Search icon

Premiera tuż, tuż, a iPhone 14 ma kolejny problem. Tym razem chodzi o aparat

01.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera tuż, tuż, a iPhone 14 ma kolejny problem. Tym razem chodzi o aparat
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już jakiś czas temu Apple zapowiedziało premierę nowego iPhone 'a na wrzesień tego roku. Wiele osób z niecierpliwością czeka na ten dzień, by móc kupić najnowszy smartfon lub chociaż poznać jego wszystkie szczegóły. Jak się jednak okazuje, w trakcie produkcji iPhone 14 pojawił się pewien problem. Czy producent zdąży go rozwiązać, zanim nowe telefony trafią na sklepowe półki?

Problem z aparatem w iPhone 14

O problemach przytrafiających się Apple podczas produkcji nowego iPhone 'a informuje Ming-Chi Kuo. To jeden z leaksterów, czyli osób publikujących przecieki w branży smartfonów i IT. W przeszłości jego doniesienia wielokrotnie pokrywały się z rzeczywistością, można więc uznawać je za dość wiarygodne.

Problem w iPhone 14 dotyczy tylnej kamery, a dokładniej – jednej z soczewek w obiektywie.

Apple podczas produkcji swoich urządzeń współpracuje z wieloma dostawcami i zewnętrznymi firmami. W tym przypadku być może zawiodła firma Genius. Była odpowiedzialna za dostarczenie obiektywów, które jednak mają problem z powłoką antyrefleksyjną jednej z soczewek. Rzekomo Apple już zareagowało na odnotowany problem, przenosząc zamówienie do innej firmy. Tym razem 10 milionów obiektywów do nowego smartfona ma dostarczyć firma Largen.

iPhone 14 z problemem przed premierą

Czy będą opóźnienia w dostawach nowych iPhone?

Błąd konstrukcyjny, który zauważył producent, dotyczył jednej z warstw soczewki obiektywu z tylu urządzenia. Jak donosi Ming-Chi Kuo, problem mógłby powodować pękanie jednego z elementów aparatu. Na szczęście w tym przypadku nie zawiodła kontrola jakości w Apple. Dużo lepiej jest zauważyć taki problem jeszcze przed oddaniem sprzętu w ręce klienta.

Apple szybko zmieniło dostawcę komponentów, które miały okazać się wadliwe. Czy spowoduje to opóźnienie premier lub niemożność dostarczenia nowych iPhone 14 do sklepów we wrześniu i październiku? Prawdopodobnie nie, chyba że Apple napotka na kolejne trudności. Z pewnością dużym ryzykiem wydaje się możliwe zamknięcie Chin na świat w związku z kolejnymi falami pandemii.

iPhone 14 może mieć problem z aparatem

Przewidywania co do sprzedaży iPhone 14 nie pozostawiają jednak złudzeń – telefon powinien sprzedać się „jak świeże bułeczki”. Podobno Samsung przygotowuje już ponad 80 milionów ekranów do iPhone 14, które dostarczy w III kwartale 2022 roku.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.