Search icon

Najlepsze programy do wideokonferencji w 2024 roku

08.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najlepsze programy do wideokonferencji w 2024 roku
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnich lata znaczna część naszego życia przeniosła się do trybu online. Rozwiązania wprowadzone w trakcie trwania pandemii przyjęły się mocno u zostały z nami na dłużej. Doskonałym przykładem są tutaj programy do wideokonferencji, które pozwalają wygodnie współpracować zdalnie. Dostępne rozwiązania to narzędzia do utrzymywania relacji biznesowych, umożliwiające wirtualne spotkanie z dostępem do dźwięku i obrazu. To nie wszystko, bo wideokonferencje online ułatwiają naukę studentom i uczniom. Współczesne programy zapewniają ogrom możliwości i dostęp do niezliczonych funkcji. Najbardziej popularne komunikatory do wideorozmów online to z pewnością Microsoft Teams i Zoom, ale to niejedyne narzędzia, które warto wypróbować.

Najlepsze programy do wideokonferencji

Program do wideokonferencji musi spełniać wszystkie nasze oczekiwania i tylko wtedy będziemy mogli z niego korzystać w komfortowy i wygodny sposób. Przedstawiamy listę 7 najlepszych narzędzi, które pozwolą Ci prowadzić telekonferencje online:

 • Microsoft Teams– popularny program do wideokonferencji firmowych
 • Zoom – zaawansowany i darmowy program do wideokonferencji (popularny wśród nauczycieli)
 • Google Meet – (dawniej Google Hangouts): dobry program do szkoleń online
 • Webex by Cisco – bezpieczny program do wideokonferencji
 • Join.me – wideokonferencje w świetnej jakości obrazu i dźwięku
 • Skype – znany program do wideokonferencji
 • WhatsApp – wideokonferencje ze znajomymi.

Spraw sobie również dobry mikrofon

Microsoft Teams: popularny program do wideokonferencji firmowych

Teams to jedno z najpopularniejszych narzędzi do wideokonferencji. Microsoft Teams (kiedyś Skype for Business) to rozwiązanie skierowane głównie do sektora biznesowego.

Można powiedzieć, że jest kompletnym programem do zdalnej współpracy, bo poza prowadzeniem spotkań online daje możliwość gromadzenia plików i korzystania z wirtualnej tablicy, tzw. whiteboard.

Połączenia w formie rozmowy z wideo to oczywiście podstawowa funkcja narzędzia. Teams zawiera się w pakiecie Office 360, ale można też kupić go osobno. Nie jest to w pełni darmowy program do wideokonferencji, bo cały potencjał można wykorzystać tylko w wersji płatnej.

Darmową wersję Microsoft Teams możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.

Pobierz Microsoft Teams

Zoom: zaawansowany darmowy program do wideokonferencji

Zoom ma dwie wersję: darmową i płatną, jednak już podstawowa opcja daje znacznie więcej możliwości niż Teams.

Z narzędzia najczęściej korzystają uczniowie i nauczyciele, ponieważ bezpłatna wersja pozwala uczestniczyć aż 100 osobom w 40-minutowym spotkaniu.

Na plus na pewno należy zaliczyć intuicyjną i łatwą obsługę, a także integrację z licznymi platformami sprzętowymi. Zoom po prostu oferuje najbardziej pożądane opcje już w darmowej wersji, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością.

Pobierz Zoom

Google Meet: dawniej Google Hangouts

Google Meet działa na bardzo podobnej zasadzie co Zoom, chociaż w bezpłatnej wersji liczba uczestników jest nieco mniejsza.

Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pracowników firm, bo oprócz podstawowych możliwości pozwala szybko i łatwo rozpocząć nagrywanie spotkania, przez co chętnie korzysta się z niego przy wszelkiego rodzaju webinarach, warsztatach i szkoleniach.

Interfejs jest na tyle intuicyjny, że nawet laik powinien poradzić sobie z obsługą narzędzia. Ograniczenie co do czasu trwania spotkania w wersji darmowej to 60 minut. Hangouts można wygodnie wykorzystać do pokazywania prezentacji.

Pobierz Google Meet (dawniej Google Hangouts)

Webex by Cisco: bezpieczny program do wideokonferencji

Webex to program do wideokonferencji, który w naszym kraju nie cieszy się ogromną popularnością, jednak warto o nim wspomnieć chociażby ze względu na uniwersalizm i przyjazny interfejs. Z narzędzia można skorzystać w przeglądarce, a także aplikacji mobilnej i komputerowej. Webex może pochwalić się świetnymi zabezpieczeniami, możliwością planowania spotkań i inteligentnym mechanizmem wykrywania zakłóceń.

Pobierz Cisco Webex

Join.me: wideokonferencje w świetnej jakości

Join.me to wideokonferencje dla osób, którym nie wystarczy zwykła jakość. Narzędzie oferuje naprawdę świetny dźwięk i obraz. Zostało też wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje, jak udostępnianie pulpitu i opcja nagrywania. W czasie jednego spotkania (przy najdroższym planie) umożliwia prowadzenie konferencji dla 250 uczestników jednocześnie.

Pobierz Join.me

Skype: program do wideokonferencji

Skype to w pełni darmowy program do wideokonferencji, który zna chyba każdy z nas. Chociaż nie jest to najnowsze narzędzie, uczestnicy mogą prowadzić swobodną rozmowę wideo, która sprawdzi się w przypadku niewielkich grup. Narzędzie jest bardzo wygodne w obsłudze i jednocześnie może z niego skorzystać aż 100 osób na jednym spotkaniu. Skype jest stosunkowo prosty i ubogi w funkcje, dlatego duże firmy będą bardziej zainteresowane rozbudowanymi programami.

Pobierz Skype

WhatsApp: wideokonferencje ze znajomymi

WhatsApp i wideokonferencja brzmi dosyć niecodziennie, jednak ta aplikacja pozwala nie tylko rozmowy i czat z jedną osobą. Co prawda, narzędzie jest najbardziej ograniczone co do limitu osób, bo może być ich maksymalnie 8 jednocześnie. Na korzyść WhatsAppa z pewnością przemawia fakt, że wielu ludzi korzysta na co dzień z tego komunikatora, więc nie będą mieli problemu z obsługą aplikacji. To rozwiązanie sprawdzi się bardziej przy rozmowach ze znajomymi.

Pobierz WhatsApp

Podsumowanie: wideokonferencja online – jak wybrać odpowiedni program?

Program do wideokonferencji to oczywista podstawa aby zrobić spotkanie online. Decydując się na konkretne narzędzie, trzeba określić, z jakich funkcji chcemy korzystać i do jakich celów ma nam służyć. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę na to:

 • Ilu uczestników ma dołączyć do spotkania
 • Czy ma to być rozwiązanie prywatne, dla firm, czy może do nauki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 • Ilość osób ma znaczenie, ale równie ważny jest czas trwania wideokonferencji. Niektóre darmowe programy pozwalają jedynie na 40 minut rozmowy.
 • Łatwy dostęp do spotkania online. Część programów można pobrać w formie aplikacji na telefon, a z niektórych skorzystać nawet z poziomu przeglądarki.
 • Częstotliwość korzystania z wideokonferencji to również jedno z kryterium, które należy wziąć pod uwagę. Brak konieczności tworzenia za każdym razem nowego spotkania to z pewnością duże ułatwienie
 • Dodatkowe opcje. Dla jednych możliwość udostępnienia ekranu to zbędny element, dla innych absolutna podstawa. Niektórym wystarczy czat i wideo do rozmów, jednak część z nas uzna, że możliwość przesyłania obrazu i dźwięku to właśnie coś, czego szukają.
 • Programy do pobrania za darmo, a może płatne wersje z dodatkowymi udogodnieniami? Wszystko zależy od potrzeb.

Polecane laptopy biznesowe:

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.