Premiera flagowca Samsung Galaxy S22. Warto skusić się na promocję w przedsprzedaży

09.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Premiera flagowca Samsung Galaxy S22. Warto skusić się na promocję w przedsprzedaży
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na tradycyjnej już konferencji Galaxy Unpacked Samsung pokazał światu swoje najnowsze telefony. Podobnie jak w latach ubiegłych wiele szczegółów dotyczących poszczególnych modeli było znanych już wcześniej, ale nie wszystkie ciekawe informacje zdążyły wycieknąć. Zatem w tym artykule znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o premierze nowych smartfonów. Przede wszystkim jaka jest specyfikacja poszczególnych modeli oraz dlaczego warto zdecydować się na ich zakup w przedsprzedaży.

Seria smartfonów Samsung Galaxy

Zgodnie z oczekiwaniami, nowa seria flagowców koreańskiego producenta nie zaskakuje nazwą. Mamy więc kontynuację dotychczasowego nazewnictwa serii, a co za tym idzie tegoroczna ich wersja otrzymała kolejny numer. W ramach serii Galaxy S22 pojawiły się trzy modele:

 • Galaxy S22,
 • Galaxy S22+,
 • Galaxy S22 Ultra.

Na kilka miesięcy przed premierą pojawiły się wprawdzie plotki, że może powrócić wariant Note, ale ostatecznie do tego nie doszło. Chociaż patrząc na to, w którą stronę wyewoluował Galaxy S22 Ultra, to śmiało można powiedzieć, że jest to godny następca popularnego Note.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Design smartfonów Samsung Galaxy S22

Potwierdziły się również doniesienia dotyczące wyglądu nowych modeli. Smartfony Galaxy S22, a szczególnie S22 i S22+, są bardzo zbliżone stylistycznie do swoich poprzedników. Jest to zrozumiała decyzja, gdyż zmiana designu nastąpiła w poprzednim roku, która przyniosła spore różnice w stosunku do serii S20.

Zmiana jest natomiast widoczna w tylnym panelu, który tym razem wykonany jest ze szkła, a nie jak w przypadku serii S21 z tworzywa nazywanego glasstic, czyli czegoś pomiędzy plastikiem, a szkłem.

Jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, to:

 • Samsung Galaxy S22 oraz S22+ – oferowany będzie w kolorach: zielonym, czarnym, białym i w różowym złocie.
Samsung Galaxy S22
 • Samsung Galaxy S22 Ultra – ma nieco inną paletę dostępnych barw, która obejmuje: zielony, biały, czarny i burgundowy.
Samsung Galaxy S22+

Wszystkie telefony z serii Galaxy S22 są wodoszczelne i spełniają normę IP68.

Wygląd poszczególnych modeli

Najtańszy z nowych modeli, czyli S22, wygląda niemal tak samo jak S21. Niewielka różnica dotyczy wymiarów, które wynoszą 146 x 70,6 x 7,6 mm.

Samsung Galaxy S22

Podobnie jest w przypadku modelu S22+. Przyciski do regulacji głośności są umieszczone nieco niżej niż w S21+. Gniazdo karty SIM znajduje się na dole, tuż obok portu USB-C oraz głośnika.

Wymiary Galaxy S22+ to 157,4 x 75,8 x 7,6 mm. W miejscu, gdzie znajdują się obiektywy tylnego aparatu, grubość wynosić będzie 9,1 mm.

Największe zmiany designu dotyczą modelu S22 Ultra, który upodobnił się do smartfonów serii Note. Widać to m.in. w tym, że S22 Ultra ma w obudowie miejsce na schowanie rysika.

Model Ultra wygląda zupełnie inaczej niż dwa pozostałe smartfony. Krawędzie obudowy łączą się niemal pod kątem prostym, a boki są zakrzywione, co sprawia wrażenie, że ramek bocznych w ogóle nie ma. Z tyłu znajdują się cztery obiektywy umieszczone bezpośrednio na obudowie.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Wymiary S22 Ultra wynoszą 163,2 x 77,9 x 8,9 mm, a w miejscu, gdzie znajdują się obiektywy tylnego aparatu grubość to 9,1 mm.

Specyfikacja smartfonów Samsung Galaxy S22

Zacznijmy od wyświetlaczy. Smartfony serii S22 będą mniejsze od poprzedników. Rozmiary ekranów poszczególnych modeli to:

 • Galaxy S22 – 6,1 cala,
 • Galaxy S22+ – 6,6 cala,
 • Galaxy S22 Ultra – 6,8 cala.

Warto podkreślić, że wyświetlacz w modelu Ultra wykonany jest w technologii LTPO, która pozwala na dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię jest mniejsze. Wyświetlacze w modelach Plus oraz Ultra będą charakteryzować się szczytową jasnością 1750 nitów (podstawowy model oferuje jasność szczytową na poziomie 1300 nitów).

Samsung Galaxy S22 Ultra ekran

Aparat

Nowe telefony doczekają się także ulepszeń w aparatach. To jedna z najważniejszych zmian z punktu widzenia użytkowników, dlatego producenci kładą na to mocny nacisk w kolejnych generacjach smartfonów.

Galaxy S22 oraz S22+ mają następujący zestaw obiektywów:

 • główny o rozdzielczości 50 MP, f/1.8 z optyczną stabilizacją
 • ultraszerokokątny 12 MP, f/2.2
 • teleobiektyw 10 MP, f/2.4 z optyczną stabilizacją i trzykrotnym 3-krotnym zoomem optycznym

Aparaty w telefonach Samsung Galaxy S22 wykorzystują technologię Adaptacyjnego piksela, która pozwala na uzyskanie jeszcze wyraźniejszych zdjęć. Nie zabrakło również Space Zoom, czyli umożliwiającego wykonywanie dobrej jakości zdjęć obiektów znaczenie oddalonych (30-krotny zoom cyfrowy).

Galaxy S22 Ultra ma natomiast cztery obiektywy:

 • szerokokątny o rozdzielczości 108 MP, f/1.8 z optyczną stabilizacją,
 • ultraszerokokątny o rozdzielczości 12 MP, f/2.2,
 • teleobiektyw o rozdzielczości 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym, f/2.4 z optyczną stabilizacją,
 • obiektyw peryskopowy o rozdzielczości 10 MP z 10-krotnym zoomem optycznym, f/4.9.

Nowe smartfony umożliwiają nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K przy 60 klatkach na sekundę. Rozdzielczość przednich obiektywów pozostaje niezmieniona i wynosi 10 MP w przypadku S22 i S22+ oraz 40 MP w modelu S22 Ultra.

Samsung Galaxy S22 aparat

Co ważne, firma mocno skupiła się nad poprawą oprogramowania, odpowiadającego za jakość zdjęć.

Procesor

Przez długi czas spekulowano, że smartfony Galaxy S22 wyposażone będą w procesor Snapdragon 8 Gen 1. I faktycznie tak jest, ale nie dotyczy do rynku europejskiego. Do Europy, a co za tym idzie, do Polski trafią modele wyposażone w układ Exynos 2200 i procesory graficzne oparte na architekturze AMD RDNA 2, która wykorzystywana jest między innymi w najnowszych konsolach do gier. Przekłada się to na bardzo wysoką wydajność, a producent też deklaruje, że w parze z mocą obliczeniową idzie energooszczędność.

Samsung Galaxy S22 procesor Exynos

Pamięć RAM

Modele S22 i S22+ wyposażone są w 8 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci masowej.

W przypadku modelu S22 Ultra dostępne są warianty z 8 i 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB, 256 GB i 512 GB pamięci masowej.

Firma wykorzystała pamięć RAM typu LDDR5X DRAM, która jest bardziej wydajna niż stosowana obecnie LPDDR5.

Ładowanie i bateria

Jeśli chodzi o moc ładowania nowych smartfonów, to wynosi ona 45 watów w modelach S22+ i S22 Ultra. W podstawowym S22 moc ładowania wynosi 25W.

Co więcej, ulepszone zostało także ładowanie bezprzewodowe. Samsung wprowadził możliwość indukcyjnego ładowania z mocą 25 watów.

Pojemność akumulatorów poszczególnych modeli wynosi:

 • Galaxy S22 – 3700 mAh,
 • Galaxy S22+ – 4500 mAh,
 • Galaxy S22 Ultra – 5000 mAh.

Jak widać, jest ona mniejsza niż w ubiegłorocznych modelach, ale ze względu na lepsze zarządzanie energią, nie powinno to wpłynąć negatywnie na czas pracy telefonów.

Samsung Galaxy S22 Ultra bateria

Ile kosztuje Galaxy S22? Cena poszczególnych modeli

Cena smartfonów Galaxy S22 pozostaje zagadką. W poprzednim roku firma Samsung zaskoczyła wszystkich obniżką cen w stosunku do S20. Analitycy twierdzą, że za najnowsze smartfony zapłacić trzeba będzie tyle samo co w zeszłym roku. Oznacza to, że ceny smartfonów serii Galaxy S22 z najmniejszą pojemnością pamięci masowej kształtować się będą następująco:

 • Galaxy S22 – od 3999 zł
 • Galaxy S22+ – od 4999 zł
 • Galaxy S22 Ultra – od 5899 zł.

Przedsprzedaż flagowców Samsunga w Komputronik

Jak zawsze w przypadku telefonów koreańskiego producenta, w dniu premiery uruchamiana jest przedsprzedaż nowych modeli. Osoby, które zdecydują się na jeden z nowych telefonów Galaxy S22, Galaxy S22+ lub Galaxy S22 Ultra w przedsprzedaży mogą liczyć na atrakcyjne prezenty.

Bonusy w przedsprzedaży: słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds Pro (o wartości 899 zł), a także odkup dotychczasowego smartfona i możliwość zyskania nawet 3000 zł zwrotu.

Samsung Galaxy S22 przedsprzedaż

Warto też zdecydować się na zakup jednego z flagowców w Komputronik, gdyż można wówcza skorzystać z 30 rat RRSO 0% i otrzymać aż dwie raty gratis!

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.