Jak ustawić procentowy poziom baterii w iPhone w iOS 16?

20.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak ustawić procentowy poziom baterii w iPhone w iOS 16?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Procentowy poziom baterii pozwala dokładnie ocenić, jak wiele energii ma nasz smartfon. Choć w ostatnich wersjach systemu operacyjnego iOS dla iPhone nie było to pokazane, najnowszy system iOS przywraca cenioną funkcjonalność. Tutaj znajdziesz informację, jak krok po kroku ustawić poziom naładowania baterii w procentach w smartfonie Apple.

Procent naładowania baterii wrócił w iOS 16

Wyświetlenie ilości pozostałej baterii w procentach wydaje się najbardziej intuicyjnie. Pozwala znacznie lepiej ocenić, jak długo nasz smartfon będzie jeszcze pracował, niż w przypadku ikony graficznej. Poziom baterii w procentach zniknął jednak z ekranu wraz z premierą iPhone X. Po kilku latach, wraz z aktualizacją systemu do iOS 16, procentowy poziom baterii powrócił!

Szczegółowe informacje o ilości prądu w baterii nie były pokazywane przez wcięcie w ekranie. Po prostu nie starczyło tam miejsca na wszystkie dane.

Wcięcie w ekranie, tak zwany notch, pojawiło się w iPhone X w 2017 roku. Nowoczesny zabieg stylistyczny zwiększył nieco wypełnienie frontu telefonu przez ekran. Zmniejszyła się za to górna belka, stąd ograniczenie widoczności informacji o baterii.

Procentowy poziom naładowania baterii w iphone

Informacja o procentowym poziomie baterii oczywiście wciąż była dostępna nawet w najnowszych wersjach systemu. Na smartfonach bez wcięcia ekranu widzieliśmy ją w górnej części ekranu. Na nowszych urządzeniach trzeba było natomiast wysunąć centrum sterowania, aby zobaczyć dokładną ilość energii.

Procentowy poziom baterii w iPhone – jak ustawić wskaźnik w iOS 16?

Możliwość pokazania stopnia naładowania baterii w procentach na głównym ekranie powraca po pięciu latach. Można włączyć tę opcję zarówno w najnowszych iPhone 14, jak i w innych modelach z notchem, gdy zainstalujemy najnowsze oprogramowanie. Warto jednak wiedzieć, że nowy sposób pokazywania ilości baterii zmienił swój wygląd w stosunku do tego znanego ze starszych iPhone.

Instrukcja wyświetlenia poziomu naładowania iPhone w procentach

  • W pierwszym kroku należy przejść do ustawień.
  • Tam wybieramy opcję „Bateria„.
  • Na górze listy opcji związanych z baterią zobaczymy opcję „Poziom baterii„.
  • Wystarczy zaznaczyć tę opcję, by wyświetlić procentowy poziom baterii.
Wskaźnik baterii w iPhone z procentami

Niestety, sposób ten nie zadziała na każdym telefonie Apple z iOS 16. Procentowego wskaźnika naładowania baterii nie wyświetlimy na następujących urządzeniach:

  • iPhone Xr
  • iPhone 11
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 13 mini

Pozostałe iPhone’y z najnowszą wersją systemu operacyjnego mają taką możliwość.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.