Premiera Honor Watch 4 Pro – świetnie wygląda i wiele potrafi

08.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Premiera Honor Watch 4 Pro – świetnie wygląda i wiele potrafi
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie smartwatcha Honor Watch 4 Pro, od razu na myśl przyszły mi klasyczne zegarki. Skórzany pasek, elegancka obudowa i pokrętła do sterowania różnymi funkcjami sprawiają, że sprzęt wygląda bardzo dobrze. Po bliższym poznaniu urządzenia okazuje się, że ma znacznie więcej zalet niż tylko dobry design.

Premiera Honor Watch 4 Pro

Honor Watch 4 Pro tylko z nazwy przypomina dostępny już od jakiegoś czasu model Honor Watch 4. Drugi z tej pary to sprzęt przypominający bardziej opaskę fitness, choć też nie można odmówić mu uroku. Honor Watch 4 Pro jest natomiast bardziej elegancki. Równie dobrze, a może nawet lepiej, sprawdzi się przy tym do monitorowania aktywności sportowych. To smartwatch z krwi i kości, Jeśli dla kogoś takie rozwiązanie jest wygodniejsze, również i ten model możemy jednak kupić z silikonowym paskiem. Sprzęt występuje z kopertą grafitową, złotą i srebrną, które jednak (moim zdaniem) najlepiej komponują się z paskiem ze skóry. Ten może być dostępny w kilku kolorach.

Honor Watch 4 Pro
Premiera Honor Watch 4 Pro

Oczywiście, podobnie jak w przypadku innych urządzeń tego typu, na rynku znajdziemy też setki, a nawet tysiące zamienników. Możemy więc po prostu kupić kilka pasków i zmieniać wygląd sprzętu w zależności od okazji.

Ekran LTPO AMOLED ma tu przekątną 1,5″ i wysoką rozdzielczość 464 x 464 pikseli. Daje nam to dobre zagęszczenie pikseli na poziomie 310 ppi.

Oczywiście, jak przystało na ekran AMOLED – mamy funkcję Always-on Display. Poza wyświetlaczem wyposażonym w warstwę dotykową mamy też dodatkowe pokrętło oraz fizyczny przycisk. Przydadzą się szczególnie, gdy mamy spocone lub mokre dłonie, ale plusem jest też bardzo klasyczny wygląd. Pokrętło jest tu umieszczone niesymetrycznie (nie na środku koperty), co sprawia, że Honor Watch 4 Pro wygląda unikatowo.

Dopełnieniem dobrego obrazu sprzętu jest możliwość wyboru jednej z wielu tarcz zegarka. Możemy na nich wyświetlić różne informacje, w zależności od tego, czego najbardziej potrzebujemy.

Honor Watch 4 Pro

Honor Watch 4 Pro to smartwatch z eSIM, GPS i NFC

Nasze aktywności fizyczne może mierzyć przy pomocy wielu czujników. Poznamy bardzo dobrze zarówno parametry naszego organizmu, jak i przebieg treningu. Łączność satelitarną zapewnia nie tylko GPS, ale też QZSS, Beidou, Galilleo i Glonass – mamy więc komplet modułów łączności. Zegarkiem bez trudu zapłacimy też zbliżeniowo – ma NFC. Z naszym smartwatchem połączymy się natomiast przez Bluetooth.

Honor Watch 4 Pro jest w pełni funkcjonalny, nawet jeśli nie sparujemy go z telefonem. Możemy bowiem użyć karty eSIM i zyskać połączenie z Internetem i opcję wykonywania połączeń telefonicznych.

To rozwiązanie jest bardzo korzystne, jeśli nie chcemy zabierać telefonu, wychodząc z domu. Osoby jeżdżące na rowerze lub biegające szybko docenią ten fakt. Trzeba jednak zadbać o dodatkową kartę eSIM, co wiąże się z pewnymi opłatami. Dzięki mikrofonowi i głośniczkowi możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. Jeśli sparowany telefon wyposażymy w dwie karty (dual SIM), Honor Watch 4 Pro obsłuży obie jednocześnie.

Honor Watch 4 Pro

Zegarek wykorzystamy do pomiarów aktywności fizycznej, ale też:

 • analizy czasu i jakości snu
 • monitorowania poziomu stresu
 • funkcji przeznaczonych dla kobiet

O nasze zdrowie dba monitoring tętna, będący w stanie wykryć nieprawidłowości np. migotanie przedsionków już na wczesnym etapie takich zaburzeń.

Dobra bateria to kolejny mocny punkt specyfikacji zegarka

Na nic zdają się przydatne funkcje, jeśli zegarek rozładuje się zbyt szybko. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to aż 14 dni. Jeśli jednak użyjemy nieco intensywniej funkcji zegarka, czas spadnie. Korzystając z modułu eSIM uzyskujemy czas około 10 dni. Gdy natomiast użyjemy zegarka samodzielnie (bez parowania ze smartfonem) – czas spadnie nawet do 3 dni. To i tak długo biorąc pod uwagę, że część konkurencji zaoferuje jedynie kilkanaście godzin pracy przy intensywnym użytkowaniu.

Nic się nie stanie, jeśli zapomnisz naładować baterię. Wystarczy 10 minut ładowania, aby wydłużyć czas pracy o jeden dzień. W tym czasie możemy szykować się do wyjścia do pracy, szkoły lub na trening.

Honor Watch 4 Pro – cena

Póki co model ten jest dostępny na rynku chińskim. Tam możemy wybrać wersję z paskiem z tworzywa sztucznego lub ze skóry. W tym pierwszym wypadku zapłacimy 1599 juanów (nieco ponad 900 złotych). Bardziej elegancka wersja kosztuje natomiast 1799 juanów, czyli około 1050 zł. Zawsze możemy też kupić najtańszą odmianę, a w pasek zaopatrzyć się osobno, co z pewnością pozwoli nieco zaoszczędzić.

Dziś wciąż nie wiemy, czy (i kiedy) Honor Watch 4 Pro trafi do sprzedaży w Polsce.

Specyfikacja smartwatcha Honor Watch 4 Pro

 • Typ: smartwatch z GPS
 • Pasek: silikonowy lub skórzany
 • Wymiary: 46.4 x 46.4 x 11.4 mm, waga 50 g
 • Obudowa: plastikowy tył, szklany przód, ramka ze stali nierdzewnej 316L, dodatkowe pokrętło i przycisk do sterowania
 • Wyświetlacz: okrągły LTPO AMOLED z Always-On Display, 1,5″, rozdzielczość 464 x 464 pikseli, dotykowy, częstotliwość odświeżania 60 Hz
 • Bateria: 480 mAh, do 14 dni pracy, 3-10 dni z uruchomioną kartą eSIM, ładowanie w 10 minut napełni baterię na cały dzień, ładowanie bezprzewodowe indukcyjne
 • Tryby sportowe: tak
 • Funkcje: analiza snu, monitorowanie poziomu stresu, sterowanie telefonem
 • Łączność: Bluetooth 5.2, NFC, GPS, odbiór do pięciu satelitów na dwóch częstotliwościach jednocześnie, opcjonalna obsługa kart eSIM (w droższym wariancie)
 • Cena: 1599 lub 1799 juanów.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.