Premiera PocketBook InkPad 4 – wśród nowych funkcji m.in. wbudowany głośnik

31.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera PocketBook InkPad 4 – wśród nowych funkcji m.in. wbudowany głośnik
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera PocketBook InkPad 4 odbyła się kilka dni temu. Na rynek trafia kolejna generacja czytnika e-book, który należy do całkiem popularnej marki. Największe różnice to ulepszony wyświetlacz oraz dodanie głośnika. Dzięki temu InkPad 4 zyskał zupełnie nowe możliwości.

PaperBook InkPad 4

Co oferuje czytnik e-book PaperBook InkPad 4? Najnowszy model dostał duży, 7,8-calowy wyświetlacz. Wykonano go oczywiście w znanej już technologii E-Ink Carta 1200, czyli tzw. papieru elektronicznego. Takie rozwiązanie ma oczywiście sporo zalet – wzrok użytkownika nie męczy się tak szybko, jak przy korzystaniu np. z tabletu czy smartfona, a urządzenie cechuje się niskim zapotrzebowaniem na energię.

Rozdzielczość ekranu to 872 x 1404 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 300 PPI.

Nowy wyświetlacz ma o 15% wyższy kontrast i działa szybciej (krótszy czas reakcji) o 20%.

Poza wyświetlaczem także rozmiar urządzenia przypomina standardowe książki. Mimo że mniejsze czytniki e-book mogą być lepsze do przenoszenia, a większe wyświetlają więcej treści, to właśnie rozmiar około 8″ zapewnia najbardziej naturalne odczucia podczas czytania e-booków. Wymiary sprzętu to 189,5 x134 x 7,95 mm. Waga wynosi natomiast 265 gramów.

Premiera PocketBook InkPad 4

Przyjemność podczas czytania nie będzie mniejsza, gdy zajdzie słońce. PocketBook InkPad 4 ma bowiem podświetlenie. Możemy nie tylko regulować jego jasność, ale także zmieniać jego temperaturę, aby nie męczyć oczu ostrym, niebieskim światłem. Funkcja nosi nazwę SMARTlight.

Wbudowany głośnik pozwoli odtworzyć audiobooki

Producent wyposażył PocketBook InkPad 4 w głośnik. W połączeniu z obsługą sześciu popularnych formatów audio, pozwala to na odsłuchiwanie audiobooków. Możemy też bez trudu połączyć czytnik ze słuchawkami lub zewnętrznymi głośnikami – pozwala na to łączność Bluetooth.

Funkcjonalność Text-ToSpeech pozwoli też odczytywać wszystkie pliki tekstowe.

O wytrzymałość urządzenia dba uszczelniona obudowa. Certyfikat IPX8 w teorii pozwala zanurzyć czytnik e-book na głębokość do dwóch metrów nawet na godzinę. Lepiej tego nie sprawdzać, jednak przypadkowe zachlapanie lub wystawienie na działanie deszczu nie powinno zniszczyć sprzętu. Wyświetlacz został pokryty warstwą odporną na zarysowania.

Sprzęt dostajemy wersji z 32 GB pamięci na dane. PocketBook InkPad 4 pozwoli na długą rozrywkę dzięki wydajnemu akumulatorowi o pojemności 2000 mAh. Zdaniem producenta powinno to wystarczyć na miesiąc czytania e-booków bez konieczności ładowania urządzenia.

Premiera PocketBook InkPad 4

Ile kosztuje PocketBook InkPad 4?

Według producenta PocketBook InkPad 4 trafi na polski rynek jeszcze tej wiosny. Cena to 1370 złotych. Możemy się spodziewać, że urządzenie znajdzie spore grono nabywców. PocketBook jest jednym z najpopularniejszych producentów czytników e-book na rynku.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.