Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus – zasięg do 60 km i szybkie ładowanie w 3 godziny

03.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus – zasięg do 60 km i szybkie ładowanie w 3 godziny
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W 2022 roku na rynku pojawiła się hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Pro. Teraz, dość niespodziewanie, Chińczycy pokazali model z dopiskiem „Plus”. Nie jest to jednak jedynie drobny lifting – zmieniło się całkiem sporo! Zobacz, dlaczego warto zainteresować się hulajnogą elektryczną Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus.

Premiera Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus

Rynkowy debiut Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus odbył się po cichu. Xiaomi po prostu dodało nową hulajnogę elektryczną – bez hucznej premiery, zapowiedzi, czy reklamujących sprzęt celebrytów. Wszystko wygląda jednak na to, że sprzęt po prostu obroni się swoimi możliwościami. W porównaniu z modelem bez dopisku „Plus” na końcu nazwy poczyniono bowiem spore zmiany.

Xialmi Electric Scooter 4 Pro w wersji plus ma nie 700, a aż 950 W mocy maksymalnej. Prędkość maksymalna i tak jest jednak limitowana do 25 km/h.

Duża moc przyda się jednak na górzystych dróżkach. Nowa hulajnoga Xiaomi podjedzie na wzniesienia z nachyleniem nawet 20%. Dobrą wiadomością są też całkiem duże koła o średnicy 10%. Xiaomi wyposażyło je w opony odporne na przebicia (runflat).

Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus
Koła w hulajnodze Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus

Ciekawie rozwiązano system hamulcowy. Przedni hamulec jest dość tradycyjny – mechaniczny. Obsługujemy go klasyczną dźwignią. Wtedy uruchomi się jednak także tylny hamulec elektryczny. W tylnym kole znajduje się bowiem silnik. Hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus posiada również system rekuperacji – odzyskiwania energii podczas hamowania. Dzięki temu możemy liczyć na większy zasięg. A ten jest w przypadku tego sprzętu naprawdę spory!

Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus
Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus

Najnowsza hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus może przejechać aż 60 kilometrów na jednym ładowaniu! To o 15 kilometrów większy zasięg niż oferowała wersja 4 Pro (bez „Plus”).

hulajnoga Xiaomi

Nowoczesna hulajnoga z wieloma przydatnymi dodatkami

Oczywiście, hulajnoga elektryczna Xiaomi jest bardzo funkcjonalna. Producent zapewnia, że zwiększenie wielkości świateł poprawiło oświetlenie. Może być ono zresztą uruchamiane automatycznie. Funkcjami hulajnogi możemy sterować z poziomu ekranu na zintegrowanym kokpicie lub przez aplikacje na smartfona. W ten sposób ustawimy m.in. automatyczne światła, sprawdzimy poziom naładowania baterii, a nawet dostępny zasięg. Przydatna jest także informacja o tym, czy nasza hulajnoga jest zablokowana.

Przydatnym dodatkiem zwiększającym bezpieczeństwo podczas jazdy są kierunkowskazy zintegrowane z kierownicą.

Xiaomi gwarantuje, że ich sprzęt został wykonany z naprawdę dobrych materiałów. W materiałach prasowych znajdziemy informację o standardach zgodnych z tymi z branży motoryzacyjnej.

Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus
Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus

Do plusów Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus zaliczyć można szybkie ładowanie baterii. Dzięki mocy 210 W odbywa się ono w zaledwie 3 godziny. Producent zadbał też o odpowiednią ochronę baterii, m.in. zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeładowaniem, czy zbyt mocnym naładowaniem ogniwa. Możemy więc zakładać, że sprzęt będzie pracował bezproblemowo przez całkiem długi czas.

Nowa hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus

Hulajnoga elektryczna Xiaomi to sprzęt dla każdego. Wytrzymała konstrukcja pozwala używać jej nawet osobom o wadze do 120 kilogramów. Rekomendowany wzrost to 120 do 200 centymetrów. Hulajnoga waży niecałe 20 kilogramów. Hulajnoga ma trzy tryby jazdy:

  • spacerowy – od 5 do 6 km/h
  • standardowy – od 5 do 20 km/h
  • szybki – maksymalna prędkość, do 25 km/h

Dla ułatwienia przenoszenia i przechowywania hulajnogi jej konstrukcja jest składana. Oczywiście, na kierownicy znajdziemy też wbudowany dzwonek i przycisk do włączania kierunkowskazów.

Cena Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus i jej dostępność w Polsce

Poprzednik, czyli Electric Scooter 4 Pro, kosztuje obecnie około 3000 złotych. To niemało, jednak sprzęt śmiało można uznać za wart swojej ceny. A ile kosztuje najnowszy model? Nie jest jeszcze oficjalnie podana. Nie mamy też jeszcze wiedzy, czy hulajnoga będzie dostępna w Polsce. Raczej tak – w końcu odmiana bez „Plusa” była u nas dostępna do kupienia.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.