Polar Vantage V3 to sportowy zegarek smart dla zawodowców

14.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Polar Vantage V3 to sportowy zegarek smart dla zawodowców
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na naszym rynku nie brakuje dziś smartwatchy. Zdecydowana większość z nich ma być jednak jak najbardziej uniwersalnymi gadżetami. Wyjątek stanowią między innymi zegarki takich firm, jak Garmin lub Polar. Ta druga właśnie zaprezentowała nowy model kierowany do sportowców. Co oferuje Polar Vantage V3?

Premiera Polar Vantage V3

To już trzecia generacja cenionego przez najbardziej aktywnych użytkowników smartwatchy zegarka. Poprzednik był na rynku od trzech lat, co jak na dzisiejsze standardy jest całkiem długim okresem. Najwyraźniej jednak producent nie uznał, że potrzebne są większe zmiany w designie. Polar Vantage V3 do złudzenia przypomina wersję V2. Czy to źle? Niekoniecznie – wygląd obu smartwatchy jest bardzo klasyczny, nastawiony po prostu na praktyczność. Tarcza zegarka jest okrągła, a po bokach koperty znajdziemy kilka klawiszy ułatwiających obsługę.

Polar Vantage V3
Polar Vantage V3

Możemy wyposażyć smartwatch Polar Vantage V3 w swój ulubiony pasek z mocowaniem o szerokości 22 mm.

Poza klawiszami, sterowanie odbywa się oczywiście przy pomocy ekranu. To AMOLED o przekątnej niecałych 1,4″. Duża rozdzielczość daje jak dobre zagęszczenie pikseli na poziomie ponad 460 ppi. Ochronę stanowi szkło hartowane Gorilla Glass 3. Polar Vantage V3 dostał sporą baterię o pojemności 481 mAh. Możemy liczyć na 8 dni użytku w dość ekonomicznym trybie. Jeśli jednak uruchomimy trening z włączonym GPS, czas pracy i tak pozwoli na 58 godzin nieprzerwanego użytkowania.

Polar Vantage V3

W stosunku do poprzednika zegarek znacznie przyspieszył. Nic dziwnego. Polar Vantage V2 miał już na karku trzy lata. Nowy model jest 1,3-krotnie wydajniejszy, tak przynajmniej zapewnia producent. Smartwatch wyposażono w 32 GB pamięci na dane.

Polar Elixir to nowy czujnik, dzięki któremu zegarek Vantage V3 jest wyjątkowo precyzyjny

Mowa oczywiście nie o podawaniu właściwego czasu, a o monitorowaniu parametrów naszego organizmu. Najnowszy czujnik Elixir składa się z czterech modułów:

 • natlenienie krwi
 • optyczny czujnik tętna (czwarta generacja w zegarkach Polar)
 • EKG
 • termometr

Warto zaznaczyć, że czujnik EKG pozwoli też na przeprowadzenie pomiaru ortostatycznego.

Polar Vantage V3

Dokładniejsza lokalizacja GPS w nowym Polar Vantage V3

Polar Vantage V3 to smartwatch z GPS. W tym modelu zastosowano dwuzakresowy moduł, co pozytywnie wpływa na jakość odczytów lokalizacji. Możemy wykorzystać dokładną nawigację między innymi do sprawdzania swojej pozycji na mapie. Ta opcja dostępna jest również w trybie offline, nawet bez połączenia zegarka ze smartwatchem. Mapy po prostu przechowujemy w pamięci wewnętrznej urządzenia. Na ekranie Polar Vantage V3 zobaczymy również podpowiedzi „krok po kroku”, które nie pozwolą nam się zgubić nawet w nieznanym terenie.

Polar przekonuje, że najnowszy zegarek Vantage V3 to najlepszy dostępny na rynku towarzysz treningów, który może też monitorować sen, czy pomagać w dobrej regeneracji.

Smartwatch kierowany jest do bardziej zaawansowanych użytkowników. Jest w 100% nastawiony na sport i wsparcie podczas codziennych treningów. Mamy aż 150 trybów sportowych dla różnych aktywności.

Polar Vantage V3

Znajdziemy tu również bardzo przydatne i dopracowane tryby pracy, jak:”

 • Recovery Pro
 • Nightly Recharge
 • Sleep Plus Slages
 • Performance Tests
 • SleepWise

Wszystko ma na celu przedstawienie użytkownikowi Polar Vantage V3 szczegółowych informacji na temat organizmu. Dostaniemy wskazówki, które pomogą trenować lepiej i żyć zdrowiej, tak przynajmniej twierdzi Polar. Niestety, w trakcie premiery nowego smartwatcha nie opisano dokładniej wspomnianych już funkcji. Wiemy natomiast, że zegarek zaoferuje wszystko to, co jego poprzednik. Mamy więc między innymi monitory pogodowe, czy wyświetlanie informacji ze smartfona, odbieranie rozmów i sterowanie playerem muzyki.

Polar Vantage V3
Polar Vantage V3

Ile kosztuje Polar Vantage V3?

Smartwatch pojawi się w sklepach już 25 października. Ma być dostępny w trzech odmianach kolorystycznych:

 • Sky Blue
 • Sunrise Apricot
 • Night Black

Cena to 599,90 euro, a w Polsce – 2749 złotych. Dostępny jest też w zestawie z monitorem tętna – pasem piersiowym H10, wtedy całość kosztuje 2999 złotych. Polar Vantage V3 nie jest tani, na pewno jednak znajdzie spore grono odbiorców.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.