Samsung Galaxy SmartTag2 – o gubieniu rzeczy możesz już zapomnieć

09.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Samsung Galaxy SmartTag2 – o gubieniu rzeczy możesz już zapomnieć
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Co zrobisz po znalezieniu porzuconej walizki, na przykład na lotnisku lub dworcu? Zwykle w tej sytuacji szukamy jakiegoś rodzaju zawieszki lub przypinki z danymi właściciela. Jeśli ją znajdziemy, możemy dość łatwo powiadomić go o swojej zgubie. Samsung SmartTag2 jest nowoczesnym odpowiednikiem właśnie takiej zawieszki. Pozwoli oznakować wartościowe dla nas przedmioty lub urządzenia. Co jeszcze potrafi nowy model?

Premiera Samsung SmartTag2

Elektroniczny lokalizator Samsung SmartTag2 będzie dostępny w sprzedaży już w tym tygodniu – od 11 października. Niewielkie urządzenie z wyglądu przypomina małą kłódkę o wielkości zwykłego klucza. Możemy dość łatwo przymocować lokalizator do ważnego dla nas przedmiotu lub po prostu rzeczy wartościowej. Często jest to torebka, pęk kluczy, kluczyk do samochodu, sprzęt elektroniczny, a nawet obroża naszego pupila.

Odczytywanie informacji z Samsung SmartTag2 odbywa się przy pomocy łączności zbliżeniowej NFC.

Dzięki wyposażeniu Samsunga SmartTag2 w nowy tryb zagubienia, możemy pozwolić innej osobie na odczytanie informacji zapisanych w lokalizatorze. Wystarczy zeskanować sprzęt dowolnym smartfonem wyposażonym w łączność NFC, a dostaniemy dane kontaktowe, adres właściciela, czy inne informacje.

Nowy lokalizator Samsung SmartTag2 z NFC
Nowy lokalizator Samsung SmartTag2 z NFC (czarny)

Jeśli natomiast chcemy używać lokalizatora podczas spacerów z psem, możemy skorzystać z trybu spacerowego. Pomoże w odnotowywaniu codziennych spacerów.

Lokalizatory GPS

Co jeszcze potrafi lokalizatora Samsung SmartTag2?

Samsung SmartTag2 może się nam przydać podczas szukania naszej zguby – zwierzęcia domowego, jakiegoś przedmiotu, czy pęku kluczy. Na ekranie smartfona zobaczymy wskazówki, w jakiej odległości znajduje się nasz lokalizator. Oczywiście, dostaniemy też informację co do kierunku, w którym musimy podążać, aby znaleźć SmartTag2. Nowa opcja pojawi się jednak tylko w telefonach z funkcją UWB (np. nowe Samsungi Galaxy S22 lub S23). Najnowszy lokalizator NFC Samsunga potrafi też korzystać z opcji rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzystuje podgląd kamery w smartfonie do pokazania, gdzie powinniśmy szukać SmartTag-a 2.

Nowy lokalizator Samsung SmartTag2 z NFC
Nowy lokalizator Samsung SmartTag2 z NFC

Do obsługi funkcji lokalizatora służy aplikacja Samsung SmartThings. Gdy podepniemy do niej SmartTag2, możemy od razu dodać skrót na pulpicie smartfona. Samsung dopracował widok mapy, na której zobaczymy lokalizację urządzenia. Teraz mapę wyświetlimy też na pełnym ekranie. Jeśli natomiast wymienimy nasz smartfon, możemy skopiować do niego dane o lokalizatorach SmartTag2 – posłuży do tego konto Samsung.

Bateria na aż dwa lata?

Nowe urządzenie posiada akumulator, który zdaniem Samsunga pozwoli na pracę nawet przez 700 dni (w trybie oszczędzania energii). Pierwsza generacja oferowała dwukrotnie krótszy czas pracy. Komunikacja ze smartfonem może się odbywać przez Bluetooth Low Energy lub UWB.

Nowy model został poprawiony pod względem wytrzymałości. Kurzo- i wodoszczelność potwierdza certyfikat IP67. Sprzęt posiada teraz niektóre elementy wykonane z metalu. Konstrukcja jest natomiast bardziej kompaktowa, niż w przypadku poprzednika.

Lokalizator NFC Samsung

Sprzęt wkrótce trafi do sklepów. Wciąż nie znamy jednak jego oficjalnej ceny. Możemy się spodziewać, że koszt zakupu wyniesie około 250 złotych. Samsung SmartTag2 dostępny będzie w kolorach czarnym i białym.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.