Infinix produkuje również laptopy. Premiera Zero Book 13

21.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Infinix produkuje również laptopy. Premiera Zero Book 13
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Infinix jest marką, która stosunkowo niedawno weszła na polski rynek. Znamy ją głównie ze sprzedaży niezłych, choć raczej niedrogich smartfonów. Jak się jednak okazuje, w ofercie Infinix znajdziemy też inne sprzęty. Najlepszym dowodem niech będzie najnowszy laptop wyposażony w procesor Intel z serii Raptor Lake. Co oferuje Infinix Zero Book 13?

Infinix Zero Book 13 – specyfikacja

Dobre parametry w przystępnej cenie – to najwyraźniej dewiza chińskiego producenta elektroniki. Infinix Zero Book 13 jest laptopem, który wbrew swojej nazwie ma większy ekran. Przekątna ma bowiem 15,6″, a rozdzielczość to Full HD 1920×1080 pikseli. Wyświetlacz pokrywa 100% palety sRGB, co powinno zapewnić wierne oddanie kolorów. Baterię o pojemności 70 Wh napełnimy ze sporą mocą – ładowanie ma 100 W. Dzięki temu zaledwie dwie godziny podładowania zapewnią nawet 10 godzin oglądania filmów w najwyższej rozdzielczości.

Liczba w nazwie Infinix Zero Book 13 wskazuje na generację procesorów. To najnowsze Intele z serii Raptor Lake.

Wykorzystane w Infinix Zero Book 13 procesory 13-tej generacji wyróżnia między innymi obecność zintegrowanego układu graficznego. Intel Iris Xe Graphics to gwarancja dobrej wydajności, zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w grach.

Infinix Zerobook 13

3 tryby pracy laptopa dostosowane do oczekiwań użytkownika

Aby dopasować funkcjonowanie laptopa do aktualnych potrzeb, możemy włączyć jeden z trzech trybów. Najbardziej oszczędny jest tryb Eco – w nim uzyskamy najdłuższy czas pracy na baterii. W trybie Balance energooszczędność idzie w parze z wydajnością. Tryb Over boost oznacza natomiast, że laptop pracuje z pełną mocą. Gwarantuje maksymalną wydajność, a elementy obudowy zaczynają świecić się na czerwono. Podświetlenie w okolicach zawiasu jest jednak dość dyskretne, może się podobać. W razie potrzeby można też wyłączyć tę funkcję.

Zestaw multimedialnych dodatków w Infinix Zero Book 13

Jak przystało na multimedialny laptop, Infinix Zero Book 113 dostał niezłe głośniki. Są cztery – dwa o mocy 2 W i dwa o mocy 1 W, odtwarzają wysokie i niskie tony. Nad ekranem znalazła się kamera nazwana przez producenta AI Beauty. Jeśli wierzyć zapewnieniom Infinix, kamerka pozwoli na efektowne rozmycie tła, także jeśli postać znajduje się w ruchu. Cóż, dziś dla wielu osób wygląd podczas rozmów wideo jest równie ważny, jak dobra jakość dźwięku, czy sama treść przekazu.

Metalowa obudowa skrywa też takie funkcje, jak przycisk zasilania zintegrowany z czytnikiem odcisków palca. Oczywiście, nie zabrakło gniazda 3.5 mm do podłączenia słuchawek lub głośników. Jest slot na karty pamięci i port USB 3.0. Mamy do tego nowoczesny moduł Wi-Fi 6 oraz Bluetooth w standardzie 5.2.

Ile kosztuje laptop Infinix Zero Book 13?

Dziś laptop sprzedawany jest wyłącznie w Indiach. Prawdopodobnie komputer nie trafi do sprzedaży w Polsce. Szkoda, bo jest bardzo dobrze wyceniony. Klienci w Indiach od 11 lipca mogą wybrać jedną z czterech wersji:

  • z procesorem Intel Core i5 13-tej generacji, 16 GB RAM i dysk 512 GB – 51990 rupii (około 2550 złotych)
  • z procesorem Intel Core i7 13-tej generacji, 16 GB RAM i dysk 512 GB – 64999 rupii (nieco ponad 3100 złotych)
  • z procesorem Intel Core i7 13-tej generacji, 32 GB RAM i dysk 1 TB – 69999 rupii (około 3400 złotych)
  • z procesorem Intel Core i9 13-tej generacji, 32 GB RAM i dysk 1 TB – 81990 rupii (około 3950 złotych)

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.