Search icon

Premiera nowych słuchawek Beats Solo 4 i Beats Solo Buds. Czy warto je kupić w tej cenie?

09.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera nowych słuchawek Beats Solo 4 i Beats Solo Buds. Czy warto je kupić w tej cenie?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od jakiegoś czasu marka Beats należy do Apple. Właśnie poznaliśmy dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych – Beats Solo Buds (słuchawki TWS) i Beats Solo 4 (słuchawki nauszne). Co o nich wiemy?

Premiera Beats Solo 4

Słuchawki Beats Solo 4 spodobają się nie tylko fanom dobrego brzmienia, ale też osobom zwracającym uwagę na styl. Wyglądają bardzo dobrze, dostaniemy je też w kilku atrakcyjnych kolorach. Nie zabrakło także wsparcia dla nowoczesnych technologii.

Plusem słuchawek Beats Solo 4 jest długi czas pracy na jednym ładowaniu. Producent deklaruje, że możemy słuchać muzyki nawet przez 50 godzin.

Czas pracy na pełnej baterii jest nie tylko lepszy od modelu poprzedniej generacji (40 godzin), ale też wielu konkurencyjnych słuchawek. Do ładowania używamy teraz kabelka ze złączem USB-C, co jest dziś sporym udogodnieniem. W poprzednim modelu wciąż musieliśmy używać starszego typu wejścia (micro USB). Beats Solo 4 oferują możliwość przesyłania dźwięku kablem 3.5 mm minijack.

Beats Solo 4
Beats Solo 4

Słuchawki Beats Solo 4 łączą się ze źródłem dźwięku bezprzewodowo – przez Bluetooth. Sprawdzą się doskonale ze sprzętem pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android, jak i Apple. Możemy m.in. skorzystać z funkcji szukania zagubionych słuchawek Beats. Z poziomu iPhone jest to funkcja „Find My Beats Solo 4”, na Androidzie: „Find My Device”. Słuchawki współpracują też z asystentem głosowym Apple. Możemy wywołać go komendą „Hey Siri!”.

Dobra jakość dźwięku

Słuchawki Beats Solo 4 posiadają przetworniki o sporym rozmiarze 40 mm. Pod względem jakości brzmienia nie powinniśmy narzekać – słuchawki Beats są w końcu znane z tego, że dają sporo przyjemności podczas słuchania. Duże głośniki zwiastują też, że bas będzie naprawdę głęboki. Wygodę zapewnią natomiast nowe, miękkie nakładki Beats UltraPlush. Słuchawki nie są też ciężkie (217 gram), przez co nawet noszenie ich przez cały dzień nie powinno być męczące.

Beats Solo 4 nie posiadają aktywnej redukcji hałasu. Jeśli zależy Ci na tej funkcji, musisz wybrać inny model słuchawek.

Najnowsze słuchawki Beats Solo 4 kupimy w kilku kolorach: różowym, czarnym lub niebieskim. Cena to 999 zł.

Beats Solo 4
Beats Solo 4

Beats Solo Buds to słuchawki TWS z etui ładującym

W tym samym momencie poznaliśmy również słuchawki Buds Solo Buds. Są o wiele mniejsze – mają konstrukcję true wireless. Dwie niewielkie słuchawki znajdują się w specjalnym etui ładującym, które pełni funkcję powerbanku. Dzięki temu mimo kompaktowej budowy czas pracy na baterii jest imponujący i wynosi do 18 godzin. Będzie to jednak wymagało kilkukrotnego podładowania, w czym oczywiście pomoże nasze etui.

Funkcja Fast Fuel zapewni dodatkową godzinę słuchania muzyki po podładowaniu przez 5 minut.

Także w tym modelu słuchawek Beats możemy skorzystać z opcji znalezienia urządzenia („Find My” i „Fine My Device”). Wygodne słuchawki należy wsunąć do ucha, a producent w zestawie dostarcza nam gumki w kilku różnych rozmiarach. Każdy z pewnością znajdzie więc optymalną wielkość, która pozwoli na komfortowe słuchanie muzyki i dobrą stabilność słuchawek w kanale słuchowym.

Beats Buds Solo
Beats Buds Solo

Na słuchawkach mamy przycisk oznaczony literą „b” (logo producenta). Możemy dzięki niemu odebrać połączenie telefoniczne, czy też włączyć asystenta głosowego (np. Siri). Obok znajdziemy też panele dotykowe, pozwalające zmieniać ustawienia głośności. W aplikacji mobilnej możemy sprawdzić dostępne gesty i edytować je.

Beats Buds Solo
Beats Buds Solo

Beats Solo Buds

Nowe słuchawki dokanałowe z etui ładującym kupimy w kilku kolorach: czarny matowy, szary, fioletowy, biały i czerwony. W przypadku tego modelu cena jest znacznie niższa i wynosi 429 zł. Początek sprzedaży Beats Solo Buds zaplanowano na czerwiec tego roku.

Słuchawki Beats

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.