Najlepsze programy do projektowania kuchni online – darmowe i płatne

04.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze programy do projektowania kuchni online – darmowe i płatne
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czeka Cię remont lub projektowanie kuchni od samego początku? Masz mnóstwo pomysłów, jednak nie wiesz, czy sprawdzą się w Twoim domu? Jeśli chcesz samodzielnie przetestować różne wizje, pomoże Ci w tym program do projektowania kuchni. Dzięki temu zwizualizujesz swoje koncepcje i dopracujesz je w najmniejszych szczegółach. Jaki płatny lub darmowy program do projektowania kuchni online wybrać? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Dlaczego warto korzystać z planera kuchni?

Patrząc na puste ściany łatwo sobie wyobrazić, jak mogłoby wyglądać dane pomieszczenie z meblami, oświetleniem czy różnymi ozdobami. Niekiedy jednak wizje nie pokrywają się z rzeczywistością i okazuje się, że dany pokój można by było zaprojektować lepiej. Nieodzowna wydaje się pomoc architekta wnętrz, jednak nie każdego stać na taki wydatek. Dlatego też z pomocą przychodzą programy, dzięki którym wykonasz projekt kuchni online.

najlepsze programy do projektowania kuchni

Skorzystanie z takiego rozwiązania niesie ze sobą mnóstwo zalet. Przede wszystkim zaplanujesz swoją kuchnię tak, by była funkcjonalna, niezależnie od posiadanej przestrzeni.

Aplikacja do projektowania kuchni pozwoli stworzyć wizualizację 3D i przetestować różne możliwości: rozkład mebli, dekoracji, armatury, oświetlenia, a nawet kolor ścian. Wszystko odbywa się online, dlatego też nie musisz ponosić żadnych kosztów przebudowy i zaplanujesz na spokojnie idealną kuchnię.

Warto też skorzystać z aplikacji przygotowanych przez sklepy meblowe, jak np. IKEA Kitchen Planner. Sprawdzisz w nich rzeczywisty katalog produktów, co może być ułatwieniem, jeśli właśnie w danym miejscu planujesz zrobić zakupy.

Czy projektowanie kuchni online jest bezpłatne?

Wśród programów do projektowania kuchni online znajdziemy zarówno te bezpłatne, jak i płatne. Aplikacje, które są dostępne dla wszystkich za darmo, zazwyczaj zawierają wystarczającą ilość funkcji, aby cieszyć się doskonałym efektem swojej pracy. Jeśli pomieszczenie jest standardowych rozmiarów i chcesz sprawdzić, jak będzie się prezentować zgodnie z Twoją wizją – darmowy program do projektowania kuchni będzie wystarczający.

Jeśli jednak potrzebujesz większej swobody przy projektach i chcesz, by były one bardziej zaawansowane, postaw na płatną aplikację. Warto na sam początek wybrać te, które oferują darmowy okres próbny.

Najlepsze darmowe programy do projektowania kuchni

IKEA Kitchen Planner – darmowy program do projektowania kuchni

ikea planner - kuchnia

IKEA oferuje swój własny program, który pozwala na sprawne zaprojektowanie kuchni online. Jest bardzo prosty w obsłudze, co z pewnością jest jego dużą zaletą. Planer kuchni IKEA umożliwia wybranie różnych elementów umeblowania i umieszczenie ich w odpowiednim miejscu. Na bieżąco widzisz wszystkie zmiany, dzięki czemu możesz ocenić, czy dana konfiguracja pasuje do Twojej wizji. Dodatkowo wyświetla się też całkowita cena wybranych produktów i materiałów.

Sweet Home 3D – projektowanie kuchni online za darmo

darmowy program do projektowania kuchni online

Sweet Home 3D to program, z którego można korzystać zarówno online, jak i na swoim komputerze. Aby jednak zapisywać swoje projekty wykonane w przeglądarce, należy się zarejestrować na stronie. Aplikacja daje mnóstwo możliwości – od wybrania dokładnych wymiarów swojego pomieszczenia, rozkładu okien i drzwi, a także koloru i tekstury ścian oraz podłóg.

Meble ustawia się na planie 2D, a poniżej znajduje się podgląd 3D. Program umożliwia też tworzenie realistycznych zdjęć i animacji.

Leroy Merlin Planer 3D – program do projektowania kuchni

wizualizacja kuchni online

Leroy Merlin Planer 3D jest wygodnym narzędziem, które umożliwia samodzielne zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni, dopasowanej do Twoich potrzeb. Oferuje mnóstwo możliwości, zapewniając widok 3D oraz sporo elementów wyposażenia, które można dowolnie przestawiać i obracać. Pozwala to znaleźć optymalne ustawienie mebli i sprzętu.  Wykorzystane produkty można użyć w swoim projekcie, by zrobić listę zakupów oraz kosztorys.

Kitchen Planner – prosty program do projektowania kuchni online

prosta aplikacja do projektowania kuchni

Ten darmowy planer kuchni zapewnia sporo możliwości: umożliwia wybranie wymiarów kuchni, umiejscowienie okien, drzwi oraz grzejników i ścianek działowych. Znajdziemy tam sporo mebli oraz urządzeń do wyboru. Program oferuje szeroki wybór projektów, kolorów i materiałów – można w nim zaprojektować zarówno kuchnię klasyczną, drewnianą, jak i nowoczesną. W trakcie pracy można podejrzeć swój projekt w 3D.

netDecor – wizualizacja kuchni online od podstaw

program do projektowania kuchni online

netDecor to darmowa aplikacja online, która pozwala zaprojektować kuchnię od podstaw, dodając do niej drzwi, okna, wyposażenie oraz dekoracje. Program jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy tylko wybierać elementy i przeciągać je na podgląd 3D. Widok można z łatwością oddalać i przybliżać, by dopracować wszystko do ostatniego szczegółu. Po zakończeniu pracy możesz zapisać swój projekt w postaci pliku PDF.

Płatne programy do projektowania kuchni

PRO100 – profesjonalny program do projektowania mebli kuchennych i kuchni

PRO100 to płatny program, który może zaoferować błyskawiczną wizualizację, szybkość oraz intuicyjną obsługę. Pozwala nie tylko na zaprojektowanie kuchni i innych wnętrz, ale także tworzenie własnej biblioteki mebli oraz tekstur. Wnętrza można oglądać w siedmiu rzutach, w tym także perspektywicznym.

Cena programu jest dość wysoka – wynosi 4460 zł za pełną wersję. To dobre narzędzie przede wszystkim dla profesjonalistów, ale też dla osób, które chcą od podstaw zaprojektować własną kuchnię.

Ashampoo Home Design 7 – rozbudowany planer kuchni nie tylko dla profesjonalistów

płatny program do projektowania kuchni dla wymagających

Ashampoo Home Design 7 to program, który pozwala zaprojektować wnętrza swojego domu, a dodatkowo odbyć po nich wirtualny spacer. Aplikacja oferuje dwa tryby widoku: dwu- i trójwymiarowy. Uwagę zwracają realistyczne elementy oświetlenia i cienia, dzięki czemu można znaleźć idealne miejsce na dany mebel. Co więcej, można skorzystać z bazy miliona obiektów, a także dodawać nowe. Cena programu to 199 zł.

KD Max – program do projektowania kuchni i mebli

KD Max to aplikacja, która świetnie sprawdza się przy projektowaniu kuchni, mebli kuchennych oraz szaf. Umożliwia tworzenie fotorealistycznych wizualizacji. W programie można znaleźć rozbudowaną bibliotekę, w której dodano wiele styli szafek, modeli AGD i innych. Wszystkie ich parametry są dostosowane do polskich standardów, jednak można je zmienić na globalne. Cena programu to 5900 zł, jednak istnieje możliwość przetestowania wersji demo przez 30 dni.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.