Search icon

Premiera Google Pixel Fold w 2023. Co jeszcze wiadomo o składanym telefonie Google?

16.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera Google Pixel Fold w 2023. Co jeszcze wiadomo o składanym telefonie Google?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Doniesienia na temat daty premiery składanego smartfona Google Pixel Fold nie są do tej pory jednoznaczne. Wielu liczyło na to, że urządzenie zadebiutuje podczas ubiegłotygodniowej prezentacji smartfonów Pixel serii 7 oraz zegarka Pixel Watch, ale tak się jednak nie stało. Mówi się o tym, że premiera Google Pixel Fold została opóźniona.

Kiedy premiera Google Pixel Fold?

Ross Young, dyrektor generalny firmy Display Supply Chain Consultants (DSCC) twierdzi, że Google Pixel Fold pojawi się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Informacja ta pierwotnie pojawiła się w serwisie Twitter. Young odpowiedział na tweeta z zapytaniem o składany smartfon marki Google, który pojawił się zaraz po wspomnianej we wstępie prezentacji. Co więcej, według Younga, dostawy wyświetlaczy niezbędnych do finalnego montażu tych urządzeń mają rozpocząć się w styczniu.

Warto dodać, że poprzednie doniesienia sugerowały, iż Google pracuje nad dwoma modelami składanych smartfonów. W kodzie wersji beta systemu Android 13 deweloperzy odnaleźli odniesienia do urządzenia, którego nazwa kodowa to „Felix”.

Smartfon ten ma być wyposażony w wyświetlacz wewnętrzny o przekątnej 7,57 cala i wyświetlacz zewnętrzny o przekątnej 5,78 cala.

Będzie także moduł aparatu z trzema obiektywami – główny (IMX787), ultraszerokokątny (IMX386) oraz teleobiektyw (S5K3J1). Będzie też kamera do selfie z czujnikiem S5K3J1.

pixel fold
Źródło: MacRumors

Na początku tego roku pojawiły się również odniesienia do innego smartfona o nazwie „Pipit”, ale jego premiera jest jednak bardzo mało prawdopodobna.

Warto też dodać, że według ostatnich doniesień składany smartfon od Google’a może nosić nazwę Pixel Fold lub Pixel Notepad, a za jego produkcję odpowiadać będzie firma Foxconn.

Źródło: Gadgets 360, obrazek wyróżniający: Waqar Khan

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.