Prosta sprawa – Mateusz Damięcki gwiazdą nowego serialu Canal+. Kiedy premiera?

28.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Prosta sprawa – Mateusz Damięcki gwiazdą nowego serialu Canal+. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak informuje Canal+, ruszają właśnie zdjęcia do nowego polskiego serialu sensacyjnego pt. “Prosta sprawa”. Gwiazdą produkcji na podstawie bestsellera Wojciecha Chmielarza jest Mateusz Damięcki. 

Prosta sprawa – nowy polski serial oryginalny Canal+ 

Canal+ zapowiada nowy polski serial sensacyjny pt. “Prosta sprawa”. Tytuł zorientowano wokół postaci bezimiennego bohatera, który staje przed szansą spłacenia długu sprzed lat. Wyrusza w podróż, w poszukiwaniu człowieka, który kiedyś bezinteresownie pożyczył mu pieniądze, a który wplątał się w rozgrywki z lokalną mafią. Decyzja ta wiąże się z dalekosiężnymi konsekwencjami, stanowiącymi zagrożenie dla bezimiennego i nie tylko. Tytuł przeistacza się w gangsterskie kino akcji.

Jego reżyser, Cyprian T. Olencki, widzi go w następujący sposób: 

»Prosta sprawa« to przede wszystkim nieprosta, przejmująca historia, w której bohaterowie walczą o najwyższą stawkę – swoje życie. Stają przed ekstremalnymi wyborami, gdzie zaciera się granica między dobrem a złem. Mamy tu wyraziste, charyzmatyczne postaci zagrane przez najlepszych polskich aktorów. A wszystko w anturażu gatunkowego serialu sensacyjnego, mnóstwo scen ucieczek, strzelanin i bójek. Fantastyczni polscy pirotechnicy i kaskaderzy są z nami na planie właściwie non stop. A całość dopełnia malownicza sceneria wciąż filmowo niewyeksploatowanych karkonoskich krajobrazów.

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się także Wojciech Chmielarz, autor książki, na podstawie której powstaje serial:

»Prosta sprawa« przeszła ciekawą drogę – od powieści odcinkowej, publikowanej na moim Facebooku podczas pandemii, przez pełnoprawną bestsellerową książkę, po serialową ekranizację. Pisząc tę historię miałem przed oczami moje ulubione filmy Eastwooda. Chciałem, żeby główny bohater był gościem z krwi i kości, który ma serce po właściwej stronie, a jednocześnie nie zawaha się użyć pięści, kiedy musi. Mateusz Damięcki w tej roli to strzał w dziesiątkę, nie wymagający zbędnego komentarza. Na sceny z takim aktorem na ekranie po prostu się czeka.

A co na to Damięcki?

Kino akcji to zawsze jest wyzwanie. Bezimienny, którego gram, to facet nie tylko z tajemniczą przeszłością i kodeksem moralnym wpisanym w DNA, ale też sprawny fizycznie,  wyszkolony mężczyzna. Biega, skacze, walczy, świetnie posługuje się każdą bronią. Dla mnie oznaczało to godziny ćwiczeń, budowania sylwetki, nauk choreografii scen walk. »Prosta sprawa«, chciałoby się powiedzieć, a jednak w rzeczywistości nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Innymi słowy – ta rola to krew, pot i łzy… ale przy ekranizacji tak świetnej powieści, wszystko jest tego warte.

Prosta sprawa – twórcy 

Cyprian T. Olencki (“Furioza”) nie tylko wyreżyserował, ale też napisał scenariusz do serialu. Za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit.

Kiedy premiera?

Data premiery serialu “Prosta sprawa” została oznaczona na 2024 rok. Znajdziecie go wtedy w CANAL+ online i CANAL+ PREMIUM. Prace na planie potrwają do października tego roku. 

Źródło: Canal+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.