Search icon

Premiery filmów na Netflix w 2022. Ponad 70 tytułów i premiery co tydzień

16.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 9 Minuty
Premiery filmów na Netflix w 2022. Ponad 70 tytułów i premiery co tydzień
Przeczytasz w 9 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix podzielił się z widzami swoim przeglądem filmowym na 2022 rok. To przeszło 70 nowych tytułów, premiery co tydzień i nazwiska, będące markami samymi w sobie. Przeanalizowaliśmy to zestawienie, tworząc własne – nieco bardziej skondensowane. Mamy nadzieję, że nasze polecenia okażą się pomocne podczas tegorocznych wyborów filmowych. Dla nieprzekonanych prezentujemy zaś pełną listę nowości Netfliksa na ten rok – a jest z czego wybierać. 

Premiery filmów co tydzień na Netflix – czyli mocne wejście w 2022 rok

Minął zaledwie miesiąc 2022 roku, a my już wiemy, że będzie on dobry – przynajmniej, kiedy mowa o filmowych premierach. Netflix opublikował zestawienie tych, które pojawią się na jego łamach na przestrzeni najbliższych (już jedenastu) miesięcy i trudno przejść wobec niego obojętnym. Pełna lista filmów na 2022 rok obejmuje bowiem przeszło 70 nowych tytułów, przy czym każdy kolejny tydzień oznacza kolejną premierę!

Nie zabraknie gwiazdorskiej obsady i różnorodności gatunkowej – Netflix zadbał więc, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Zobaczymy m.in. pełnego akcji i przygód “Szarego człowieka” z Ryanem Goslingiem, który zdążył już pobić nowy rekord w kategorii: budżety filmowe platformy.

Pojawią się też “Projekt Adam” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, który zabierze nas w pełną wyzwań podróż w czasie; “Day Shift” – coś dla fanów łowców wampirów; kontynuacja przygód Enoli Holmes – detektywki i siostry Sherlocka, a także “Spiderhead” – dla nie stroniących od odważnych eksperymentów.

Premiery filmowe Netfliksa w 2022 to też niejeden powód do uśmiechu. Zadbają o to m.in. “Knives Out 2”, “Me Time” czy “You People”. Kino familijne w postaci “The School for Good and Evil” i “Slumberland” przeniesie nas w istnie baśniowy świat. Zatrzyma w nim zaś na dłużej nieco bardziej mroczna odsłona „Pinokia” w wersji Guillermo Del Toro.

Aktorzy, twórcy, debiuty reżyserskie

Żeby nie być gołosłownym co do twierdzeń o gwiazdorskiej obsadzie: Christian Bale, Jennifer Lopez, Jessica Chastain, Don Cheadle, Colin Firth, Lily Collins, Ryan Reynolds, Emma Corrin, Colman Domingo, Adam Driver, Greta Gerwig, Henry Golding, Dakota Johnson, Mila Kunis, Queen Latifah, Chris Hemsworth, Ryan Gosling, Eddie Murphy, Anthony Mackie, Zoe Saldaña, Charlize Theron, Jason Momoa, Daniel Craig, Halle Berry, Adam Sandler, Carey Mulligan i Jack O’Connell… to wciąż nie wszyscy.

Równie gwiazdorski jest zespół twórców, wśród których znaleźli się: Guillermo Del Toro, Judd Apatow, Paul Feig, Noah Baumbach, Anthony i Joe Russo, Niki Caro, Scott Cooper, Edward Berger, John Lee Hancock, Richard Linklater, Sally El Hosaini, Kim Farrant, Jean-Pierre Jeunet, Louis Leterrier, Tobias Lindholm, Tyler Perry, Nora Twomey i George C. Wolfe.

Nie zabraknie też debiutów reżyserskich w postaci twórców, takich jak: J.J. Perry, Kenya Barris, Dev Patel, Millicent Shelton, Carrie Cracknell oraz Matthew Reilly.

Przechodząc jednak od słów do czynów, prezentujemy oficjalny zwiastun przeglądu filmowego Netfliksa 2022, w którym wspomniane tytuły i nazwiska mają okazję zaprezentować się w akcji. Nas zachęca, a Was?

Nowe filmy Netfliksa na 2022 rok

Pełna lista filmów Netfliksa na 2022 rok to przeszło 70 nowych tytułów. Nie sposób omówić ich wszystkich z osobna, dlatego też przygotowaliśmy autorskie zestawienie tych, na które warto zwrócić uwagę w szczególny sposób. Mamy nadzieję, że będzie ono pomocne w nawigacji po premierach. A w tym roku naprawdę jest w czym kluczyć…

Projekt Adam – premiera 11 marca

projekt adam - netflix premiery

Listę nowości Netfliksa otwiera “Projekt Adam” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. W tej odsłonie wcieli się on w podróżnika w czasie, który wraz ze swoim “ja” sprzed lat (Walker Scobell) poszukuje zaginionego ojca. Co można wyczytać z krótkiego teasera produkcji, nie obędzie się bez kilku zadraśnięć i futurystycznych gadżetów.

Nie zabraknie też klimatu porównywalnego do tego ze “Stranger Things”. Nie jest to kwestią przypadku. Za reżyserię tytułu odpowiedzialny jest Shawn Levy, znany z tej i kilku innych produkcji (m.in. “Free Guy” i cykl “Noc w muzeum”).

Również obsada zapowiada się obiecująco. Obok Reynoldsa i Scobella na ekranie zobaczymy również następujący skład aktorski: Mark Ruffalo, Jennifer Garner, Catherine Keener i Zoe Saldaña.

Dzienna zmiana (Day Shift)

netflix premiery 2022 - dzienna zmiana

“Jamie Foxx występuje w roli ciężko pracującego ojca, który po prostu chce zapewnić dobre życie swojej bystrej córce” – nie brzmi zbyt ekscytująco, prawda?

Jak się jednak okazuje, ta praca to jedynie przykrywka dla innej, prowadzonej przez niego działalności. Jest on bowiem zawodowym łowcą wampirów, działającym z ramienia międzynarodowego związku, zrzeszającego śmiałków, trudniących się właśnie tą profesją.

Przy okazji tej premiery Netfliksa okazję do debiutu w roli reżysera miał J.J. Perry. Jamie Foxx pozostaje zaś w swojej strefie komfortu, ponawiając już po raz kolejny współpracę z amerykańskim gigantem streamingu (wcześniej mogliśmy go zobaczyć m.in. w “Power”, “Tato, nie rób mi obciachu!” czy “Baby driver”, dostępnych w ramach platformy).

Szary człowiek – lipiec 2022

nowości netflix 2022 szary człowiek

Kolejny tytuł do dowód na to, że premiery filmowe Netfliksa w 2022 nie idą na kompromisy.

Reżyserzy “Avengers: Koniec gry” powracają z kolejną produkcją – i robią to z przytupem. “Szary człowiek” to bowiem najdroższy film od platformy, z budżetem wynoszącym 200 milionów dolarów. Co kryje się za tak wielkimi pieniędzmi?

Zacznijmy od nazwisk: Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas i Dhanush – to właśnie wokół odgrywanych przez nich postaci kręci się cała historia.

Ta zaś opowiada o mrocznych sekretach CIA, przypadkowo odkrytych przez jednego z członków agencji. Właśnie ten incydent staje się punktem zapalnym, w którego następstwie międzynarodowa obława zabójców przypuści atak na życie byłego agenta (notabene na zlecenie “życzliwego” kolegi z pracy).

Film powstał na podstawie serii książek “The Grey Man” autorstwa Marka Greaneya i na jej podobieństwo ma stanowić jedynie zaczątek nowej serii i uniwersum na Netfliksie.

Spiderhead

premiery netflix filmy 2022 spiderhead

To kolejna już adaptacja na liście nowości Netfliksa. Tym razem na warsztat wzięto opowiadanie George’a Saundersa pt. „Ucieczka z Pajęczej Głowy”.

Gigant najwyraźniej ma ochotę na powtórkę z „Tyler Rake: Ocalenie”, decydując się i tym razem na obsadzenie Chrisa Hemswortha w roli głównej. W “Spiderhead” będzie miał on okazję wcielić się w postać jednego ze skazańców, osadzonych w ośrodku, w którym prowadzi się prace nad kontrolowaniem ludzkich pragnień i emocji.

W zamian za zgodę na udział w badaniu, którego przedmiotem jest nowy lek, on i jego współwięzień mają odzyskać wolność. Nie do końca jednak zdają sobie sprawę ze skutków swojej decyzji.

Film wyreżyserował Joseph Kosinski – twórca polskiego pochodzenia, znany z tytułów, takich jak: “Niepamięć”, „Tron: Dziedzictwo” czy „Top Gun: Maverick”.

Slumberland

nowości netflix 2022 slumberland

Francis Lawrence, mający na swoim koncie tytuły, takie jak “Igrzyska śmierci”, “Constantine”, “Woda dla słoni” czy “Jestem legendą” zabiera nas do świata marzeń sennych i koszmarów. Naszymi przewodnikami zostaną młoda dziewczyna (Marlow Barkley) i jej ekscentryczny towarzysz-wyrzutek (Jason Momoa).

A wszystko zaczęło się wraz z odnalezieniem przez tę pierwszą sekretnej mapy Slumberlandu – świata snu. Od teraz celem podróżniczki będzie spotkanie jej, zmarłego już, ojca.

Film bazuje na serii komiksów pt. “Little Nemo in Slumberland” autorstwa Winsora McCaya – uważanych zresztą za jego arcydzieło. Jak widać, premiery filmów na Netflix w 2022 chętnie sięgają do nieco starszych klasyków gatunku, dając im nowe życie.

Guillermo del Toro: Pinokio – grudzień 2022

Wydawać by się mogło, że o “Pinokiu” wiemy już wszystko. Tymczasem Guillermo del Toro („Labirynt Fauna”, „Kształt wody”, “Zaułek koszmarów”) postanowił roztoczyć przed nami nieco bardziej mroczną odsłonę tej historii. Ubrał ją w formę animowanego, muzycznego filmu, zrealizowanego techniką poklatkową, co samo w sobie tworzy już niepowtarzalny klimat.

Co nowego proponuje nam ten tytuł? Przede wszystkim Pinokio stał się postacią poszukującą – szuka swojego miejsca w świecie i siebie samego. Na drodze do tych celów nie omieszka zaś buntować się wobec swojego ojca – Gepetta – którego oczekiwaniom, mimo wszystko, pragnie sprostać. Również okoliczności nie są tak bajkowe. Akcja rozgrywa się w latach 30. faszystowskich Włoch. 

Pierwsze informacje o tej nowości Netfliksa pojawiły się już w 2008 roku. Miejmy nadzieję, że po pełnej perturbacji drodze tytuł doczeka się ciepłego przyjęcia.

The School for Good and Evil

premiery filmowe Netflix 2022 - the school for good and evil

… lub raczej “Nieoczekiwana zmiana miejsc”. Tak bowiem można by podsumować fabułę tej premiery Netfliksa. Oparto ją na bestsellerowej serii książek autorstwa Soman Chainani pod tym samym tytułem.

Sophie i Agatha są najlepszymi przyjaciółkami – dopasowały się jednak na zasadzie przeciwieństw. Podczas gdy ta pierwsza ma w sobie coś z księżniczki (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), drugiej bliżej do grunge’owych klimatów.

Kiedy więc trafiają do Akademii Dobra i Zła – miejsca, w którym szkoli się bajkowych bohaterów i złoczyńców – nie oczekują zaskoczenia co do przydziału, jaki przypadnie im w ramach tych dwóch kategorii. Nie spodziewają się jednak, że dojdzie do pomyłki, wskutek której każda z nich trafi do grupy swoich koszmarów.

Czy da się przeżyć przygodę rodem z baśni, będąc odmieńcem? Jeśli spojrzeć wstecz na “bajkową bibliotekę” wydaje się to wręcz kluczowe. Sprawa wydaje się więc jasna. Odmiennie jednak niż nasze bohaterki – my wszelkie zaskoczenia widzimy in plus.

Enola Holmes 2

Pora na ciąg dalszy przygód siostry Sherlocka Holmesa. Nie bez powodu – część otwierająca serię zdobyła w końcu całe rzesze fanów. Konsekwencję dostrzec możemy również na poziomie produkcyjnym – Harry Bradbeer wciąż nie opuszcza krzesła reżyserskiego, a Jack Thorne roli scenarzysty. Duet po raz kolejny obejmie też stery produkcji wykonawczej.

W kontynuacji tej opowieści Enola (niezmiennie Millie Bobby Brown) “staje się pełnoprawną detektywką i podejmuje pierwszą sprawę: odnalezienia zaginionej dziewczyny”. Nie omieszka jednak poprosić o pomoc swojego słynnego brata (tutaj również bez zmian – Henry Cavill).

Czy uda im się zniweczyć niebezpieczny spisek? Odpowiedź poznamy podczas premiery filmowej Netfliksa w 2022 roku, chyba że… znamy już tę historię. Również ten tytuł powstał bowiem jako adaptacja serii powieści detektywistycznych, tym razem autorstwa amerykańskiej pisarki – Nancy Springer.

Me Time

Za dużo wrażeń? – Spokojnie, Netflix doskonale wie, jak zadbać o balans swoich widzów. Pora na odrobinę “Me Time”. Mowa o nowości Netfliksa z Markiem Wahlbergiem i Kevinem Hartem w rolach głównych.

Ten ostatni wciela się w rolę mężczyzny, wiodącego spokojne, rodzinne życie. Na co dzień zajmuje się swoimi dziećmi; tym razem jednak ma być inaczej.

Gdyby nasz bohater występował w polskiej produkcji, przez większość jej czasu z pewnością nuciłby pod nosem (lub nieco głośniej) za Kultem “Gdy nie ma dzieci”. Akcja rozkręca się bowiem na dobre, kiedy po kilku latach zostaje sam w domu i spotyka swojego najlepszego przyjaciela z dawnych lat (Mark Wahlberg). Jeden weekend ma niemalże wywrócić jego życie do góry nogami. Będzie więc co wspominać (i oglądać). 

You People

Wystarczą trzy nazwiska: Jonah Hill, Eddie Murphy, Julia Louis-Dreyfus i chyba już wiadomo, o jakim gatunku mowa. Komedia ta wbrew pozorom dotyka jednak niebagatelnych tematów. Zgodnie z oficjalnym opisem nasi bohaterowie “badają współczesną dynamikę miłości i rodziny pośród zderzających się kultur, oczekiwań społecznych i różnic pokoleniowych”. Wychodzi więc na to, że możemy spodziewać się całkiem pouczającego seansu.

Poza tym produkcja pozostaje niemałą niewiadomą. Zarówno jednak obsada, jak i sam reżyser (Kenya Barris – twórca, scenarzysta i producent wykonawczy “Czarno to widzę”; scenarzysta “Księcia w Nowym Jorku 2”) dają gwarancję wysokiej jakości i dobrej zabawy podczas seansu tej premiery Netfliksa.

Knives Out 2

Nasze zestawienie najlepszych filmów Netfliksa na 2022 rok zamykamy mocnym akcentem gatunkowym. Daniel Craig po raz kolejny wcieli się bowiem w detektywa (Benoita Blanca), mającego rozwikłać sprawę morderstwa. Tłem dla zdarzeń będzie malownicza Grecja – dla każdego więc coś miłego.

Na ekranie zobaczymy również: Edwarda Nortona, Janelle Monáe, Dave’a Bautista, Kathryn Hahn, Lesliego Odom Jr., Kate Hudson, Jessicę Henwick i Madelyn Cline.

Za reżyserię i scenariusz kontynuacji “Na noże” niezmiennie odpowiedzialny jest Rian Johnson (“Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, “Looper – Pętla czasu”, “Kto ją zabił?”). Wszystko wskazuje więc na to, że premiera Netfliksa okaże się powtórką z rozrywki – o ile rozumiemy przez to oddanie widzów, uznanie krytyków i sukces kasowy.

Pełna lista premier filmowych na Netflix – 2022 rok

Nowe filmy Netfliksa na 2022 rok (z podziałem na gatunki i z ewentualną, znaną datą premiery) w pełnej krasie prezentują się zaś następująco:

Akcja, przygoda, science fiction:

 • Projekt Adam (premiera 11 marca)
 • Athena
 • Carter
 • Day Shift
 • Enola Holmes 2
 • Szary człowiek
 • Interceptor
 • The Mother
 • The Mothership
 • Spiderhead
 • They Cloned Tyrone

Komedia:

 • BigBug (premiera 11 lutego)
 • The Bubble
 • Knives Out 2
 • Me Time
 • Metal Lords
 • Senior Year (premiera 13 maja)
 • The Takedown
 • Tyler Perry’s A Madea Homecoming (premiera 25 lutego)
 • You People

Dramat:

 • A Jazzman’s Blues
 • Against the Ice (premiera 2 marca)
 • All Quiet on the Western Front
 • Blonde
 • The Good Nurse
 • Hustle
 • Luckiest Girl Alive
 • Operation Mincemeat (premiera 11 maja)
 • The Pale Blue Eye
 • Rustin
 • Spaceman
 • The Swimmers
 • White Noise
 • The Wonder

Thriller, horror:

 • Black Crab (premiera 18 marca)
 • Brazen (już dostępny)
 • Choose or Die (premiera 15 kwietnia)
 • End of the Road
 • The Inheritance
 • Monkey Man
 • Mr. Harrigan’s Phone
 • Teksańska masakra piłą mechaniczną (premiera 18 lutego)
 • The Weekend Away (premiera 3 marca)
 • Windfall (premiera 18 marca)

Film familijny:

 • 13: The Musical
 • Boo!
 • Ivy & Bean
 • Matilda
 • Rescued by Ruby (premiera 17 marca)
 • The School for Good and Evil
 • Slumberland
 • Wysoka dziewczyna 2 (premiera 11 lutego)
 • We Have A Ghost

Animacja, anime:

 • Apollo 10 ½: A Space Age Childhood
 • Bubble (premiera 28 kwietnia)
 • Drifting Home
 • Pinokio
 • My Father’s Dragon
 • The Sea Beast
 • The Seven Deadly Sins: Grudge of Edinburgh Part 1
 • Wendell & Wild

Romans:

 • Along for the Ride
 • Don’t Blame Karma!
 • Falling for Christmas
 • Lady Chatterley’s Lover
 • Love in the Villa
 • The Noel Diary
 • A Perfect Pairing
 • Persuasion
 • Purple Hearts
 • The Royal Treatment
 • Through My Window

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.