Jesienią 2022 na rynek trafi rekordowa liczba nowych urządzeń Apple

27.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jesienią 2022 na rynek trafi rekordowa liczba nowych urządzeń Apple
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mark Gurman z Bloomberg opublikował ciekawy raport. Wynika z niego, że na przełomie roku Apple wypuści nowe urządzenia. Samo w sobie nie jest to niczym zaskakującym, ale tym razem nie chodzi jednak o dwa, czy trzy nowe modele, a prawdziwy zalew elektroniki spod znaku nadgryzionego jabłka!

Apple wypuści nowe urządzenia jesienią

Związany z Bloombergiem Mark Gurman opisał ilość nowych sprzętów Apple jako prawdziwy „potop”. W swoim raporcie wymienia, jakie nowe modele pojawią się na rynku – ich lista obejmuje niemal wszystkie dostępne w ofercie Apple sprzęty.

Od jesieni do wiosny 2023 Apple pokaże kilkanaście nowych urządzeń.

Listę nowych urządzeń Apple, które poznamy dokładniej już za kilka miesięcy tworzą:

  • nowe iPhone 14 (cztery modele)
  • odświeżona rodzina iPad-ów
  • komputery Mac z nowym procesorem M2 lub M3
  • nowy model Apple TV
  • nowa generacja słuchawek Air Pods Pro
  • zegarki Apple Watch (trzy modele)
  • HomePod do sterowania HomeKit
Apple wypuści nowe urządzenia - następca iPhone 13 pojawi się jesienią
Apple wypuści nowe urządzenia – następca iPhone 13 pojawi się jesienią.

Nowe urządzenia mobilne Apple

Można spodziewać się premiery nowych smartfonów z iOS już jesienią. Informowaliśmy też ostatnio o nowej generacji iPad z portem USB-C nawet w podstawowym wariancie. Podstawowy iPad będzie wyposażony w procesor Apple A14, natomiast iPad Pro – w superwydajny chipset Apple M2. Mocniejszy wariant tabletu będzie dostępny jako 11-to lub 12,9-calowe urządzenie.

Komputery Mac z nowym procesorem

Już podczas Światowej Konferencji Developerów Apple zapowiedział nowe komputery Mac z procesorem M2. Flagowy procesor pojawi się w Mac mini M2 i Mac mini Pro M2. W kolejnych modelach pojawią się jeszcze lepsze procesory – Apple M2 Max i Apple M2 Ultra. Być może zobaczymy także topowy model z procesorem M2 Extreme. Komputery będą korzystały z 14-to lub 16-to calowej matrycy.

W 13- i 15-calowych komputerach MacBook Air pojawi się natomiast procesor Apple M3. Na ich premierę poczekamy jednak do przyszłego roku.

Zegarki i słuchawki Apple w 2022 i 2023 roku

Jeśli mowa natomiast o nowych zegarkach Apple, to z pewnością możemy się spodziewać rozszerzenia oferty. W ósmej generacji Apple Watch dostaniemy bowiem trzy warianty: standardowy, tańszy (SE) oraz bardziej wytrzymały wariant. Ten ostatni będzie kierowany m.in. do osób uprawiających sporty ekstremalne.

Układ S8 odpowiedzialny za wydajność zegarków Apple nowej generacji będzie miał natomiast podobną wydajność do wcześniej stosowanych S7, a nawet S6. Na poprawę wydajności możemy natomiast liczyć w kolejnej generacji Apple Watch. Nowy procesor S8 będzie jednak wykorzystany także w najtańszej serii Apple Watch SE. Oznacza to więc spory skok wydajnościowy w porównaniu z poprzednim – S5 z modelu SE z 2020 roku.

Apple wypuści nowe urządzenia - Apple Watch
Apple Watch siódmej generacji.

Słuchawki Apple AirPods Pro także zostaną odświeżone. Oznacza to nie mniej, nie więcej, jak jeszcze lepszy dźwięk. Już dziś AirPodsy Pro uchodzą za jedne z najlepszych słuchawek na rynku. W zbliżeniu się do perfekcji może natomiast pomóc obsługa bezstratnych formatów dźwięku.

Apple TV z lepszymi podzespołami, nowy HomePod

O nowej generacji telewizorów Apple nie wiemy zbyt wiele. Mark Gurman poinformował w swoim raporcie, że zostaną wyposażone w wydajniejszy chip – Apple A14. Pojawi się też większa pojemność pamięci RAM. Wszystko to pozwoli uruchomić na telewizorze bardziej wymagające gry.

Apple HomePod 2022
Fot: Apple

Apple wprowadzi nową generację HomePod. To urządzenie do sterowania inteligentnym domem – Apple HomeKit. Nowy HomePod ma jednak posiadać chip S8, co da podobny poziom wydajności do poprzedniego modelu z 2018 roku. Wielkość urządzenia także pozostaje bez zmian. Poprawie ulegnie jednak funkcjonalność, w tym funkcje wielodotykowe. Wprowadzenie odświeżonego inteligentnego głośnika to dobra wiadomość dla osób, które ostatnio utraciły możliwość obsługi HomeKit zaktualizowanym iPadem.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.