Promocja Orlen – z aplikacją Vitay znów zatankujesz taniej do połowy września

23.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Promocja Orlen – z aplikacją Vitay znów zatankujesz taniej do połowy września
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W 2022 roku promocja umożliwiająca zakup tańszego paliwa w wakacje pojawiła się w niemal każdej sieci stacji paliw. Wszystko zaczęło się od zniżki 30 groszy na litrze paliwa w Orlen. W tym roku państwowa spółka również planuje wakacyjną obniżkę. Znów zaoszczędzimy 30 groszy na każdym zatankowanym litrze. Promocja skierowana jest do uczestników programu Orlen Vitay.

Jak zatankować taniej na Orlenie?

Promocja na tańsze paliwo na Orlenie pozwala zatankować ze zniżką 30 groszy na litrze. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do ilości tankowań i tego, jak dużo paliwa kupisz.

Możesz zatankować jednorazowo do 50 litrów paliwa ze zniżką 30 groszy na litrze. W każdym miesiącu skorzystamy z promocji maksymalnie czterokrotnie.

W 2022 roku mogliśmy miesięcznie zatankować do 150 litrów tańszego paliwa. Teraz z promocji skorzystasz maksymalnie cztery razy w ciągu miesiąca. W praktyce oznacza to, że każdy z nas może zatankować 200 litrów paliwa miesięcznie. Po przekroczeniu tej sumy (lub gdy tankujesz piąty raz w danym miesiącu, lub gry tankujesz ponad 50 litrów za jednym razem) trzeba zapłacić normalną cenę za paliwo. Oczywiście, do skorzystania z aplikacji niezbędna jest aplikacja Vitay.

zniżka na paliwo Orlen w aplikacji Vitay

Kto może skorzystać z promocji na tanie paliwo Orlen?

Warto wiedzieć, że tańsze paliwo kupimy tylko, gdy wlejemy je bezpośrednio do baku naszego samochodu. Zniżka 30 groszy na litrze nie obowiązuje podczas wlewania benzyny lub ropy do kanistra lub jakiegoś rodzaju pojemnika.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć też na dodatkowe 10 groszy zniżki na każdym litrze. Dotyczy to analogicznych ilości i częstotliwości tankowania, jak w przypadku pierwotnej obniżki ceny paliwa.

Aplikacja Vitay – jak założyć?

Do skorzystania ze zniżki najlepiej jest pobrać aplikację Orlen Vitay dostępnej na telefony z Androidem oraz smarffony z iOS.

Następnie trzeba wyrobić kartę Vitay. W tym celu trzeba zarejestrować się w programie Vitay podając adres e-mail. W nowym oknie przeglądarki otworzy się formularz, w którym trzeba podać dane osobowe. Na wskazany adres mail wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem weryfikacyjnym.

Pozostało już jedynie zarejestrowanie nowej karty Vitay w aplikacji. Klikając w Zaloguj wystarczy podać dane z formularza zakładania karty (opisanego wyżej) i gotowe.

aplikacja orlen vitay

Jeśli ten sam e-mail widnieje w aplikacji Orlen Pay (ta pozwala m.in. płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze), system powiąże je ze sobą.

Można płynnie przejść z jednej aplikacji do drugiej, jednak do odebrania zniżki niezbędne jest pokazanie kuponu wygenerowanego w Orlen Vitay przy kasie (ewentualnie można pokazać plastikową kartę Vitay).

Kupon znajduje się w sekcji Kupony w dolnej części aplikacji. Po kliknięciu w nią należy wybrać „Aktywuj” i gotowe.

Jak skorzystać ze zniżki na tanie paliwo w Orlenie?

Paliwo ze zniżką 30 groszy na każdym litrze jest dostępne na stacjach Orlen. Choć są tu pewne ograniczenia ilościowe i tak z pewnością jest to niezła promocja. Aby skorzystać ze zniżki, musimy posiadać aplikację Vitay lub fizyczną (plastikową) kartę. Posiadacze karty Vitay (bez dodatkowej aplikacji) mogą jednak skorzystać z promocji dopiero od 30 czerwca 2023 roku.

Aby zatankować taniej na Orlen trzeba przy kasie pokazać kupon wygenerowany w aplikacji Vitay (nie Orlen Pay).

Każdy posiadacz aplikacji ma do dyspozycji trzy kupony miesięcznie. Co ważne, ostatnie dni czerwca nie są liczone jako osobny miesiąc. Są brane pod uwagę razem z lipcem, od 30 czerwca do końca lipca mamy więc limit czterech tankowań po maksymalnie 50 litrów.

Tankowanie samochodu

Skorzystanie z obniżki ceny paliwa o 30 gr/l jest możliwe po okazaniu aplikacji lub karty Vitay. Trzeba też wtedy zapłacić bezgotówkowo – kartą płatniczą lub przy pomocy BLIK-a.

Jak zatankować taniej większą ilość paliwa niż 200 litrów/m-c?

Ograniczenia (maksymalnie 200 litrów miesięcznie, do czterech tankowań po max. 50 litrów) dotyczą pojedynczego konta w Vitay – jednej karty lub jednego użytkownika. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie karty posiadało więcej członków rodziny, nawet osoby nieposiadające samochodu. Wtedy, korzystając z różnych kart, można wielokrotnie korzystać z promocji 30 groszy na każdym litrze.

Jakie paliwo można zatankować w ramach promocji?

Jak zatankować taniej LPG na stacji Orlen? Niestety, nie ma takiej możliwości. Promocja obejmuje bowiem tylko paliwo 95, 98, paliwa specjalne oraz diesel.

Jak długo trwa promocja na paliwo w Orlen? (aktualizacja)

Początkowo wakacyjna promocja na tańsze paliwo na stacjach Orlen obowiązywała do końca sierpnia 2023 roku.

W 2022 roku podobna promocja została wydłużona o dwa tygodnie (do 15 września). Być może i teraz, biorąc pod uwagę okres przed wyborami, stanie się podobnie.

Łącznie kierowca może więc skorzystać z rabatu na nawet 400 litrów paliwa. Wtedy musimy liczyć się z wydatkiem znacznie przekraczającym 2800 złotych. Naliczona zniżka wyniesie natomiast maksymalnie 120 złotych (przez dwa miesiące wakacji). Choć możliwość zatankowania o 30 groszy taniej wydaje się świetną promocją, przy dzisiejszych cenach paliwa (około 6,60 zł/litr za Pb95 i 6,30 zł/litr za ON – stan na 23 czerwca) jest to ledwie znikomy procent (rabat ok 4-4,5%).

Jak wydawać mniej pieniędzy na paliwo?

Skorzystanie z promocji na Orlen jest jednym ze sposobów na to, jak zatankować taniej paliwo. Są jednak także inne sposoby na to, by obniżyć koszty przejazdu każdego kilometra. Możesz zacząć od ściągnięcia aplikacji pokazującej ceny paliwa na stacjach. Dzięki niej szybko znajdziesz najtańsze paliwo w okolicy.

Polecane nawigacje samochodowe

Kolejnym krokiem jest postaranie się, by Twój samochód palił mniej paliwa. Czasem wystarczy zdjąć nogę z gazu (zasadniczo jeśli jedziesz wolniej, samochód mniej pali). Warto też sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, a nawet ciśnienie w oponach. Kupując nowe opony także możesz wybrać komplet, który pozwoli obniżyć spalanie. Gdy Twoje auto nie posiada świateł LED, domontowanie ich także może nieznacznie obniżyć spalanie paliwa.

Odpowiednie ciśnienie w oponach to niższe zużycie paliwa

Aby wydać mniej na paliwo, możesz jeździć bardziej ekonomicznie lub po prostu rzadziej korzystać z samochodu.

W wielu sytuacjach można także zostawić samochód na parkingu i wybrać inny środek transportu. Jazda na rowerze, spacer, czy skorzystanie z komunikacji zbiorowej są bardzo dobrym sposobem na zaoszczędzenie całkiem sporej sumy każdego miesiąca.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.