Nowy smartwatch OnePlus Watch 2 ma dwa procesory. I są tego zalety!

01.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowy smartwatch OnePlus Watch 2 ma dwa procesory. I są tego zalety!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

OnePlus Watch 2 to najnowszy smartwatch chińskiej marki. Druga generacja udanego zegarka została zaprezentowana po raz pierwszy w Barcelonie – podczas targów Mobile World Congress 2024.

Premiera OnePlus Watch 2 podczas MWC 2024

Obecnie chyba każdy producent elektroniki ma już w swojej ofercie smartwatcha. Nie inaczej jest w przypadku marki OnePlus. Podczas trwających targów MWC 2024 w Barcelonie poznaliśmy możliwości najnowszego zegarka chińskiego producenta. Okazuje się, że smartwatch ma coś bardzo ciekawego do zaoferowania potencjalnym klientom.

OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2

Jest pierwszym smartwatchem, który obsługuje nową funkcjonalność systemu operacyjnego Google. Użytkownicy skorzystają na zastosowaniu… dwóch procesorów w jednym smartwatchu!

Zegarek bazuje na najnowszym systemie operacyjnym Google -WearOS.

OnePlus Watch 2 to pierwszy smartwatch, który został wyposażony w hybrydowy interfejs Wear OS. Dzięki temu powinien działać zauważalnie dłużej na jednym ładowaniu. To zupełnie nowa funkcja, a OnePlus Watch 2 może pochwalić się czasem pracy wynoszącym nawet 100 godzin. Oczywiście, na rynku są smartwatche pracujące na pełnej baterii jeszcze dłużej. OnePlus Watch 2 jest jednak przedstawicielem „pełnoprawnych”, czy inaczej mówiąc – zaawansowanych smartwatchy. W tej kategorii czas pracy dochodzący do 3 dni jest już uznawany za dobry wynik.

Na czym polega hybrydowy interfejs WearOS 4? Wszystko ma na celu połączenie jak najlepszej wydajności (kiedy to potrzebne) i energooszczędności (gdy nie potrzebujemy najlepszych osiągów). Jest to możliwe dzięki użyciu dwóch CPU. Jeden procesor (aplikacyjny – AP) odpowiada za najbardziej wymagające zadania – jest używany tylko wtedy. Drugi koprocesor (MCU) dba o baterię, a oba ze sobą współpracują w płynny sposób. Podobny mechanizm możemy zresztą zauważyć w przypadku smartfonów. Tam obecnie już zawsze procesor ma wiele rdzeni, podzielonych na te „ekonomiczne” i „wydajne”.

OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2 i jego dwa procesory – hybrydowy interfejs OS

OnePlus Watch 2 ma procesor Qualcomm Snapdragon W5, uznawany za bardzo dobry. Dodatkowym CPU, odpowiedzialnym za oszczędzanie baterii jest układ BES2700.

OnePlus Watch 2

Funkcjonalność OnePlus Watch 2 można podsumować dość szybko: jest kompletna. Smartwatch posiada lokalizację GPS, a także wszystkie niezbędne czujniki – do pomiaru tętna, saturacji krwi, czy związane z analizą wykonywanych aktywności fizycznych. Obsługa wszystkich funkcji możliwa jest z poziomu ekranu dotykowego i obrotowego przycisku z boku obudowy. Oczywiście, możemy też połączyć zegarek z telefonem (przez Bluetooth). Do aktualizacji danych służy też łączność bezprzewodowa Wi-Fi.

Producent zapewnia, że OnePlus Watch 2 będzie doskonałym uzupełnieniem smartfona tej marki – na przykład najnowszego OnePlus 12.

Specyfikacja smartwatcha OnePlus Watch 2

 • Typ: smartwatch z GPS
 • Pasek: z fluoroelastomeru z zapięciem ze stali nierdzewnej, regulacja w zakresie 140-210 mm
 • Rozmiar zegarka: 46 mm
 • Wymiary: 47 x 46,6 x 12,1 mm, waga 49 g (z paskiem: 80 g)
 • Obudowa: tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym, wodoszczelność 5 ATM, IP68
 • Wyświetlacz: 1,43″, panel AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli, jasność
 • 600 nitów
 • Bateria: 500 mAh, do 100 godzin pracy na jednym łądowaniu
 • Tryby sportowe: tak
 • Wydajność: procesor Snapdragon W5 Gen 1 (4 nm), 2 GB RAM i 32 GB, 4 GB dedykowane do współpracy z koprocesorem BES 2700
 • Oprogramowanie: system hybrydowy – Wear OS i RTOS
 • Funkcje: pomiar saturacji krwi, mierzenie przez całą dobę tętna, poziomu stresu Always-on Display, płatności zbliżeniowe, analiza snu, obrotowa koronka do obsługi, nowy usprawniony sposób wymiany pasków
 • Łączność: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 BLE, GPS, łączność zbliżeniowa NFC
 • Cena: 299 euro
OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2

Czy warto kupić OnePlus Watch 2?

OnePlus Watch 2 został wyceniony na 299 euro. To sporo. Konkurencyjny Xiaomi Watch 2 kosztuje obecnie 819 złotych. Również pracuje na systemie Google WearOS, choć nie oferuje hybrydowego interfejsu. OnePlus Watch 2 będzie jednak dobrym wyborem, jeśli z czasem okaże się, że jednoczesne używanie dwóch CPU przynosi wymierne korzyści.

Warto dodać, że na początku obecności OnePlus Watch 2 możemy kupić ten zegarek w promocji. Wtedy dostaniemy w gratisie słuchawki TWS – OnePlus Buds 3.

OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.