To smartband. To smartwatch. Nie, to Xiaomi Smart Band 8 Pro

21.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
To smartband. To smartwatch. Nie, to Xiaomi Smart Band 8 Pro
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kilka dni temu firma Xiaomi zaprezentowała kolejny model jednej ze swoich inteligentnych opasek. Smart Band 8 Pro to — ze względu na spore rozmiary — coś pomiędzy opaską, a smartwatchem. Ile kosztuje opaska Xiaomi Smart Band 8 Pro? Jaką ma specyfikację? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Xiaomi Smart Band 8 Pro – specyfikacja

Jednym z najważniejszych elementów tego typu urządzeń jest oczywiście ekran. W tym przypadku zdecydowano się na zastosowanie wyświetlacza, którego przekątna ma długość 1,74 cala, czyli nieco więcej niż w przypadku poprzedniej generacji.

Jego rozdzielczość to 336 na 480 pikseli co przekłada się na 336 pikseli na cal. Maksymalna jasność wynosi 600 nitów, dzięki czemu wyświetlany obraz powinien być dobrze widoczny w najbardziej słoneczny dzień.

Xiaomi Smart Band 8 Pro

Dodajmy, że częstotliwość odświeżania to 60 Hz, a wyświetlacz chroniony jest przez szkło marki Gorilla Glass.

Kolejnym ważnym aspektem jest bateria. Smart Band 8 Pro posiada akumulator o pojemności 289 mAh, a producent deklaruje, że pozwala ona na 14 dni działania na jednym ładowaniu.

Opaska waży 22,5 grama, a jej grubość to niecały centymetr, czyli trochę mniej niż w przypadku poprzednika. Mimo to udało się zachować wodoszczelność klasy 5 ATM, co w praktyce oznacza, że można w niej pływać, ale nie nadaje się do zanurzania pod wodą na dłuższy czas.

Xiaomi Smart Band Pro 8

Nie zapomniano także o funkcjach związanych z aktywnością fizyczną i zdrowiem. Opaska posiada moduł GPS, czujnik tętna oraz pulsoksymetr służący do monitorowania poziomu natlenienia krwi. Jest także moduł NFC, który wykorzystamy między innymi do realizowania płatności zbliżeniowych oraz Bluetooth 5.3.

Cena Xiaomi Smart Band 8 Pro

Warto już na początku wspomnieć, że opaska nie jest jeszcze dostępna poza rynkiem chińskim, więc nie wiadomo, ile będzie trzeba zapłacić za nią w Polsce. W Chinach wersja z silikonowym paskiem kosztuje 400 juanów, czyli niecałe 230 złotych. Za model ze skórzanym paskiem zapłacić trzeba 450 juanów, więc nieco ponad 250 złotych.

Smart Band 8 Pro

Dodatkowo dokupić można także bransoletę za 200 juanów (około 115 złotych) i pasek pleciony za 100 juanów (około 57 złotych).

Opaski i zegarki Xiaomi

Źródło i grafiki: mi.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.