Samsung Galaxy Tab S9 FE i Tab S9 FE+ na horyzoncie – mamy oficjalną zapowiedź!

04.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Samsung Galaxy Tab S9 FE i Tab S9 FE+ na horyzoncie – mamy oficjalną zapowiedź!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W nocy z 3 na 4 października 2023 roku Samsung zaprezentował trzy nowe urządzenia. Oprócz smartfona Galaxy S23 FE, na który fani marki czekali ponad półtora roku, zapowiedziano też premierę słuchawek i tabletu. W niniejszym artykule zajmiemy się tym ostatnim. Samsung Galaxy Tab S9 FE+ łączy cechy flagowca z nieco niższą ceną – czy robi to dobrze?

Zapowiedź Samsunga Galaxy Tab S9 FE i Tab S9 FE+

Zgodnie z tym, co możemy odczytać z nazwy – na rynek trafią jednocześnie dwa urządzenia. Podstawowa wersja tańszego odpowiednika flagowych tabletów różni się przede wszystkim mniejszym wyświetlaczem:

  • Samsung Galaxy Tab S9 FE ma ekran 10,9″
  • Samsung Galaxy Tab S9 FE+ ma ekran 12,4″
Samsung Galaxy Tab S9 FE
Samsung Galaxy Tab S9 FE

W obu przypadkach wyświetlacze mają adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 90 Hz. Nie zabrakło również modułu Vision Boost – poprawia jasność i czytelność ekranu w słoneczne dni.

Oba nowe tablety otrzymały wytrzymałą obudowę z certyfikatem IP68 potwierdzającym wodoszczelność. Producent twierdzi, że oba sprzęty dostaną bardzo dobrą baterię. W modelu Galaxy Tab S9 FE+ możliwe będzie nawet 20 godzin odtwarzania filmów bez podłączania do prądu.

Rysik S Pen w zestawie z Galaxy Tab S9 FE

Tablety mogą współpracować z rysikiem Galaxy S Pen. Dzięki temu wpisywanie notatek, czy poruszanie się po arkuszu kalkulacyjnym będą o wiele sprawniejsze. Co ważne, rysik znajdziemy w pudełku, nie musimy osobno go kupować. W oprogramowaniu nie zabraknie dobrze znanych i lubianych przez właścicieli Samsungów aplikacji:

  • Clip Studio Paint
  • LunaFusion
  • Goodnotes

Data premiery i cena

Samsung Galaxy Tab S9 FE trafi do sprzedaży w czterech kolorach: srebrnym, szarym, miętowym i lawendowym. Cena podstawowego modelu z ekranem 10,9″ startuje z poziomu 449 dolarów (nie znamy jeszcze polskich cen). To zauważalnie mniej, niż topowe tablety Tab S9 bez dopisku „FE” w nazwie.

Polska data premiery została ustalona na 11 października.

Samsung Galaxy Tab S9 FE
Samsung Galaxy Tab S9 FE

Trzy nowości Samsunga- fani marki się ucieszą!

Poza tabletem Galaxy Tab S9 FE+ Koreańczycy pokazali także inne produkty. Wśród nich znajdziemy długo wyczekiwanego smartfona – Samsunga Galaxy S23 FE. W cenie 599$ (wersja 256 GB, w Stanach Zjednoczonych) powinien zaoferować sporo cech flagowców. Ostatnią nowością są słuchawki Galaxy Buds FE. Tańszy odpowiednik cenionych dokanałówek TWS z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

Nowości Samsunga - tablet Galaxy S9 Tab FE, słuchawki Galaxy Buds FE i smartfon S23 FE
Nowości Samsunga – tablet Galaxy S9 Tab FE, słuchawki Galaxy Buds FE i smartfon S23 FE

W nocy z 3 na 4 października odbyły się cztery ważne premiery Samsunga:

  • Galaxy S23 FE w cenie od 599$ (w wersji 256 GB)
  • Galaxy Buds FE w cenie 99$
  • Galaxy Tab S9 FE i Galaxy Tab S9 FE+ w cenie od 449$

Co jest czwartą premierą? Chodzi o oprogramowanie. Ma stworzyć sprawny i skuteczny ekosystem. Możemy w nim przełączać się między różnymi urządzeniami Samsung Galaxy. Już dotychczas Koreańczycy dawali nam taką możliwość, oprogramowanie powinno jednak zostać poprawione.

Tablety Samsung

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.