Search icon

“Prosta sprawa” – Piotr Adamczyk jako zdemoralizowany mafiozo na zwiastunie serialu Canal+

24.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Prosta sprawa” – Piotr Adamczyk jako zdemoralizowany mafiozo na zwiastunie serialu Canal+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Prosta sprawa” – nowy, gangsterski serial akcji Canal+ doczekał się oficjalnego zwiastuna. W rolach głównych: Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk. Kiedy premiera?

Prosta sprawa – zwiastun serialu Canal+  

Twórcy świetnie przyjętej “Furiozy” raz jeszcze zapraszają Was do gangsterskiego półświatka, prezentując oficjalny zwiastun serialu “Prosta sprawa”. I tym razem w jednej z ról głównych wystąpi Mateusz Damięcki, którego poprzednie, ekranowe wcielenie spotkało się z powszechnym uznaniem. Dołączy do niego Piotr Adamczyk – po raz pierwszy jako demoniczny, zdemoralizowany mafiozo.

Serial oparto na bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza, a w jego oficjalnym opisie możemy przeczytać: 

»Prosta sprawa« to historia mężczyzny, który przyjeżdża do Kotliny Jeleniogórskiej oddać 200 złotych długu swojemu przyjacielowi, Prostemu. Okazuje się, że kumpel ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii, a teraz jest przez nią poszukiwany. Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. Idzie na wojnę z gangsterami, ryzykując wszystko. Od teraz będzie walczył o życie, i to nie tylko swoje, z mafią jeleniogórskiego półświatka. Z pozoru prosta sprawa szybko obróci się w brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują. 

To historia osadzona we współczesnym świecie, która rozgrywa się̨ w realiach przygranicznej (polsko-czesko-niemieckiej) wojny lokalnych gangów. Tu będzie się toczyć walka dobra ze złem, walka o honor i sprawiedliwość. Jej główny bohater, Inco, to ktoś, komu kibicujemy, niezależnie od metod, jakie stosuje, bo wiemy, że jego celem jest ukaranie tych, którzy wykorzystują słabszych.

Poniżej znajdziecie opublikowany niedawno zwiastun produkcji:

Prosta sprawa – obsada i twórcy 

Oprócz Mateusza Damięckiego i Piotra Adamczyka w obsadzie znaleźli się również Mateusz Więcławek, Mateusz Kmiecik, Iza Kuna, Magdalena Wieczorek, Maciej Musiał, Krzysztof Zalewski, Weronika Humaj, Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki.

Reżyserem i scenarzystą produkcji jest Cyprian T. Olencki (“Furioza”, “PolandJa”). 

Kiedy premiera w Canal+ Online?

Premiera 6-odcinkowego serialu została zaplanowana na 17 maja tylko w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

Źródło: Canal+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.