod względem designu od poprzedników. Oba dotychczasowe modele są trudne do odróżnienia pod kątem wyglądu. Nie mamy natomiast informacji o baterii, obecności głośników stereo, czy innych parametrach. W przecieku znajdziemy natomiast cenę. Nothing Phone 2a miałby trafić na rynek w cenie 400$.

Nothing Phone 2a pojawił się w przecieku
Nothing Phone 2a (źródło)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.