Nowy MacBook Air M3 – specyfikacja, ceny i dostępne modele

06.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy MacBook Air M3 – specyfikacja, ceny i dostępne modele
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple zaprezentowała dzisiaj nowe komputery MacBook Air M3. Dostępny jest zarówno model z 13-calowym, jak i 15-calowym ekranem. Wspomnijmy, że z oferty zniknęły dwa inne modele – MacBook Air M1 oraz 15-calowy MacBook Air z M2. Przyglądamy się specyfikacji najnowszych laptopów marki Apple.

MacBook Air M3 – premiera

Już na początku warto podkreślić, że zmian w porównaniu do poprzedniej generacji MacBooków Air, które wyposażone były w układ Apple Silicon M2 nie ma zbyt wiele.

Zasadnicza różnica to oczywiście zastosowanie bardziej wydajnego układu M3, który koncentruje się przede wszystkim na poprawie możliwości nowych komputerów związanych z obsługą sztucznej inteligencji oraz wydajności graficznej.

MacBook Air m3

M3 ma na swoim pokładzie ulepszony 16-rdzeniowy system Neural Engine. Umożliwia on sprawne działanie aplikacji wykorzystujących AI. W komunikacie prasowym firma wspomina między innymi o AI Math Assistance w Goodnotes 6, automatycznym poprawianiu zdjęć w Pixelmator Pro czy Microsoft Copilot dla Microsoft 365.

Układ M3 charakteryzuje się sprzętowym wsparciem dla technologii ray tracing i mesh shading, co znacznie poprawia wydajność jakość grafiki w grach komputerowych. Dzięki M3 nowe MacBooki Air obsługują zewnętrzny monitor o maksymalnej rozdzielczości 6K przy 60 Hz, jednocześnie wyświetlając obraz ze wbudowanego wyświetlacza. Po zamknięciu klapy, do laptopa dołączyć można drugi monitor zewnętrzny o maksymalnej rozdzielczości 5K przy 60 Hz.

MacBook Air m3

W nowych laptopach nie zmieniła się maksymalna ilość pamięci operacyjnej RAM. To samo dotyczy pojemności dysków SSD. Kupując nowego Aira z M3 do wyboru mamy 8, 16 lub 24 GB zunifikowanej pamięci RAM oraz dysk o pojemności 256 GB, 512 GB, 1 TB lub 2 TB.

Zmian nie ma też w przypadku wyświetlacza. To ten sam Liquid Retina z True Tone i obsługą szerokiej gamy kolorów P3 o maksymalnej jasności wynoszącej 500 nitów. Rozdzielczość 13,6-calowego wyświetlacza wynosi 2560 na 1664 piksele, a większego (15,3 cala) 2880 na 1864 piksele.

Nowe modele wprowadzają obsługę Wi-Fi 6E (802.11ax). Bez zmian zostaje również kamera FaceTime HD 1080p, klawiatura z Touch ID oraz głośniki. Według specyfikacji wbudowana bateria zapewnia do 18 godzin czasu pracy na baterii.

MacBook Air M3 – cena

Cena podstawowej konfiguracji 13-calowego modelu to 5999 złotych. Wersja 15-calowa w podstawowej konfiguracji wynosi 6999 złotych. Komputery dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych:

  • północ,
  • księżycowa poświata,
  • gwiezdna szarość,
  • srebrny.

Sprzedaż nowych komputerów rozpocznie się w piątek, 8 marca.

Nowy MacBook Air z A3 w Komputronik.pl

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.