Honor Watch 4 to niedrogi smartwatch z GPS, eSIM i dużym ekranem AMOLED

03.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Honor Watch 4 to niedrogi smartwatch z GPS, eSIM i dużym ekranem AMOLED
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W połowie 2023 każdy liczący się producent elektroniki ma nie jeden, a kilka modeli zegarków smart. Nie inaczej jest w przypadku marki Honor, która niedawno wróciła na polski rynek. Najnowszym smartwatchem jest Honor Watch 4. Wygląda dość przeciętnie, jednak po bliższym zapoznaniu się z jego specyfikacją, zegarek okazuje się nad wyraz ciekawy.

Honor Watch 4 – wygląd

Do obsługi nowego zegarka Honor Watch 4 służy czytelny ekran AMOLED 1,75″. Dzięki rozdzielczości 450 x 390pikseli uzyskujemy całkiem dobre zagęszczenie – 340 ppi. Wyświetlacz ma częstotliwość odświeżania 60 Hz. Z boku obudowy znalazł się również przycisk ułatwiający obsługę.

O możliwość spersonalizowania Honor Watch 4 dba ponad 400 tarcz zegarka!

Sam zegarek dostępny jest natomiast w kilku kolorach – czarnym, białym i jasno niebieskim. Mogą współgrać z ustawionym motywem tarczy zegarka. Każdy znajdzie więc najbardziej odpowiedni dla siebie wygląd sprzętu.

Honor Watch 4
Honor Watch 4

Zegarek ma prosty design, z pewnością może się jednak podobać. To ważne, bo właściciel nie będzie chciał zdejmować go z ręki! Chętnie skorzysta natomiast z licznych funkcjonalności, jakie oferuje najnowszy Watch 4.

Honor Watch 4 to niedrogi zegarek z GPS i eSIM

Obsługa karty SIM w smartwatchu znacznie podnosi jego funkcjonalność. Najwygodniejsze są jednak urządzenia z modułem eSIM, a taki znajdziemy właśnie w opisywanym modelu. Honor Watch 4 może obsługiwać jednocześnie dwie karty, co nie jest często spotykane, szczególnie w tej klasie cenowej. Dzięki karcie eSIM (oraz wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi) możemy używać zegarka do dzwonienia, czy dostępu do Internetu. Nie musimy więc zabierać smartfona na trening, do szkoły, czy w inne miejsca.

Honor Watch 4 ma też GPS. QZSS, Beidou, GALILEO i GLONASS, czyli komplet modułów odczytu lokalizacji.

Taka opcja przydaje się natomiast do zapisu dokładnej trasy biegu, czy jazdy na rowerze. Możemy też użyć mapy i zobaczyć na zegarku wskazówki nawigacyjne. Podobnie, jak w przypadku karty eSIM – nie musimy mieć połączonego przez Bluetooth smartfona, by zbierać dane o lokalizacji. To duża przewaga nad wieloma tańszymi zegarkami. Pewną wadą jest natomiast brak płatności zbliżeniowych, choć smartwatch ma moduł NFC.

Jeśli natomiast połączymy z zegarkiem swój telefon, Honor Watch 4 posłuży do sterowania nim – np. odbierania połączeń (smartwatch ma wbudowany głośnik i mikrofon), obsługi playera muzycznego, itp. Muzyki możemy również słuchać bez zabierania ze sobą telefonu. Honor Watch 4 ma 4 GB pamięci wewnętrznej, umożliwia też odtwarzanie muzyki bezpośrednio na słuchawkach Bluetooth.

Kolejną przydatną funkcją, która nie wymaga sparowania ze smartfonem, jest dostęp do asystenta głosowego. Komendy głosowe mogą być szczególnie przydatne podczas treningu, np. jazdy na rowerze.

Premiera Honor Watch 4 w Chinach

Ile kosztuje Honor Watch 4?

Najnowszy smartwatch Honora zadebiutował w Chinach. Tam cena na start wynosi 949 juanów. Regularna cena ma natomiast wynosić 999 juanów. W przeliczeniu otrzymalibyśmy więc odpowiednio 530 i 560 złotych. Oczywiście, jeśli Honor Watch 4 trafi na polski rynek, będzie sporo droższy. Przykład innych sprzętów pokazuje bowiem, że są nawet o połowę droższe, niż na rodzimym rynku chińskim. Jeśli Honor Watch 4 kosztowałby u nas poniżej tysiąca złotych, mógłby się okazać bardzo ciekawą propozycją dla wielu klientów.

Specyfikacja Honor Watch 4

  • Wymiary: 45.3 x 39.1 x 11.2 mm, waga 32 gramy
  • Ekran: AMOLED 1,75″, rozdzielczość 390 x 450 pikseli, częstotliwość odświeżania 60 Hz, Always-on Display, ekran dotykowy, ponad 400 tarcz do wyboru, dodatkowy przycisk do sterowania
  • Tworzywo: tworzywo sztuczne, szklany przód
  • Wodoodporność: tak, 5 ATM (do 50 metrów)
  • Bateria: 451 mAh
  • Funkcje: pulsometr, pomiar SpO2, tryby sportowe, analiza snu, monitorowanie stresu, sterowanie smartfonem (powiadomienia, rozmowy, odtwarzacz muzyczny, spust aparatu), mikrofon i głośnik do rozmów telefonicznych, obsługa kart eSIM (dual SIM), asystent głosowy, odtwarzanie muzyki z zegarka (4 GB pamięci)
  • Tryby sportowe: tak
  • Łączność: GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BDS, Bluetooth 5.2 LE
  • NFC: tak (bez płatności zbliżeniowych)
  • Cena: 530-560 złotych (cena w Chinach)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.