Search icon

Najpierw klawiatura mechaniczna, a teraz dwa monitory gamingowe E24 i X27. Co dalej z OnePlus?

27.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Najpierw klawiatura mechaniczna, a teraz dwa monitory gamingowe E24 i X27. Co dalej z OnePlus?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Najwyraźniej OnePlus chce skorzystać z dobrej renomy, jaką cieszy się marka. Podobnie do innych producentów rozszerza portfolio oferowanych produktów. Kilka dni temu swoją premierę miały dwa zupełnie nowe urządzenia. Monitor OnePlus X27 z pewnością spodoba się graczom. Model E24 jest natomiast znacznie tańszy. OnePlus od razu zapełnia więc sporą część rynku.

Monitor OnePlus X27

Prawdziwą gwiazdą jest monitor OnePlus X27. Nazwa wskazuje na przekątną 27 cali i jest to bardzo dobry trop. Wyświetlacz wykonano w technologii IPS LCD. Tak duży rozmiar wymusza zastosowanie wysokiej rozdzielczości. QHD (czyli 2560 x 1440 pikseli) powinno zaspokoić oczekiwania graczy i wyświetlić obraz ostry jak brzytwa. Obraz wyświetlany jest z częstotliwością odświeżania 165 Hz.

OnePlus Monitor X27
OnePlus Monitor X27 (fot. producenta)

O wysokiej jakości panelu może świadczyć aż 95-procentowe pokrycie palety barw DCI-P3. Jak przystało na gamingowy monitor, mamy też wsparcie technologii AMD FreeSync Premium. Sprzęt zdobył certyfikat Display HDR 400. Monitor będzie współpracował dobrze z kartami graficznymi Intela, AMD i Nvidia.

Bogata funkcjonalność i atrakcyjny design OnePlus X27

Monitor OnePlus X27 z pewnością będzie ozdobą każdego biurka. Ma niewielkie ramki i wykończenie w kolorze grafitowo-czarnym. Metalowa podstawka jest solidna i zapewnia pewne podparcie ekranu. Jej wysokość jest regulowana, do tego możemy pochylać ekran. Producent dał też możliwość ustawienia monitora w pionie, co dla niektórych użytkowników może być wygodną opcją.

Port USB Power Delivery pozwala na ładowanie podłączonych urządzeń z mocą nawet 65 W.

Oprócz tego mamy tu złącza USB-C, czy Display Port Alt-Mode. Możemy jednym kablem równocześnie zasilać monitor i wysyłać do niego obraz. To wygodne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć liczbę kabli na biurku.

Monitor OnePlus X27
Monitor OnePlus X27 (fot. OnePlus)

Monitor OnePlus X27 pozwala na wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń jednocześnie (podzielony ekran). Aby dostosować obraz do swoich potrzeb możemy użyć jednego z trybów (w tym tryby gry: RTS, RTG, FPS, MOBA).

Cena monitora OnePlus X27 to w przeliczeniu około 1500 złotych. 15 grudnia 2022 ruszyła jego sprzedaż w Indiach.

24-calowy monitor OnePlus E24

Drugą propozycją zaprezentowaną przez OnePlusa jest monitor E24. Tańszy produkt posiada mniejszą przekątną, która wynosi 24″. Także wykonano go w technologii IPS LCD. Częstotliwość odświeżania wynosi tu 75 Hz. Ekran ma adaptacyjną synchronizację. Wyświetlacz pracuje z maksymalną rozdzielczością Full HD – 1920 x 1080 pikseli. Powinno być to w zupełności wystarczające do większości domowych zastosowań – do przeglądania Internetu, oglądania filmów, czy do pracy i nauki zdalnej. Jeśli gracz nie jest bardzo wymagający, także uruchomione na OnePlus Monitor E24 gry będą cieszyć.

Monitor OnePlus E24
OnePlus E24 (fot. OnePlus)

Obudowa monitora OnePlus E24 ma jedyne 8 milimetrów grubości. Znajdziemy w nim wszystkie niezbędne złącza, także USB-C. Możemy obracać monitor do pozycji pionowej i zmieniać kąt jego pochylenie. Podstawa zawiera także specjalne miejsca do organizacji kabli.

Cena tego monitora nie jest jeszcze znana, powinien natomiast kosztować kilkaset złotych.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.