Xiaomi MiTu S1 – smartwatch dla dziecka z GPS, LTE i kontrolą rodzicielską

04.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi MiTu S1 – smartwatch dla dziecka z GPS, LTE i kontrolą rodzicielską
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Spory ekran, dwie kamery, obsługa łączności 4G – takiego opisu spodziewalibyśmy się raczej po smartfonie, prawda? Okazuje się jednak, że to smartwatch dla najmłodszych, Xiaomi MiTu S1, posiada tak bogate wyposażenie, a nawet więcej. Właśnie odbyła się jego chińska premiera. Pozostaje nam mieć nadzieję, że ten ciekawy gadżet szybko trafi na sklepowe półki także w Polsce.

Premiera Xiaomi MiTu S1

Rynek zegarków smart dla dzieci nie jest mocno rozwinięty. Wielu producentów ma jeden lub dwa modele, często jednak są to po prostu dość zwyczajne smartwatche opakowane w bardziej kolorowe obudowy. Xiaomi MiTu S1 pokazuje jednak, że naprawdę dobry zegarek dziecięcy powinien być naszpikowany nową technologią. Ta może się okazać przydatna i dla dziecka, i dla jego rodziców.

Zadaniem smartwatcha Xiaomi MiTu S1 jest jednoczesne zapewnienie dziecku rozrywki oraz pomoc w kontroli rodzicielskiej.

W tym celu zegarek dostał zestaw cennych funkcji i narzędzi. Obsługa odbywa się przy pomocy bardzo dużego ekranu. Jego przekątna to aż 1,78″, czyli nawet więcej niż większość smartwatchy dla dorosłych. Rozdzielczość ekranu jest całkiem niezła i wynosi 448 x 368 pikseli.

Xiaomi Mitu Children’s Watch S1

Xiaomi MiTu S1 posiada aż dwie kamery. Ta z przodu, znajdująca się we wcięciu w ekranie, ma matrycę 5 MP. Druga kamerka ma 8 MP i znajduje się w tylnej części zegarka. Po połączeniu się z Internetem (dzięki modemowi LTE) możemy nawet prowadzić rozmowy wideo.

Spora bateria i mnóstwo funkcji dla dzieci (i ich rodziców)

Akumulator w Xiaomi MiTu S1 ma aż 702 mAh pojemności. Funkcja szybkiego ładowania pozwala w zaledwie 6 minut uzupełnić zapas energii na cały dzień. Obudowa jest wodoszczelna (do 20 metrów). Xiaomi zadbało o dodatkowe możliwości noszenia smartwatcha. Podobnie, jak np. w Mi Band 9 możemy nosić „kapsułkę” na pasku, a także na szyi – po przymocowaniu do łańcuszka jako zawieszka.

Xiaomi MiTu S1 to dziecięcy smartwatch z lokalizacją satelitarną.

Rodzic może śledzić lokalizację dziecka przy pomocy kilku systemów: Beidou, GLONASS, GALILEO, QZSS i oczywiście GPS. Historia lokalizacji jest zapisywana w pamięci urządzenia przez 90 dni. Wewnątrz budynków (np. w centrum handlowym) wskazania lokalizacji będą natomiast możliwe także dzięki wsparciu sztucznej inteligencji.

Rodzic może śledzić lokalizację dziecka z Xiaomi MiTu S1 na nadgarstku na żywo. Możliwe jest wydzielenie strefy, w której dziecko może się swobodnie poruszać. Po jej przekroczeniu dziecko otrzyma powiadomienie, które trafi też do rodzica. Rodzic może też dostać powiadomienie, jeśli dziecko na długo się zatrzyma lub zboczy z ustalonej trasy (np. drogi do szkoły). Sama pamięć ma 8 GB, jest też 1 GB RAM.

Xiaomi Mitu Children’s Watch S1
Xiaomi Mitu S1

Smartwatch Xiaomi MiTu S1 dostał funkcję SOS – szybkie wezwanie pomocy. Zestaw czujników pozwoli monitorować tętno, natlenienie krwi, poziom stresu, zmęczenie oczu i mózgu, a nawet poziom emocji.

Xiaomi Mitu  S1
Xiaomi Mitu S1

Poza tym Xiaomi MiTu S1 ma też funkcje typowe dla smartwatcha, choć dopasowane pod kątem dzieci. Mamy 100 trybów sportowych, w tym takie, jak skakanie na skakance. Mamy też dodatkowe aplikacje rozrywkowe i edukacyjne (nauka języka, gry logiczne, aplikacje muzyczne). Dziecko może też personalizować wygląd zegarka – zmieniać tarcze i wymieniać paski.

Xiaomi Mitu  S1
Xiaomi Mitu S1

Cena Xiaomi MiTu S1

Na rynku nie brakuje dziecięcych smartwatchy za 200-300 złotych. Ich funkcjonalność jest jednak znacznie niższa od Xiaomi MiTu S1. Tu mamy bowiem praktycznie taki zestaw funkcji i czujników, jak w „dorosłym” zegarku, a do tego rozbudowane możliwości śledzenia lokalizacji przez rodzica. W związku z tym cena wynosząca 1299 juanów (ponad 700 złotych) nie wydaje się wygórowana.

Sprzęt obecnie jest dostępny w Chinach. Czekamy na informacje, czy trafi też na polski rynek.

Zobacz inne smartwatche dla dziecka

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.