Xiaomi Sound Move z dźwiękiem Harman – zabierz muzykę, gdziekolwiek chcesz!

29.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Sound Move z dźwiękiem Harman – zabierz muzykę, gdziekolwiek chcesz!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najnowszy głośnik Bluetooth z Chin ma sporo zalet. Xiaomi Sound Move został wręcz stworzony do zabrania go ze sobą, gdziekolwiek chcesz. Jego gabaryty ułatwiają przenoszenie, a dwa głośniki powinny zapewnić niezłe brzmienie. Przy dopracowaniu urządzenia brali bowiem udział inżynierowie dźwięku Harman.

Xiaomi Sound Move – głośnik Bluetooth

Sound Move został wyposażony w dwa głośniki. Mają wielkość 1,75″ i moc 7,5 W, co pozwoli emitować dźwięk z natężeniem aż 90 dB. Producent chwali się, że jego dział Xiaomi Acoustic Global Ear współpracował przy konstrukcji Sound Move z inżynierami marki Harman. Głośnik i jego parametry strojono z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania HARMAN AudioEFX.

Xiaomi Sound Move

Xiaomi Sound Move może grać w pozycji pionowej i poziomej.

Pomoże w tym zastosowanie czujnika G-Sensor, który rozpoznaje pozycję urządzenia i dopasowuje do niej dźwięk. Jeżeli ułożymy Xiaomi Sound Move poziomo, gra w stereo. Sposób emisji dźwięku zmienia się, gdy postawimy urządzenie w pionie.

Kształt głośnika Bluetooth pozwoli na ustawienie go w każdej pozycji. Dołączony sznureczek pomoże natomiast podczas przenoszenia sprzętu.

Xiaomi Sound Move

Xiaomi Sound Move zostało wyposażone w trzy różne efekty dźwiękowe. Mają sprawić, że muzyka dobiegająca z głośnika będzie dobrze brzmieć, niezależnie od miejsca jej włączenia. Algorytm wykonuje 48 000 obliczeń na sekundę, aby rozpoznać, czy puszczamy muzykę wewnątrz pomieszczenia, czy na zewnątrz. Trzeci tryb pozwala emitować wyraźniejszy głos.

Wielofunkcyjny głośnik z asystentem głosowym Xiao AI

Wymiary głośnika to 17,7 x 5,6 x 5,6 cm, a jego masa wynosi 568 gramów. Z pewnością możemy go więc nazwać kompaktowym i poręcznym. Certyfikat IP66 potwierdza odporność na zachlapanie, czy dostęp kurzu lub zanieczyszczeń. Xiaomi Sound Move sprawdzi się więc również na wycieczkach, czy w nieco trudniejszych warunkach.

Dla łatwiejszego sterowania sprzętem, wyposażono je w możliwość obsługi głosowej.

Oczywiście, sterowanie może się też odbywać przy pomocy źródła dźwięku podłączonego przez Bluetooth 5.3 z obsługą kodeka LHDC (bezstratna transmisja danych).

To nie koniec możliwości, jakie daje najnowszy głośnik z Chin. Ma też łączność Wi-Fi. Możemy więc użyć go jako domowego centrum multimedialnego i korzystać z asystenta głosowego Xiao Ai, który może sterować innymi urządzeniami.

Xiaomi Sound Move

Użytkownik ma także możliwość przewodowego podłączenia swojego urządzenia do głośnika. Co prawda nie mamy w nim typowego złącza słuchawkowego, jest jednak port USB-C. Możemy użyć przejściówki, aby podłączyć tradycyjny kabel.

Ile kosztuje Xiaomi Sound Move?

Przenośne urządzenia są tak długo przydatne, na ile wystarczy im energii. Bateria w Xiaomi Sound Move ma pojemność 4150 mAh, co pozwoli nawet na 17 godzin słuchania muzyki. Ładowanie odbywa się z mocą 15 lub 22,5 W.

Obecnie głośnik pojawił się w sprzedaży w Chinach. Tam kosztuje 699 juanów, czyli niecałe 450 złotych. Dziś nie wiemy jednak jeszcze, czy sprzęt trafi do sprzedaży również w Polsce.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.