Search icon

Premiera Huawei FreeBuds 6i – ANC 3.0. certyfikat Hi-Res i bateria na 35 godzin

13.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera Huawei FreeBuds 6i – ANC 3.0. certyfikat Hi-Res i bateria na 35 godzin
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Huawei FreeBuds 6i – oto nowe słuchawki TWS chińskiej marki. W porównaniu z poprzednią generacją pojawiło się kilka nowości, które uprzyjemnią korzystanie z tego modelu.

Nowe słuchawki TWS Huawei FreeBuds 6i

Premiera każdej nowej generacji sprzętu wiąże się z zapewnieniami producenta o poprawkach i nowych funkcjach. W przypadku Huawei FreeBuds 6i mowa o naprawdę istotnych elementach specyfikacji. Doceni je każdy użytkownik, niezależnie od tego, jak wykorzysta słuchawki. Nowe Huawei FreeBuds 6i sprawdzą się zarówno do słuchania muzyki, jak i rozmów telefonicznych lub do pracy.

Pierwszym usprawnieniem Huawei FreeBuds 6i jest większa pojemność baterii.

Dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu zawsze się przyda. W podróży lub na dłuższej wycieczce może okazać się nieocenionym ulepszeniem. Maksymalny czas pracy z wykorzystaniem etui ładującego to 35 godzin. Jeśli jednak włączymy funkcję ANC, spadnie do 20 godzin.

Huawei FreeBuds 6i
Huawei FreeBuds 6i

Kolejna nowość to poprawiony system redukcji hałasu. Huawei FreeBuds 6i mają aktywną redukcję hałasu Intelligent Dynamic ANC 3.0. Wbudowane w słuchawki mikrofony wychwytują niechciane dźwięki z otoczenia. Użytkownik może wpływać na siłę działania ANC, odpowiednią funkcję znajdziemy w aplikacji mobilnej. Huawei twierdzi, że ich nowe słuchawki sprawdzą się m.in. w kawiarni, gdzie mogą wyciszyć dźwięk pracującego ekspresu. ANC sprawi też m.in., że nie usłyszymy kroków osób w otoczeniu.

Jeśli natomiast nie chcemy trafić kontaktu z otoczeniem (np. jadąc na rowerze lub biegając), możemy skorzystać z trybu transparentnego. Pogłośni dźwięki z zewnątrz, możemy więc czuć się bezpiecznie nawet podczas głośnego słuchania muzyki. W realizacji ANC pomaga specjalna komora, absorbująca hałasy. Znajduje się w każdej ze słuchawek. Mikrofony wbudowane w słuchawki (3 na każdą słuchawkę) mają o 50% lepszy stosunek sygnału do szumu, niż w poprzednim modelu Huawei FreeBuds 5i.

Huawei FreeBuds 6i
Premiera Huawei FreeBuds 6i

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z etui ładującym

Nowe Huawei FreeBuds 6i mają konstrukcję prawdziwie bezprzewodową. Mamy więc dwie niewielkie słuchawki zakończone gumkami (kilka rozmiarów w zestawie). Uzupełnieniem zestawu jest etui z funkcją powerbanka.

Huawei FreeBuds 6i mają poprawioną moc obliczeniową w stosunku do poprzednika (2,4-krotnie). W generowaniu mocnego brzmienia pomaga 11-milimetrowy przetwornik dynamiczny.

Czułość przetworników poprawiono o 50%. Słuchawki są w stanie wygenerować bas o częstotliwości 14 Hz. Warto dodać, że pasmo słyszalne człowieka zaczyna się od około 20 Hz. O dobrej jakości brzmienia może świadczyć też obecność certyfikatu Hi-Res. Odpowiedni komfort noszenia zapewniają gumki-końcówki wykonane z płynnego silikonu. W dotyku jest nieco podobna do skóry. Dobre dopasowanie do kształtu kanału słuchowego pomaga w wygłuszeniu hałasu (pasywna redukcja szumów), poprawia też brzmienie.

Huawei FreeBuds 6i
Huawei FreeBuds 6i

Za sprawą trzech mikrofonów oraz algorytmowi głębokiej sieci neuronowej możemy też liczyć na doskonałą jakość rozmów telefonicznych. Dotyczy to tak słyszalności rozmówcy, jak i tego, jak on usłyszy nasz głos. Oczywiście, także tu działają mechanizmy redukcji szumów.

Cena Huawei FreeBuds 6i

Najnowsze słuchawki Huawei FreeBuds 6i kupimy w trzech kolorach: białym, czarnym lub fioletowym. Obudowa posiada certyfikat IP54, czyli jest odporna na zachlapania (np. użytkowanie w deszczu). Cena nie jest jeszcze znana. Model FreeBuds 5i kosztuje obecnie 299 złotych.

Specyfikacja Huawei FreeBuds 6i

  • Typ: słuchawki dokanałowe TWS (bezprzewodowe)
  • Waga słuchawki: 5,4 gramy
  • Waga etui ładującego: 34 gramy
  • Przetworniki: o średnicy 11 mm, pasmo przenoszenia 14 Hz – 40.000 Hz
  • Odporność na zachlapanie: tak, IP54
  • Mikrofony: 3 w każdej słuchawce (do rozmów i do ANC)
  • Bateria: 55  mAh (w słuchawce) 510  mAh (w etui ładującym) – do 8 godzin słuchania muzyki, po podładowaniu w etui – do 35 godzin. Z włączoną funkcją ANC czas spada do odpowiedni 5 godzin i 20 godzin.
  • Łączność: Bluetooth 5.3, Fast Pair
  • Funkcje: Intelligent Dynamic ANC (aktywna redukcja hałasu), obudowa IP54
  • Jakość muzyki: Hi-Res Audio
Huawei FreeBuds 6i
Huawei FreeBuds 6i

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.