Premiera słuchawek Samsung Galaxy Buds FE. Rodzina urządzeń „Fan Edition” w komplecie

04.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera słuchawek Samsung Galaxy Buds FE. Rodzina urządzeń „Fan Edition” w komplecie
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung Galaxy Buds FE to najnowsza propozycja południowokoreańskiej marki. Słuchawki TWS z etui ładującym zostały właśnie zaprezentowane, choć mało kto się tego spodziewał. Nie były największą gwiazdą prezentacji Samsunga – bez wątpienia jest nią długo wyczekiwany smartfon Galaxy S23 FE. Moim zdaniem i tak warto jednak zainteresować się niedrogimi słuchawkami bezprzewodowymi.

Premiera Samsung Galaxy Buds FE

Portfolio słuchawek dokanałowych Samsunga jest dziś dość rozbudowane. Mamy modele Galaxy Buds Live, Galaxy Buds Pro i podstawową wersję Galaxy Buds. Niektóre odmiany doczekały się już też drugiej generacji. Poszczególne modele różnią się od siebie specyfikacją, wyglądem i – co oczywiste – ceną. Najtańsze Galaxy Buds 2 kosztują dziś w Polsce 599 złotych. Model Galaxy Buds FE będzie od nich zauważalnie tańszy.

Cena słuchawek Samsung Galaxy Buds FE została ustalona na 99 dolarów / 109 euro.

W Polsce powinny więc kosztować ok. 500 złotych. Wciąż nie będą więc tanie, możemy jednak spodziewać się po nich cech znanych z dotychczas dostępnych modeli słuchawek Samsunga. A są nimi dobre brzmienie, bogata funkcjonalność i duża trwałość.

Nowe słuchawki trafią na rynek w dwóch odcieniach: białym i grafitowym. Data premiery została ustalona na 11 października.

Samsung Galaxy Buds FE to najtańsze słuchawki TWS Samsunga

Z ceną 109 euro Galaxy Buds FE mogą konkurować z nieco tańszymi konkurentami Samsunga. Zaprezentowane właśnie słuchawki wciąż mają jednak niezłą specyfikację. Na czele znajduje się funkcja ANC, czyli aktywna redukcja hałasów otoczenia.

Samsung Galaxy Buds FE
Samsung Galaxy Buds FE

Samsung zapowiada, że Galaxy Buds FE będą miały całkiem dobrą baterię. Same „dokanałówki” zapewnią 9,5 godzin słuchania muzyki lub do 6 godzin z włączonym ANC. Gdy użyjemy etui ładującego, czas ten wzrośnie do odpowiednio 30 i 21 godzin.

Galaxy Buds FE otrzymały dodatkowe „skrzydełka”. Powinny dobrze wpasować się do każdego ucha, stabilizując położenie dokanałówek. Konstrukcja słuchawek i tak mocno nawiązuje do innych urządzeń tego typu. Samsung najwyraźniej jest przekonany, że osiągnął niemal perfekcję, a opinie użytkowników Galaxy Buds tylko to potwierdzają. Możliwość idealnego dopasowania słuchawek do kształtu kanału słuchowego także w Buds FE zapewnią trzy zestawy gumek.

Samsung Galaxy Buds FE
Samsung Galaxy Buds FE

Galaxy Buds FE to słuchawki TWS dla zwolenników mocnego brzmienia

W materiałach reklamowych znajdziemy informację o podbiciu niskich tonów w słuchawkach Galaxy Buds FE. Taką funkcję spotkamy też w wielu innych słuchawkach. Nic dziwnego – użytkownicy po prostu to lubią. Sama konstrukcja słuchawek dokanałowych dość mocno „faworyzuje” niskie tony. Zapowiada się więc, że najnowsze dokanałówki Samsunga pozwolą uzyskać naprawdę efektowne, mocne brzmienie. Z pewnością otrzymamy jednak pewne możliwości korekcji brzmienia – w aplikacji na smartfonie sparowanym poprzez Bluetooth.

Wciąż czekamy na dokładniejszą specyfikację słuchawek. Ostatecznie, w przypadku sprzętu audio najważniejsze są jednak wrażenia z użytkowania sprzętu. Dziś możemy tylko spodziewać się, że Galaxy Buds FE za nieco niższą cenę zaproponują jakość znaną z dotychczas dostępnych modeli. Wpływ na obniżenie ceny może mieć między innymi wykorzystanie nieco tańszych materiałów do produkcji lub rezygnacja z niektórych funkcji (np. dźwięku przestrzennego).

Warto dodać, że Samsung jednocześnie z prezentacją nowych urządzeń, pokazał nowe oprogramowanie. Sprzęty koreańskiego producenta mają tworzyć spójny ekosystem. Możemy płynnie przełączać się między ekranem tabletu i smartfona. Dźwięk na słuchawkach Galaxy Buds usłyszymy natomiast z obu źródeł. Przykładem może być słuchanie muzyki z tabletu i automatyczne przełączenie się na rozmowę telefoniczną przychodzącą do smartfona. Takie rozwiązanie już znaliśmy, Samsung zapewnia jednak, że je dopracował.

Samsung zapowiada trzy nowości z serii Fan Edition

Poza słuchawkami, Samsung zaprezentował także smartfon i dwa tablety. Największe emocje wzbudza bez dwóch zdań telefon. Nic dziwnego, poprzednie generacje S20 FE i S21 FE odniosły ogromny rynkowy sukces. Patrząc na specyfikację i cenę najnowszej propozycji jestem pewien, że Galaxy S23 FE także przebojem wkroczy na szczyty list sprzedaży.

Nowości Samsunga - tablet Galaxy S9 Tab FE, słuchawki Galaxy Buds FE i smartfon S23 FE
Nowości Samsunga – tablet Galaxy S9 Tab FE, słuchawki Galaxy Buds FE i smartfon S23 FE

Ceny zaprezentowanych urządzeń:

  • Samsung Galaxy Buds FE – 99$ / 109 euro
  • Samsung Galaxy S23FE 256 GB – 599$
  • Samsung Galaxy Tab S9 FE – od 449$.

Może zainteresują Cię także inne artykuły:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.