Oppo Enco Air 4 Pro to słuchawki TWS z aktywną redukcją szumów nawet do 49 dB

28.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Oppo Enco Air 4 Pro to słuchawki TWS z aktywną redukcją szumów nawet do 49 dB
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już od dawna chińskie urządzenia elektroniczne przestały być dobrym wyborem wyłącznie ze względu na cenę. Najlepszym dowodem mogą być najnowsze słuchawki TWS. Oppo Enco Air 4 Pro mają imponującą redukcję szumów i spore głośniki oferujące dobre brzmienie.

Premiera Oppo Enco Air 4 Pro

Najnowsze słuchawki mają kilka zalet, których w tej cenie mało kto by się spodziewał. Już na pierwszych rzut oka w materiałach reklamowych producenta znajdziemy informacje na temat redukcji szumów. Zacznijmy więc od tego punktu specyfikacji modelu.

Oppo Enco Air 4 Pro
Oppo Enco Air 4 Pro

Każda ze słuchawek Oppo Enco Air 4 Pro posiada aż trzy mikrofony. Służą nie tylko do rozmów telefonicznych, ale także do realizacji ANC. Aktywna redukcja szumów otoczenia działa tu niezwykle mocno – wycinając niepożądane dźwięki nawet o 49 dB! Oczywiście, działanie ANC możemy dostosować w aplikacji mobilnej na smartfonie. Słuchawki TWS Oppo Enco Air 4 Pro wychwytują szumy otoczenia o częstotliwości do 4000 Hz.

Producent informuje, że Oppo Enco Air 4 Pro wyciszy szum wiatru wiejącego z prędkością do 20 km/h.

Bardzo dobre działanie redukcji szumów to nie koniec zalet Oppo Enco Air 4 Pro. Słuchawki posiadają też spore przetworniki o średnicy 12,4 mm. Mają sztywne membrany wykonane z tytanu. To oczywiście głośniki dynamiczne, z szerokim pasmem przenoszenia sygnału.

Oppo Enco Air 4 Pro
Oppo Enco Air 4 Pro z przetwornikami 12,4 mm

Bluetooth 5.4 i LHDC 5.0 pozwoliły uzyskać dobrą jakość dźwięku

Oppo dobrze wyposażyło swój nowy model Enco Air 4 Pro. Słuchawki łączą się ze źródłem dźwięku przy pomocy Bluetooth 5.4. Oznacza to między innymi bardzo niskie opóźnienia w przesyłaniu sygnału – 47 ms. Taka informacja spodoba się z pewnością przede wszystkim graczom, czy osobom, które denerwuje nawet niewielkie „rozjechanie się” dźwięku z obrazem (np. w filmie). To najnowszy standard Bluetooth, słuchawki przez wiele kolejnych lat pozostaną więc pod tym względem jak najbardziej użyteczne i nowoczesne.

Oppo Enco Air 4 Pro
Oppo Enco Air 4 Pro

Oppo Enco Air 4 Pro obsługują najnowszy kodek LHDC 5.0, a o dobrej jakości brzmienia może świadczyć obecność certyfikatu Hi-Res Audio Wireless.

Opcje w Enco Master pozwolą też na personalizację dźwięku. Już po otwarciu etui ładującego Oppo Enco Air 4 Pro połączą się ze znanym mu źródłem dźwięku (np. smartfonem). Producent zadbał też o bardzo łatwe przełączanie się między urządzeniami, choć tylko produkcji własnej (Oppo lub OnePlus) – z oprogramowaniem ColorOS 13.1 lub nowszą wersją.

Oppo Enco Air 4 Pro
Oppo Enco Air 4 Pro

Słuchawki mają niezłą baterię. Jeśli zrezygnujemy z aktywnej redukcji hałasu, wytrzymają do 12 godzin. Wystarczy jednak kilkukrotnie je podładować, aby wraz z energią zgromadzoną w etui uzyskać nawet 44 godzin pracy. Co więcej, podładowanie przez zaledwie 10 minut pozwoli nam na kolejne 4 godziny słuchania ulubionej muzyki.

Cena i dostępność Oppo Enco Air 4 Pro

Bardzo dobra redukcja hałasu, nowoczesna łączność Bluetooth, dobra bateria, wodoszczelna obudowa (certyfikat IP55) – ile te słuchawki mogą kosztować? Okazuje się, że całkiem mało. Koszt zakupu w Chinach to 269 juanów, co daje nam… niecałe 40 dolarów. Po przeliczeniu mamy więc około 150-160 złotych, choć słuchawki nie są oficjalnie dostępne poza Chinami. Nie wiadomo, czy ten stan się zmieni. Pewne jest jednak, że jeśli trafią do sprzedaży w Europie, cena będzie wyższa. Nawet za 300-350 złotych byłyby jednak całkiem ciekawym wyborem.

Oppo Enco Air 4 Pro
Specyfikacja Oppo Enco Air 4 Pro

Specyfikacja Oppo Enco Air 4 Pro

  • Typ: słuchawki dokanałowe TWS (bezprzewodowe)
  • Przetworniki: 12,4 mm, dynamiczne, tytanowa membrana, brzmienie Hi-Res Audio Wireless
  • Mikrofony: 3 w każdej słuchawce (do rozmów i do ANC)
  • Bateria: 12 godzin słuchania muzyki z włączonym ANC (same słuchawki), do 40 godzin słuchania muzyki przy użyciu powerbanka. Podładowanie przez 10 minut daje 4 godziny odtwarzania muzyki
  • Łączność: Bluetooth 5.4 z kodekiem LHDC 5.0, opóźnienia 47 ms
  • Funkcje: ANC do 49 dB, tryb transparentny, niskie opóźnienia 47 ms, dźwięk przestrzenny, rozmowy telefoniczne
  • Jakość muzyki: Hi-Fi, Hi-Res Audio Wireless
  • Cena: 38 dolarów (w Chinach).

Słuchawki Oppo

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.