Xiaomi Buds 4 już oficjalnie. Nowe słuchawki TWS z ANC będą hitem sprzedaży

13.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Buds 4 już oficjalnie. Nowe słuchawki TWS z ANC będą hitem sprzedaży
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiery sprzętu Xiaomi zawsze wzbudzają spore zainteresowanie. Nie inaczej było i tym razem, kiedy 11 grudnia 2022 roku chiński koncern pokazał kilka nowych produktów. Obok flagowych smartfonów Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro poznaliśmy też smartwatch Xiaomi Watch S2 oraz słuchawki true wireless. Podobnie, jak pozostałe wymienione urządzenia, Xiaomi Buds 4 mają sporą szansę, aby stać się rynkowym hitem. Tak samo stało się także w przypadku poprzednich generacji.

Słuchawki Xiaomi Buds 4

Słuchawki TWS najczęściej są spotykane w jednej z dwóch odmian. Dokanałowe słuchawki mają specjalne gumki, które głęboko wpasowują się w kanał słuchowy. Gwarantują świetne brzmienie (szczególnie głęboki, mocny bas) i dobrze trzymają się w uchu, do tego rewelacyjnie izolują hałas z zewnątrz. Drugi rodzaj to słuchawki douszne, bez wymiennych gumek. I to takie właśnie są Xiaomi Buds 4, ale też m.in. Apple AirPods. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy się tu spodziewać dobrej jakości odtwarzanej muzyki, czy prowadzonych rozmów.

Srebrne Xiaomi Buds 4
Srebrno-miętowe Xiaomi Buds 4 (fot. producenta)

Xiaomi Buds 4 posiadają podwójne magnesy i grafitowe membrany. O wytłumienie dźwięków otoczenia dba natomiast system ANC.

Aktywna redukcja hałasu (ANC) w Xiaomi Buds 4 jest dwustopniowa. Możemy ustawić ją tak, aby mimo włożenia słuchawek do uszu, dźwięki otoczenia były wciąż dobrze słyszalne. Funkcja „ambient” przyda się podczas jazdy na rowerze lub biegania.

Białe Xiaomi Buds 4
Białe Xiaomi Buds 4 (fot. Xiaomi)

O możliwość przesyłania dźwięku w jak najlepszej jakości i przy małym poborze energii dba najnowszy standard Bluetooth 5.3. Xiaomi Buds 4 obsługują m.in. kodek LHDC 5.0, SBC i AAC (jakość audio do 192 kHz). Bateria w każdej ze słuchawek ma pojemność 30 mAh, co pozwoli na 6 godzin słuchania muzyki. Etui z wbudowanym powerbankiem ma natomiast kolejne 480 mAh, co wydłuża czas pracy do nawet 30 godzin.

Cena Xiaomi Buds 4

Słuchawki douszne Xiaomi Buds 2 debiutują w trzech kolorach. Można wybrać białe, czarne i miętowo-srebrne. Cena na rynku chińskim, bo tylko tam są dziś dostępne, wynosi 699 juanów. Przeliczając na złotówki otrzymujemy niecałe 450 PLN. Słuchawki mogą być jednak u nas nieco droższe ze względu na m.in. cło i podatki.

Być może w momencie polskiej premiery smartfonów z serii Xiaomi 13 słuchawki Buds 4 lub zegarek Watch S2 pojawią się w zestawie z telefonem. Często producenci decydują się na taki krok, co pozwala wejść w posiadanie nowoczesnego sprzętu w nieco lepszej cenie.

Czarne Xiaomi Buds 4
Czarne Xiaomi Buds 4

Specyfikacja Xiaomi Buds 4

  • Typ: słuchawki douszne TWS (true wireless)
  • Wielkość słuchawki: 18.6×30.6×19.7 mm, waga 4g
  • Przetworniki: podwójne magnesy, membrana grafitowa
  • Odporność na zachlapanie: tak, IPX4
  • Mikrofony: 3 w każdej słuchawce (do rozmów i do ANC)
  • Bateria: 30 mAh (w słuchawce) – do 6 h słuchania muzyki, 480 mAh (w etui ładującym) – do 30 h słuchania muzyki (dane dla wyłączonej aktywnej redukcji hałasu). Odtwarzanie muzyki z ANC: do 20 h. Ładowanie przez 10 minut pozwala na 2,5h słuchania muzyki, USB-C
  • Łączność: Bluetooth 5.3 z AAC, SBC, LHDC 5.0
  • Funkcje: ANC (aktywna redukcja hałasu), AI call noise reduction, możliwość zmiany ustawień słuchawek w aplikacji na smartfon
  • Jakość audio: Hi-Fi, 192 kHz

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.