Funkcja Prezenty na Instagramie pozwoli nagradzać ulubionych twórców

30.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Funkcja Prezenty na Instagramie pozwoli nagradzać ulubionych twórców
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych pojawiła się niedawno nowa opcja. Darmowe oraz płatne prezenty na Instagramie mają być formą docenienia twórcy. Taka funkcjonalność była już dostana na innych popularnych platformach, na przykład na TikToku.

Gifts – prezenty na Instagramie

Właściciel Instagrama (Meta) długo kazał czekać użytkownikom na wprowadzenie możliwości wysyłania prezentów. Ta funkcjonalność jest ostatnio bardzo popularna na TikToku. Być może fakt skopiowania jej do Instagrama najdobitniej pokazuje, które social media są dziś na topie.

Prezenty na Instagramie mają być wyrazem uznania dla twórców lub influencerów. To forma podziękowania za publikowane treści.

Instagram wprowadza jednocześnie możliwość wysłania darmowych oraz płatnych prezentów. Nie mamy natomiast jeszcze dokładniejszych informacji na ten temat. Być może twórcy, którzy otrzymają prezent premium (za który ktoś zapłacił) dostaną też część pieniędzy z zakupu prezentu. Jeśli tak, prezenty mogą być formą „napiwku” dla twórców ciekawych treści.

prezenty na Instagramie
Źródło: Alessandro Paluzzi (Twitter)

Pierwsze pogłoski o usłudze wysyłania prezentów do użytkowników Instagrama pojawiły się w wakacje. W lipcu tego roku jeden z programistów, Alessandro Paluzzi, doszukał się w kodzie źródłowym informacji jasno wskazujących na dodanie opcji wysłania prezentu.

Prezenty w social mediach – murowany hit!

Czy prezenty na Instagramie spotkają się z dobrym odbiorem społeczności? Wszystko wskazuje na to, że tak. Dziś podobna funkcjonalność jest bardzo popularna na TikToku, ale także m.in. na Facebooku.

Niedrogie lub bezpłatne prezenty w formie obrazków lub GIF-ów są ciekawą formą komunikacji między użytkownikami. Mogą być wysyłane w związku z publikacją jakiejś treści, ale też na przykład jako prezent urodzinowy, czy z innej okazji.

aplikacja instagrama

Obecnie trwają testy nowej funkcjonalności i nie jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników Instagraa.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.