OnePlus prezentuje stylowe słuchawki TWS Buds Pro 2R. Co oferują?

25.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
OnePlus prezentuje stylowe słuchawki TWS Buds Pro 2R. Co oferują?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obok smartwatchy słuchawki bezprzewodowe TWS są dziś najpopularniejszym gadżetem. Parujemy je ze swoim smartfonem (choć możemy też z komputerem, czy telewizorem smart), aby cieszyć się świetnym brzmieniem. Nic więc dziwnego, że wszyscy liczący się producenci elektroniki mają ten sprzęt w swoim portfolio. Nie inaczej jest w przypadku jednego z chińskich producentów, który coraz śmielej rozpycha się na polskim rynku. OnePlus Buds Pro 2R to najnowszy model tej marki, zdecydowanie warto poznać go bliżej!

Premiera słuchawek OnePlus Buds Pro 2R

Kto pamięta jeszcze iPhone Xr? Literka „R” w nazwie oznaczała nieco tańszą odmianę, która oferuje jednak niemal te same funkcje, co „pełnoprawny” model. W przypadku OnePlus Buds Pro 2R możemy powiedzieć praktycznie to samo, ale w stosunku do modelu Buds Pro 2.

OnePlus Buds Pro 2R
OnePlus Buds Pro 2R

W stosunku do droższego modelu, OnePlus Buds Pro 2R nie mają kilku funkcji. Z pewnością nie są to jednak kluczowe rozwiązania, które znacznie wpłyną na właściwości sprzętu.

Po pierwsze, Buds Pro 2R nie posiadają opcji bezprzewodowego ładowania etui. To przydatna funkcja, jednak patrząc na długi czas pracy na jednym ładowaniu – nie będziemy zbyt często używać ładowarki. Bateria w OnePlus Buds Pro 2R jest ogromnym plusem. Możemy słuchać muzyki przez 9 godzin, a po włączeniu funkcji ANC – o 1/3 krócej. Mowa jednak o samych słuchawkach – podładowanie w etui pozwoli przedłużyć czas pracy aż do 39 godzin (25 godzin z ANC)! To doskonały wynik! Cieszy też fakt, że ładowanie etui z funkcją powerbanka, choć przewodowe, jest bardzo szybkie. Podłączenie słuchawek na 10 minut pozwoli zapewnić użytkownikowi kolejne dziesięć godzin pracy.

Bateria w OnePlus Buds Pro 2R
OnePlus Buds Pro 2R

Możemy więc uznać, że brak ładowania indukcyjnego nie jest tu wielkim problemem. Kolejnym „brakiem” w stosunku do OnePlus Buds Pro 2 jest funkcja śledzenia ruchów głowy. Droższy model używa jej do jeszcze lepszego odtwarzania dźwięku przestrzennego. Czy to potrzebne i będziemy korzystać z tej opcji na co dzień? Ciężko powiedzieć. Z pewnością większość osób zadowoli się możliwością słuchania muzyki, czy odtwarzania multimediów w bardziej tradycyjnym trybie. A o dobre brzmienie możemy być tu spokojni!

OnePlus Buds Pro 2R

OnePlus Buds Pro 2R mają podwójne przetworniki stworzone we współpracy ze znaną marką audio

Choć w 2023 roku słuchawki TWS są przepełnione nowoczesnymi funkcjami, o ich brzmieniu w dużej mierze świadczy fizyczna strona konstrukcji. W przypadku OnePlus Buds Pro 2R za bardzo dobrą jakość dźwięku odpowiadają aż dwa przetworniki (głośniki) w każdej słuchawce. System MelodyBoost został dopracowany przez speców z marki Dynaudio, a to firma zajmująca się profesjonalnym sprzętem audio. Każda słuchawka posiada głośnik 11 mm odpowiedzialny za niższe częstotliwości i drugi – 6-milimetrowy – pomagający w odtwarzaniu wysokich tonów. Taka dwudrożna konstrukcja już w założeniu ma przewagę nad modelami posiadającymi tylko jeden głośnik.

OnePlus Buds Pro 2R
Dwa przetworniki w OnePlus Buds Pro 2R (11mm i 6 mm)

Podczas bezprzewodowego łączenia słuchawek ze źródłem sygnału nie stracimy jakości dźwięku. Mamy moduł Bluetooth 5.3 z kodekiem LHDC, a także szybkie parowanie Google Fast Pair.

Dobrą jakość brzmienia potwierdza uzyskany przez słuchawki certyfikat Hi-Res Audio Wireless.

OnePlus Buds Pro 2R zostały wyposażone we wspomnianą już funkcję ANC. Aktywna redukcja hałasów otoczenia wykorzystuje dodatkowe mikrofony, a także zaawansowane algorytmy. Dzięki nim słuchawki emitują dźwięki o przeciwnej amplitudzie, co „czyści” niepożądane szumy z zewnątrz. Możemy więc w ciszy cieszyć się ulubioną muzyką. Możliwe jest też wygłuszenie niepożądanych dźwięków bez odtwarzania muzyki. Funkcja ANC może zadziałać też w przeciwny sposób, podbijając dźwięki otoczenia. Łatwo możemy wyobrazić sobie wiele zastosowań tej opcji. Przykład: jadąc na rowerze, nie stracimy kontaktu z otoczeniem. ANC w OnePlus Buds Pro 2R może wyciszyć dźwięki aż o 48 dB. W aplikacji na smartfonie możemy wybrać jeden z trybów: Inteligentny, Ekstremalny, Łagodny i Transparentny.

OnePlus Buds Pro 2R słuchawki TWS z ANC
Funkcja ANC w OnePlus Buds Pro 2R

Słuchawki TWS z funkcjami przydatnymi dla zdrowia

Poza możliwością klasycznego wykorzystania słuchawek, OnePlus Buds Pro 2R mają coś jeszcze. Czujniki zamontowane w „dokanałówkach” są w stanie wykryć, że użytkownik zbyt długo przebywa w jednej pozycji.

Jeszcze ciekawsza wydaje się funkcja wykrywania nieprawidłowej postawy właściciela słuchawek. Takich funkcjonalności spodziewalibyśmy się raczej po opasce smart lub inteligentnym zegarku. To dobrze, że prozdrowotne opcje trafiają więc również do słuchawek.

Ile kosztują słuchawki OnePlus Buds Pro 2R?

Koszt zakupu słuchawek OnePlus Buds Pro 2 wynosi 179 euro. Najnowszy model jest od nich tylko nieznacznie gorszy, a braki w funkcjonalnościach dla wielu użytkowników okażą się nieistotne. Cena OnePlus Buds Pro 2R wynosi 149 euro. Producent umożliwia też zakup ich w promocji na start, wtedy kosztują 129 euro. W Polsce regularna cena wynosi natomiast 699 złotych. Biorąc pod uwagę dobre brzmienie dzięki współpracy z Dynaudio, dobre ANC i długi czas pracy na baterii, najnowszy model OnePlus może być bardzo ciekawą alternatywą dla popularnych słuchawek, jak:

 • Samsung Galaxy Buds 2 – cena 599 złotych
 • Sony LinkBuds SWF-LS900 – cena 699 złotych
 • Apple AirPods 2 gen – cena 629 złotych
 • OnePlus Buds Pro 2 – cena 799 złotych
 • OnePlus Buds Pro 2R – cena 699 złotych
OnePlus Buds Pro 2R
OnePlus Buds Pro 2R

Specyfikacja OnePlus Buds Pro 2R

 • Typ: słuchawki douszne TWS (true wireless)
 • Przetworniki: 11 mm + 6 mm, przetworniki Melody Boost, stworzone przy współpracy z Dynaudio
 • Mikrofony: tak, do ANC i rozmów telefonicznych
 • Bateria: 30 mAh (w słuchawce) – do 9 h (z ANC: 6 h) słuchania muzyki, (w etui ładującym) – do 39 h (do 25 h z ANC) słuchania muzyki. Ładowanie przez 10 minut pozwala napełnić powerbank na 10 godzin słuchania
 • Łączność: Bluetooth 5.3 z AAC,LHDC 5.0
 • Funkcje: ANC (aktywna redukcja hałasu), kilka trybów aktywnej redukcji (Ekstremalny, Łagodny, Inteligentny), tryb Transparentny, sterowanie gestami
 • Jakość audio: H-Res Audio Wireless
 • Cena: 699 złotych.

Polecane słuchawki OnePlus

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.