Twórcy Gry o tron powracają z serialem sci-fi. Problem trzech ciał na 1. zwiastunie Netflixa

22.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Twórcy Gry o tron powracają z serialem sci-fi. Problem trzech ciał na 1. zwiastunie Netflixa
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do biblioteki serwisu Netflix zmierza nowe widowisko od twórców “Gry o tron– “Problem trzech ciał”. Tytuł jest dalekowschodnią odsłoną kina sci-fi, obrazującą krytyczny dla całej ludzkości moment. Pierwszy zwiastun jest już dostępny i wskazuje na to, że platforma planuje mocne wejście w 2024 rok. Kiedy premiera?

Problem trzech ciał – zwiastun nowego serialu Netfixa

Podczas TUDUM 2023 zaprezentowano 1. zwiastun serialu “Problem trzech ciał”, za którym stoją m.in. David Benioff i D.B. Weiss – showrunnerzy “Gry o tron”. Tytuł przenosi na ekran pierwszą część trylogii chińskiego pisarza Liu Cixina: “Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, na którą składają się „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” oraz „Koniec śmierci” i jest zapowiadany jako „oszałamiający nowy serial, jakiego świat jeszcze nie widział”. 

Jego fabuła skupia się na przełomowym dla całej ludzkości okresie, zdefiniowanym przez laty w Chinach przez decyzję pewnej młodej kobiety. Z jej konsekwencjami przyjdzie zmierzyć się teraz grupie naukowców, którzy stają w obliczu wymykającej się poza dotychczas znane ramy natury. 

Teaser serialu “Problem trzech ciał” prezentuje się następująco:

Problem trzech ciał – obsada i twórcy 

W liczącej 8 odcinków produkcji wystąpią m.in. Jess Hong, Benedict Wong, Eiza González, Jovan Adepo, Alex Sharp, John Bradley, Saamer Usmani, Liam Cunningham, Rosalind Chao, Jonathan Pryce, Marlo Kelly, Sea Shimooka, Ben Schnetzer i Zine Tseng.

Serial stworzyli David Benioff, D.B. Weiss i Alexander Woo. Jednym z jego producentów wykonawczych jest Brad Pitt. 

Kiedy premiera?

Data premiery “Problemu trzech ciał” nie została dokładnie wskazana. Wiadomo jednak, że ten zadebiutuje w bibliotece Netflixa w styczniu 2024 roku. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.