Najlepsze darmowe programy do czyszczenia komputera. TOP 7

25.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze darmowe programy do czyszczenia komputera. TOP 7
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Twój komputer był prawdziwą błyskawicą, przy czym słowo „był” jest tutaj kluczowe? Czas upływa, a na dysku gromadzą się niepotrzebne pliki. Złośliwe oprogramowania powoli wkradają się do Twojego sprzętu i spowalniają jego działanie. Przekonaj się sam, jaki program do czyszczenia komputera wybrać, aby ułatwić i usprawnić sobie codzienną pracę i rozrywkę.

Czy warto korzystać z programów do czyszczenia komputerów?

Zauważyłeś, że Twój system potrzebuje coraz więcej czasu, aby się uruchomić, a może potrzebujesz zwolnić trochę miejsca na dysku? Niezależnie od powodu, warto sprawdzić, co może zaoferować Ci dobry program do czyszczenia komputera.

Przede wszystkim dzięki niemu możesz szybko usunąć pliki tymczasowe lub uszkodzone oraz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Często możesz również liczyć na pomoc w zachowaniu prywatności Twojej historii przeglądania oraz na wsparcie programu w blokowaniu aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu.

Jeśli zdecydujesz się na darmowy program do czyszczenia komputera, powinien on w zupełności zaspokoić Twoje potrzeby. Oferuje on jednak bardzo podstawowe funkcje, które mogą nie być wystarczające dla każdego użytkownika. Na szczęście większość oprogramowań ma swoich płatnych odpowiedników.

Pakiety premium oferują znacznie więcej możliwości dbania o Twój komputer. Razem z nimi możesz m.in. zaplanować kolejne czyszczenie oraz bezpiecznie usuwać pliki, aby nic niechcianego nie pozostało na Twoim komputerze. Często również wersja odpłatna oferuje wsparcie techniczne, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

Najlepsze programy do czyszczenia komputera

Dobry program do czyszczenia komputer to klucz do sukcesu. Bez niego przebicie się przez zbędne pliki mogłoby być wręcz niemożliwe, a na pewno bardzo czasochłonne. Internet na szczęście oferuje ogrom oprogramowań. Warto więc przyjrzeć się tym najczęściej wybieranym i rekomendowanym przez innych użytkowników. Poznaj sprawdzone, polecane i skuteczne programy, których obsługa jest prosta, intuicyjna i przyjazna dla użytkownika z każdym stopniem wtajemniczenia.

CCleaner

ccleaner - darmowy program do czyszczenia komputera
Źródło: ccleaner.com

CCleaner to chyba najpopularniejsze narzędzie do czyszczenia rejestru. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta. Możesz skorzystać z opcji łatwego oczyszczania, gdzie program sam wyłapie pliki, których możesz się pozbyć. Jeśli jednak jesteś nieco bardziej zaawansowanym użytkowaniem, to warto skorzystać z czyszczenia niestandardowego, które pozwala na samodzielne wybranie plików Tobie zbędnych.

Odkurzacz

odkurzacz - program do czyszczenia komputera po polsku
Źródło: franmo.pl

Odkurzacz to program do czyszczenia komputera po polsku. Dzięki niemu możesz czyścić wiele kont użytkowników systemu Windows bez konieczności przelogowywania. Ma również funkcję wyszukiwania zbędnych folderów oraz plików. Razem z nim uruchomisz system Windows szybciej dzięki wyłączeniu zbędnych obiektów.

Razer Cortex

razer cortex - program do czyszczenia komputera dla graczy
Źródło: razer.com

Stanowi część oprogramowania Synapse, a jego głównym zadaniem jest poprawa jakości wirtualnej rozgrywki. Mimo to Cortex ma opcję bardzo prostego czyszczenia komputera ze zbędnych procesów oraz opróżniania systemu ze śmieciowych plików. Program ma dwa tryby – ręczny i automatyczny. Jeśli jesteś graczem, na pewno spodoba Ci się dostępny w programie licznik FPS-ów.

Wise Disk Cleaner

wise disk cleaner - program do czyszczenia komputera z Windows
Źródło: wisecleaner.com

Bardzo prosty program, który identyfikuje zbędne pliki i pozwala wybrać, czy mają zostać usunięte całkowicie, czy jedynie przeniesione do kosza. Oprogramowanie ma przydatną ikonę „czyść jednym kliknięciem”, którą możesz umieścić na pulpicie. Dzięki niej systematyczne sprzątanie komputera będzie jeszcze prostsze.

Malwarebytes AdwCleaner

Adwcleaner - dobry program do czyszczenia komputera z adware
Źródło: malwarebytes.com

AdwCleaner to aplikacja, która powstała, aby pomóc Ci pozbyć się z komputera oprogramowania typu adware. Z jego pomocą uwolnisz się od niechcianych reklam. Oprogramowanie niszczy niechciane paski narzędzi przeglądarki i powiązane z nim programy. Niezwykle szybko skanuje Twój komputer i oczyszcza go, aby działał bezpiecznie i szybko.

Revo Uninstaller

revo uninstaller - program do czyszczenia komputera
Źródło: revouninstaller.com

Głównym zadaniem Revo Uninstaller jest odinstalowywanie aplikacji w taki sposób, aby wszystko zostało usunięte poprawnie. Działa jako zamiennik systemowego „Dodaj lub usuń programy”, z tą różnicą, że oferuje lepsze rozwiązania i wiele funkcji dodatkowych. Oprogramowanie ma również aż 8 specjalnych narzędzi do czyszczenia systemu. W przypadku problemów, w wersji bezpłatnej, masz zagwarantowane profesjonalne wsparcie techniczne. 

BleachBit

bleachbit - zaawansowany program do czyszczenia komputera
Źródło: www.bleachbit.org

To narzędzie OpenSource do czyszczenia komputera pomoże Ci pozbyć się plików związanych z przeglądarką oraz danych multimedialnych. Dzięki zaawansowanemu skanowaniu usuniesz pliki tymczasowe oraz pliki-śmieci, które niepotrzebnie zajmują powierzchnię na twardym dysku. Co więcej, czyści również historię przeglądarki, pliki cookie i pamięć podręczną.

Pamiętaj, że aby Twój komputer działał szybko i bez opóźnień trzeba należycie o niego dbać. Właśnie po to powstały wymienione wyżej programy. Razem z nimi przedłużysz żywotność swojego systemu i utrzymasz go w dobrej kondycji. Regularne czyszczenie komputera to również zminimalizowanie skutków ubocznych złośliwego oprogramowania i zadbanie o poufne i prywatne dane.

Może Cię zainteresować:

Fanka gadżetów, która każdego dnia poszukuje nowinek ze świata technologii. Swoją przygodę z komputerami zaczęła z początkiem XXI wieku, kiedy to dostała PC z pierwszym 64-bitowym procesorem. Od razu wciągnęła się w świat gier ogrywając The Settlers i Dooma. Zafascynowana historią Steve’a Jobsa uprosiła mamę o pierwszego iPhone’a. Od tego czasu nie rozstaje się z firmą z nadgryzionym jabłkiem w logo. Kiedy akurat nie pisze dla Was kolejnych artykułów, zabiera swojego psiaka na długie wędrówki i wspólne zdobywanie kolejnych szczytów.