Humane AI Pin – smart przypinka zamiast smartfona. Czekaj, co?

17.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Humane AI Pin – smart przypinka zamiast smartfona. Czekaj, co?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dziś wiele osób chce stale korzystać z inteligentnych funkcji, połączenia z siecią, czy możliwości skorzystania z podpowiedzi asystenta głosowego. Często używamy więc smartfonów, choć podobną rolę pełnią też niektóre smartwatche. Humane AI Pin to następny krok ewolucji – kompaktowy gadżet wystarczy przymocować do naszego ubrania, aby zyskać dostęp do inteligentnych funkcji. Może nam zastąpić zegarek smart, a nawet telefon!

Humane AI Pin – to smartfon bez wyświetlacza!

Humane AI Pin przypomina nieco przypinkę o rozmiarach zbliżonych do wyświetlacza smartwatcha. Ma kwadratowy kształt z nieco zaoblonymi rogami. Wewnątrz kryją się mocne podzespoły, podobnie jak w nowoczesnych smartfonach. Gadżet nie posiada wyświetlacza, cała obsługa odbywa się więc dotykowo, a także za pomocą dotykowych gestów. Całością zarządza sztuczna inteligencja – ma rozpoznawać głos właściciela i reagować na komendy głosowe.

Humane AI Pin może w przyszłości zastąpić smartfona, nie jest to jednak tanie urządzenie. Cena to 699 dolarów.

Co więcej, musimy również zapłacić 24 dolary miesięcznie w ramach subskrypcji. Bez niej nasz innowacyjny gadżet… nie będzie działał. Opcja wykupienia takiej usługi pojawi się w T-Mobile. W ramach tej opłaty do naszego Humane AI Pin T-Mobile przypisze numer telefonu, mamy też opcję korzystania z połączeń telefonicznych i danych komórkowych. T-Mobile zagwarantuje nam też miejsce na multimedia – w chmurze. Miesięczna opłata za używanie Humane AI Pin pozwoli też na nieograniczone wykorzystywanie zaawansowanej sztucznej inteligencji, co standardowo także wymaga zwykle opłaty.

Humane AI Pin
Humane AI Pin (fot. producenta)

Co potrafi Humane AI Pin?

AI Pin to pierwsze urządzenie marki Humane. Zwykle firmy zaczynają swoją rynkową ekspansję od czegoś nieco mniej skomplikowanego, najwidoczniej Humane ma jednak bardzo ambitne plany. Sam gadżet jest bardzo innowacyjny, a jego producent najwyraźniej przemyślał dokładnie sposób korzystania z niego. Do przymocowania Humane AI Pin użyjemy magnesów, dzięki temu nie zniszczymy koszuli, sukienki, czy innego elementu garderoby.

Jedna z części urządzenia pełni funkcję baterii, możemy ją łatwo podmienić w razie potrzeby. Choć Humane AI Pin nie posiada ekranu, jest w stanie pokazać nam jakieś treści, wiadomości, czy multimedia. Służy do tego niewielki projektor znajdujący się w obudowie. Obraz możemy więc zobaczyć na blacie biurka, na fragmencie ściany lub na wewnętrznej stronie naszej ręki – to dość pomysłowe. Sprzęt ma też głośnik do komunikacji z użytkownikiem.

Sercem Humane AI Pin jest procesor Qualcomm Snapdragon.

Nie znamy jednak dokładniejszych informacji na jego temat. Wiemy natomiast, że urządzenie może odtwarzać muzykę z serwisu TIDAL, zapewne po połączeniu się ze słuchawkami lub głośnikami bezprzewodowymi.

System operacyjny w Humane AI Pin jest dość nietypowy i nazywa się Cosmos. Łączy wiele rodzajów zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Polecane klasyczne smartfony

Źródło zdjęcia głównego: https://twitter.com/samsheffer/status/1661392280803061763

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.