Pierwsze odcinki Star Wars: Ahsoka już dostępne. Jest też nowy zwiastun i obiecujące recenzje

22.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Pierwsze odcinki Star Wars: Ahsoka już dostępne. Jest też nowy zwiastun i obiecujące recenzje
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od premiery nowego serialu z gwiezdnowojennego uniwersum – “Star Wars: Ahsoka” – dzielą nas zaledwie godziny. Disney+ postanowiło przy tej okazji stopniować napięcie, prezentując fragment wyczekiwanej produkcji. Znane są też pierwsze recenzje serialu z Rosario Dawson w roli głównej. Jest na co czekać?

Star Wars: Ahsoka – nowa zapowiedź (UWAGA: SPOILERY!)

W udostępnionej niedawno zapowiedzi zaprezentowano scenę z Herą (Mary Elizabeth Winstead) i droidem Chopperem, którzy doświadczają w boju pewnych turbulencji:

W szerszym kontekście to jednak Ahsoka, którą możecie kojarzyć z “Mandalorianina”, gra pierwsze skrzypce w nadchodzącej produkcji. Serial ma ukazać ją w różnych okresach życia i wedle różnych, alternatywnych scenariuszy, wykorzystując w tym celu motyw świata pomiędzy światami. 

Babylon i Shin otrzymają zlecenie zabicia głównej bohaterki. Ona sama będzie musiała zaś zmierzyć się z niezbadanym zagrożeniem, które na centrum Galaktyki naśle Thrawn. Ten ostatni ma też czyhać na życie Luke’a Skywalkera.

Pełnowymiarowy zwiastun “Star Wars: Ahsoka” prezentuje się następująco:

Star Wars: Ahsoka – pierwsze recenzje

Wiele wskazuje na to, że jest na co czekać. Przeważająca liczba recenzji nowego serialu ma pozytywny wydźwięk. Czytamy o nim m.in.:

Pierwsze dwa odcinki »Ahsoki« są naprawdę dobre. Nawet jeśli nigdy nie widziałeś »Rebels« lub »Wojen klonów«, odnajdziesz się w opowieści. Jestem pod wrażeniem akcji i całej historii. Żadnych wątków pobocznych i żadnych zapchajdziur. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę trzeci odcinek (Collider);

»Ahsoka« jest epicka! Czuć klimat Gwiezdnych Wojen, a jednocześnie powiew świeżości. Pierwsze odcinki wyraźnie przygotowują scenę, pokazując intrygujących złoczyńców, złożoną więź między Ahsoką i Sabine oraz kilka niesamowitych pojedynków na miecze świetlne” (GamesRadar+);

Właśnie obejrzałem dwa pierwsze odcinki serialu »Ahsoka«! To prawdziwy wizualny spektakl. Rosario Dawson jest fenomenalna jako tytułowa gwiazda. Sceny walki są epickie i przyprawiają o szybsze bicie serca. Historia ma bogatą historię i świetne wątki dotyczące drugiej szansy i wzmocnienia pozycji kobiet (Forbes).

Star Wars: Ahsoka – obsada i twórcy 

W roli głównej “Star Wars: Ahsoka” zobaczycie Rosario Dawson. Oprócz niej w serialu wystąpią także inne odtwórczynie Ahsoki w różnych okresach jej życia – na ten moment trudno jednak mówić w tym kontekście o konkretnych nazwiskach. 

W obsadzie znajdą się też Hayden Christensen (Anakin Skywalker / Darth Vader), Ray Stevenson (Babylon), Ivanna Sakhno (Shin), Lars Mikkelsen (Thrawn), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Eman Esfandi (Ezra Bridger) oraz Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren).

Scenarzystą i współproducentem tytułu jest Dave Filoni.

Kiedy premiera?

“Star Wars: Ahsoka” zadebiutuje w Disney+ 23 sierpnia o 3:00 w nocy dwoma spośród 8 odcinków. Na start otrzymacie niemało, bo 1 godzinę i 36 minut seansu.

Źródło: Collider, Forbes, GamesRadar+, Star Wars / YouTube, Rotten Tomatoes TV

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.