Premiery Xiaomi: składany smartfon, tablet i słuchawki TWS

10.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiery Xiaomi: składany smartfon, tablet i słuchawki TWS
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już jutro odbędzie się premiera nowych urządzeń marki Xiaomi. Chiński gigant zaprezentuje trzy nowe produkty. Pierwszym z nich będzie składany smartfon Xiaomi MIX Fold 2, drugim tablet Xiaomi Pad 5 Pro, a trzecim Xiaomi Buds 4 Pro – słuchawki typu true wireless. Do tej pory nie pojawiło się wiele informacji na temat tych urządzeń, ale co nieco o nich wiemy.

Prezentacja Xiaomi odbędzie się 11 sierpnia

Termin premiery został niedawno potwierdzony przez dyrektora generalnego firmy Xiaomi. Lei Jun wygłosi w tym dniu swoją trzecią, tradycyjną już przemowę, która wzbudza wiele emocji wśród chińskich fanów tej marki. Przemowa ma trwać około godziny, a dopiero po niej rozpocznie się prezentacja nowych produktów.

Firma udostępniła materiały marketingowe, na których zobaczyć można nowe urządzenia. Niestety, w przypadku smartofna zobaczymy tylko niewielki fragment.

Składany smartfon Xiaomi MIX Fold 2

Do tej pory nie podano oficjalnej specyfikacji nowego smartfona, ale według dotychczasowych doniesień ma on być wyposażony w procesor Snapdragon 8+ Gen 1.

Xiaomi MIX Fold 2 będzie mieć dwa wyświetlacze. Oba z funkcją adaptacyjnego odświeżania o maksymalnej częstotliwości 120 Hz. Jeden z nich będzie prawdopodobnie charakteryzować się rozdzielczością 2520 na 1080 pikseli.

Xiaomi MIX Fold 2 zawias

W sieci znaleźć można także informacje o tym, że firma stawia na ograniczenie zużycia energii przez te komponenty, co prawdopodobnie przyczyni się do wydłużenia czasu pracy na baterii.

Pojawiło się też kilka informacji na temat aparatu. Smartfon wyposażony będzie w trzy obiektywy. W przypadku głównego aparatu firma wykorzysta czujnik Sony IMX866 z optyczną stabilizacją obrazu o rozdzielczości 50 Mpix. Poza tym, będzie ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 13 Mpix oraz teleobiektyw z dwukrotnym przybliżeniem. Rozdzielczość ostatniego z wymienionych obiektywów nie jest znana.

Tablet Xiaomi Pad 5 Pro

Na temat tabletu wiadomo zdecydowanie mniej. Urządzenie będzie wyposażone w ekran o przekątnej 12,4 cala oraz aparat z obiektywem o rozdzielczości 50 Mpix i dwa inne czujniki. Być może w aparacie głównym wykorzystany zostanie ten sam sensor, co w przypadku smartfona MIX Fold 2.

Xiaomi Pad 5 Pro

Słuchawki Xiaomi Buds 4 Pro

Doniesienia na temat nowych słuchawek są zdawkowe. Wiadomo jedynie, że Xiaomi Buds 4 Pro to dokanałowe słuchawki typu true wireless z funkcją aktywnej redukcji szumów do 48 dB oraz obsługą dźwięku przestrzennego.

Xiaomi Buds 4 Pro

Źródło: FoneArena

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.