Premiera Garmin Forerunner 165 – niezły zegarek dla biegaczy w rozsądnej cenie

23.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera Garmin Forerunner 165 – niezły zegarek dla biegaczy w rozsądnej cenie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Marki Garmin raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. To renomowany producent smartwatchy z bardzo dobrym wyposażeniem. Sprzęt chętnie wybierany jest przez miłośników turystyki, czy sportowców i po prostu osoby aktywne. Jednym z najnowszych modeli jest Garmin Forerunner 165. W jego przypadku plusem jest całkiem atrakcyjna cena.

Premiera Garmin Forerunner 165

Jeszcze zanim odbyła się oficjalna premiera, sporo wiedzieliśmy na temat tego smartwatcha. Garmin Forerunner 165 został wyposażony w okrągły ekran AMOLED o średnicy 1,2″. Jego rozdzielczość wynosi 390 x 390 pikseli i zapewnia dobry poziom szczegółowości.

Garmin Forerunner 165 to smartwatch dedykowany biegaczom. Sprawdzi się jednak równie dobrze także w innych aktywnościach lub jako zegarek na co dzień.

Osoby rozglądające się za zegarkiem Garmina z pewnością najwięcej uwagi przykładają do funkcji związanych z badaniem aktywności i dobrostanu organizmu. Tu Garmin Forerunner 165 nie powinien nikogo zawieść – mamy obsługę 25 trybów sportowych, pomiar saturacji krwi, pułap tlenowy, poranne raporty o stanie naszej formy i wiele innych informacji.

Plusem jest funkcja płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Funkcją, której nie znajdziemy w wielu tanich smartwatchach, jest barometryczny wysokościomierz. Mamy również znany z innych zegarków Garmina czujnik PPG Elevate V4 do pomiaru tętna.

Warto zaznaczyć, że nowe zegarki tej marki czasami mają już czujnik nowszej generacji, a więc po prostu lepszy. Pamiętajmy jednak, że Garmin Forerunner 165 ma kusić ceną.

Garmin Forerunnter 165
Źródło: producent

Każdy Garmin Forerunner 165 ma moduł GPS oraz Wi-Fi do przesyłania danych. Ze smartfonem możemy się także łączyć przy pomocy Bluetooth. Dzięki lokalizacji GPS możemy między innymi wyświetlić na zegarku mapę lub uzyskać dokładniejsze wskazówki dla nawigacji. Kompletna łączność pozwala też na zapisywanie dokładnych postępów każdego treningu.

Zegarek można pochwalić za niezłą baterię. Czas pracy może wynosić nawet 11 dni. Z pewnością nie jest to rekordowo długi czas. Pozwoli jednak na w pełni komfortowe korzystanie z zegarka, na przykład podczas kilkudniowego wyjazdu. Z włączonym GPS powinien działać 17-19 godzin.

garmin forerunner 165
Garmin Forerunner 165

Ile kosztuje Garmin Forerunner 165?

Garmin Forerunner 165 w podstawowej wersji wyceniono w Polsce na 1229 złotych, a za wariant Garmin Forerunner 165 Music trzeba zapłacić 1449 zł. W drugiej wersji otrzymujemy dodatkowo możliwość odtwarzania muzyki z pamięci wbudowanej o pojemności 4 GB. Ciekawa opcja, z pewnością zainteresuje wielu potencjalnych użytkowników. Smartwatch dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych.

Sprawdź inne zegarki Garmin

Źródło zdjęć: Garmin.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.