Microsoft 365 Basic – co zawiera nowy pakiet aplikacji biurowych? Czy warto go kupić?

17.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Microsoft 365 Basic – co zawiera nowy pakiet aplikacji biurowych? Czy warto go kupić?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ciężko wyobrazić sobie swobodne korzystanie z komputera bez pakietu biurowego. Najczęściej spotykany jest oczywiście Microsoft Office, w skład którego wchodzą popularne Word, Excel, czy poczta Outlook. Od jakiegoś czasu pakiet dostępny jest jako usługa Microsoft 365 z możliwością wyboru jednorazowego zakupu lub miesięcznego abonamentu w formie subskrypcji. Pod koniec stycznia 2023 roku klienci dostaną możliwość wyboru taniej odmiany Microsoft 365 Basic.

Microsoft 365 Basic – cena pakietu

Subskrypcja Microsoft 365 Basic zastąpi dostępny obecnie produkt OneDrive w podstawowej wersji. Dołączy tym samym do innych pakietów dedykowanych dla prywatnych użytkowników: MS 365 Family i 365 Personal. Basic będzie najtańszą z nich.

30 stycznia 2023 roku Microsoft 365 Basic zastąpi podstawowy pakiet OneDrive kosztujący obecnie 5,99 zł/miesiąc lub 59,99 zł/rok.

Ceny pakietów Microsoft 365 dostępnych obecnie:

  • Microsoft 365 Family kosztuje 42,99 zł/miesiąc lub 429,99 za rok
  • Microsoft 365 Personal kosztuje 29,99 zł/miesiąc lub 299,99zł za rok
  • OneDrive Standalone 100GB kosztuje 5,99 zł/miesiąc lub 59,99 zł rocznie

Microsoft 365 Basic zastąpi ostatni wymieniony pakiet. Dostępny już cennik amerykański pokazuje jego koszt na poziomie 1,99 dolara na miesiąc. Oficjalna polska cena jeszcze nie została podana, ale można oczekiwać, że będzie identyczna z ceną podstawowego pakietu OneDrive – 5,99 zł/miesiąc.

Microsoft 365 cena

Co otrzymamy w pakiecie Microsoft 365 Basic?

Poza dostępem do dysku w chmurze OneDrive, dostaniemy też możliwość używania Outlook (w wersji bez reklam), a także dostęp do pakietu biurowego Office w przeglądarce (wersja online) oraz w wersji mobilnej (poprzez aplikację). Nie otrzymamy dostępu do pakietu Office w wersji desktopowej.

Pakiet Microsoft 365 Basic da nam 100GB miejsca na dane w chmurze OneDrive. Mamy też dostęp do wolnej od reklam poczty Outlook.

Zawartość pakietu Microsoft 365 Basic:

  • OneDrive – 100 GB miejsca na dane,
  • Outlook i kalendarz bez reklam (online i aplikacja mobilna),
  • Aplikacje biurowe MS Office: Word, Excel, PowerPoint i OneNote (w wersji przeglądarkowej i w aplikacji mobilnej),
  • Wsparcie techniczne Microsoft (przez czat i telefon),
  • subskrypcja dla 1 osoby,
  • dostępne dla Windows, MacOS, Android i iOS.
Microsoft 365 Basic

Jaka jest konkurencja dla Microsoft 365 Basic?

Chcąc uzyskać podobną ilość miejsca na dane w chmurze, możemy wybrać pakiet Google One. Mamy tam usługę z 100 GB miejsca na dane w cenie 89,99 zł rocznie. Dostęp do pakietu biurowego Google (Dokumenty Google) jest darmowy, nawet bez wykupowania jakiejkolwiek usługi. Bezpłatna jest również poczta Gmail. Bez abonamentu mamy jednak zaledwie 15 GB miejsca na pliki (dokumenty, zdjęcia etc.).

Alternatywą dla pakietu biurowego może być natomiast darmowy zamiennik – Libra Office. Nie otrzymujemy wtedy jednak dostępu do dysku w chmurze.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.