Premiera Garmin Fenix 7 Pro i Epix Pro (2 gen) – nowości, które słono kosztują

02.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Premiera Garmin Fenix 7 Pro i Epix Pro (2 gen) – nowości, które słono kosztują
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Osoby szukające zaawansowanego zegarka sportowego często decydują się na jeden z modeli Garmina. To gwarancja wysokiej jakości, funkcjonalności i trwałości. Do najnowszych urządzeń tego producenta należą modele Garmin Fenix 7 Pro i Garmin Epix Pro. Kto powinien zainteresować się tymi smartwatchami i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Premiera Garmin Fenix 7 Pro

Garmin Fenix 7 Pro jest kierowany do szerokiego grona odbiorców. Potwierdza to choćby dostępność w trzech rozmiarach:

Garmin Fenix 7 Pro
Garmin Fenix 7 Pro

Noszenie smartwatcha powinno być więc wygodne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od rozmiaru nadgarstka. Niezależnie od rozmiarów, każdy wariant posiada bardzo czytelny wyświetlacz MIIP, a także latarkę. Ma wiele trybów, w tym regulację jasności, stroboskop i emitowanie czerwonego światła. Cała seria Garmin Fenix 7 Pro posiada również wbudowany panel słoneczny. Pozwala całkiem skutecznie podładować baterię w urządzeniu.

Do geolokalizacji i nawigacji służy GPS, technologia SatIQ, TopoActive (mapy topograficzne) i SkyView.

Jeżeli w tym momencie wydaje Ci się, że prezentacja możliwości Garmina Fenix 7 Pro nieco odbiega od standardowych, nic dziwnego. To profesjonalne urządzenie do zadań specjalnych. Przeznaczone jest dla wymagających użytkowników, dla których cena od 3949 do nawet 4899 zł nie będzie przeszkodą w zakupie.

Garmin Fenix 7 Pro
Garmin Fenix 7 Pro

Garmin Fenix 7 Pro – smartwatch do zadań specjalnych

Nie musimy wspominać o trybach sportowych, wytrzymałości na upadki i wodoodporności. Garmin Fenix 7 Pro ma też oczywiście moduł NFC do płatności zbliżeniowych Garmin Pay, czy możliwość sterowania smartfonem i muzyką. To oczywiste, w tym urządzeniu znajdziemy o wiele bardziej profesjonalne funkcje dla sportowców.

Wśród trybów sportowych mamy tu między innymi motocross, overlanding i rafting.

Nawigując z wykorzystaniem nowego Garmina możemy skorzystać z opcji „Przed Tobą”. Dostaniemy informacje o punktach POI, jak punkty medyczne, żywieniowe, itp. Zegarek dostarczy nam też informacji o pogodzie wraz z mapami pogodowymi.

Garmin Fenix 7 Pro
Garmin Fenix 7 Pro

Do cech charakterystycznych wielu zegarków sportowych Garmina, w tym serii Fenix 7 Pro, należy dobra analiza kondycji użytkownika. Dostaniemy dokładną ocenę wytrzymałości. Oprogramowanie Garmina da nam takie informacje m.in. dzięki analizie pułapu tlenowego, czy obciążeń treningowych (krótko- i długoterminowych). Postępy w treningach poznamy też dzięki analizie biegu, wraz z uwzględnieniem kąta nachylenia podłoża, czy mocy biegowej.

Wystarczy do tego dodać, że bateria Garmina Fenix 7 Pro wystarczy nawet na 37 dni (w wersji 7X Pro) na jednym ładowaniu. Wtedy jednak musimy zrezygnować z części funkcji.

Garmin Fenix 7 Pro
Garmin Fenix 7 Pro

Specyfikacja smartwatcha Garmin Fenix 7 Pro (7S Pro, 7X Pro)

 • Typ: smartwatch
 • Wymiary koperty: 42, 47, 51 mm
 • Obudowa: wytrzymała obudowa polimerowa wzmacniana włóknem, tytanowa rama i tył
 • Wyświetlacz: MIP (od 1,2 do 1,4″), opcjonalnie chroniony szkłem szafirowym
 • Przyciski: tak
 • Bateria: do 22 dni pracy w trybie smartwatcha, do 37 dni pracy w trybie energooszczędnym, możliwość ładowania przez panel słoneczny
 • Tryby sportowe: tak
 • Czujniki: body battery, monitoring snu, monitorowanie stresu, pulsoksymetr, puls spoczynkowy, pułap tlenowy, zaawansowana analiza treningów
 • Łączność: Bluetooth, NFC, GPS, sterowanie smartfonem, dostęp do słuchania muzyki offline (po pobraniu z serwisu streamingowego)
 • Opcje nawigacji: zaawansowana nawigacja i geolokalizacja, mapy topograficzne dla wielu kontynentów, mapy SkyView dla narciarzy (ponad 2000 tras), mapy pól golfowych, POI przed nami, wskazówki nawigacyjne, także dla rowerów
 • Latarka: tak, regulacja jasności, tryb stroboskopowy, tryb światła czerwonego
 • Data premiery: 31 maja 2023
 • Cena: 3949 – 4899 zł.
Garmin Fenix 7 Pro
Garmin Fenix 7 Pro

Garmin Epix Pro (2 gen.) – zegarek sportowy z najwyższej półki

Oprócz modelu Garmin Fenix 7 Pro, wielbiciele marki mogą zdecydować się też na model Epix Pro (2 generacji). Także ten model dostaniemy z tarczą w trzech rozmiarach

Tu też mamy latarkę używającą diody LED z wieloma opcjami. W tym zegarku pojawiły się natomiast dodatkowe tryby sportowe, m.in. dla gry w piłkę nożną, koszykówkę lub dla jazdy konnej. Także ten model został wyposażony w komplet niezbędnych czujników i modułów łączności. Specyfikacja jest bardzo podobna do modelu Fenix 7 Pro. Tegoroczny Epix Pro jest jednak jeszcze droższy. Koszt zakupu to od 4399 do 5349 złotych (w zależności od wielkości i pokrycia ekranu).

Premiera Garmin Epix Pro gen 2
Premiera Garmin Epix Pro 2023

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.