Search icon

Apple ma kolejny problem. Jego pracownicy nie chcą wracać do biur i szykują protest

29.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Apple ma kolejny problem. Jego pracownicy nie chcą wracać do biur i szykują protest
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pracownicy korporacyjni zatrudnieni w firmie Apple przez długi czas pracowali zdalnie, ale na początku sierpnia zostali poinformowani o tym, że wkrótce ma się to zmienić. Nie spotkało się to jednak z ich aprobatą. 

Apple zarządza zmiany w trybie pracy

Od 5 września ma zmienić się ich tryb pracy. Tim Cook planuje, by pracownicy byli obecni w swoich biurach przez trzy dni w tygodniu – we wtorek, czwartek oraz jeden dodatkowy dzień, w zależności od ustaleń z przełożonym.

Protesty pracowników Apple

Rozczarowani tą decyzją pracownicy wystosowali petycję, w której wyrażają swoje niezadowolenie z opisanych wyżej planów związanych z powrotem do hybrydowego trybu pracy.

Petycja została stworzona przez pracowników, którzy utworzyli grupę o nazwie „Apple Together”.

Według doniesień opublikowanych na łamach Financial Times, coraz większa liczba pracowników popiera tę inicjatywę, a wspomniana petycja zdobywa coraz więcej zwolenników.

Protestujący pracownicy twierdzą, że decyzja kierownictwa firmy nie uwzględnia potrzeb niektórych pracowników. Jest bowiem wiele osób, które czują się bardziej komfortowo i są bardziej produktywne, pracując z domu.

Jednym z postulatów jest możliwość ustalenia sposobu pracy z bezpośrednim przełożonym. Pracownicy chcą też, by ostateczna decyzja w tym temacie nie wymagała akceptacji managerów wysokiego szczebla ani nie podlegała pod skomplikowane procedury.

Autorzy listu twierdza, że firma powinna zachęcać do elastycznego trybu pracy, a nie zakazywać go.

Tim Cook argumentuje swoją decyzję tym, że praca stacjonarna pozwala zacieśniać więzi między współpracownikami, a współpraca ludzi jest częścią kultury organizacyjnej firmy.

Źródło: Financial Times

nano google news

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.