Fitbit Charge 6 z usługami Google to kompletna opaska sportowa (m.in. GPS i płatności NFC)

03.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Fitbit Charge 6 z usługami Google to kompletna opaska sportowa (m.in. GPS i płatności NFC)
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Gigantyczny koncern Google przejął tego producenta smartwatchy i opasek smart już dość dawno temu. Z biegiem lat w urządzeniach Fitbit pojawiały się więc kolejne rozwiązania stworzone właśnie przez firmę-matkę. Na rynku pojawiła się już nowa aplikacja do zarządzania wearables marki Fitbit. Teraz przyszła kolej na całkiem nową opaskę sportową Fitbit Charge 6. Znajdziemy w niej wiele usług i aplikacji Google – i dobrze! Zdecydowanie pozytywnie wpływają na funkcjonalność tego niepozornego i całkiem niedrogiego gadżetu.

Premiera Fitbit Charge 6

Podczas prezentacji opaski sportowej Fitbit Charge 6 dowiedzieliśmy się, że wspiera usługi Google. Mowa między innymi o dostępie do płatności zbliżeniowych Google Pay oraz Map Google. Opcje te są oczywiście bardzo przydatne, co może stać się wyróżnikiem samej opaski. Inteligentna opaska może więc stać się doskonałym uzupełnieniem dla naszego smartfona z Androidem oraz słuchawek bezprzewodowych.

Premiera Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Po połączeniu sprzętów przy pomocy Bluetooth możemy między innymi sterować muzyką bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego opaski Charge 6. Możemy obsługiwać aplikację YouTube Music, ale także odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, czy odczytać powiadomienia.

Opaska sportowa Fitbit Charge 6 przede wszystkim sprawdzi się jednak podczas aktywności fizycznych.

Producent deklaruje, że ulepszył sposób mierzenia pulsu, w czym duży udział ma sztuczna inteligentna i możliwość uczenia maszynowego oprogramowania. Oznacza to, że pomiary będą szybsze, bardziej dokładne – najlepsze w całej serii opasek Fitbita. Te same mechanizmy znajdziemy też w o wiele droższym przecież smartwatchu Google Pixel Watch. W przeciwieństwie do wielu tanich opasek i trackerów fitness, Fitbit Charge 6 wykonuje też badanie EKG. Badanie rytmu serca przydaje się do wykrycia problemów zdrowotnych, jak migotanie przedsionków.

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Doskonała współpraca, nie tylko ze smartwatchem

Funkcjami opaski sterujemy przy pomocy ekranu dotykowego. Jego przekątna ma zaledwie nieco ponad 1 cal, za to rozdzielczość jest dość wysoka. Mamy więc nieduży, ale czytelny ekran. Chroni go szkło Gorilla Glass trzeciej generacji.

Fitbit Charge 6 sprawdzi się nie tylko jako świetny dodatek do naszego telefonu z Androidem. Możemy też połączyć się przez Bluetooth z urządzeniami do ćwiczeń takich firm, jak Peleton, Tonal, czy NordicTrack. Oczywiście, Charge 6 wspiera odpowiednie aplikacje, które pozwolą wykorzystać cały potencjał drzemiący w zawodowych maszynach. Tracker fitness pokaże wtedy tętno – i to w czasie rzeczywistym.

Premiera Fitbit Charge 6 za 799 zł
Fitbit Charge 6

Fitbit Charge 6 stanie się towarzyszem każdego treningu

Sama opaska również ma sporo do zaoferowania pod kątem monitorowania postępów w różnych aktywnościach. Ma ponad czterdzieści trybów dla różnych sportów, z czego połowa to zupełnie nowe tryby. Pojawiły się wśród nich takie sporty, jak snowboard, trening na siłowni, czy HIIT.

Fitbit Charge 6 posiada wbudowany GPS. Zwykle to obecność tego modułu świadczy o tym, że mamy do czynienia z „lepszą” opaską smart.

Moduł GPS przydaje się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim możemy monitorować postępy treningu lub zapisać trasę bez korzystania z GPS w telefonie. Oznacza to oszczędność baterii naszego smartfona. Możemy też po prostu nie zabierać ze sobą smartfona na trening, wciąż mając dostęp do całej puli przydatnych danych. Lokalizacja GPS w połączeniu z dostępem do Map Google oznacza też, że opaska jest bardzo dobrym wyborem dla rowerzystów, czy biegaczy. Zapisywanie lokalizacji jest jednak przydatne również w codziennym życiu, na przykład podczas wycieczki do obcego nam miasta.

Liczne funkcje pozwalające monitorować nasz organizm

Jak przystało na dobrą opaskę sportową, Fitbit Charge 6 posiada sporo możliwości oceny stanu naszego zdrowia. Mamy wymienione już czujniki tętna i EKG. Na pokładzie jest też czujnik natlenienia krwi SpO2. Algorytmy Fitbita pozwalają analizować sen, czy monitorować poziom stresu. Wyniki możemy sprawdzić bezpośrednio na ekranie opaski sportowej. Analizując je przy pomocy aplikacji Fitbit dostaniemy natomiast bardziej szczegółowe informacje.

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Najnowsza opaska ma baterię, która pozwoli na maksymalnie 7 dni użytkowania. Oczywiście, jeśli włączymy GPS i będziemy intensywnie korzystać z możliwości trackera, czas ten zauważalnie spadnie. W trybie GPS czas pracy wynosi do 5 godzin. Nie musimy więc obawiać się, że poziom energii spadnie do zera, nawet podczas długiego, kilkugodzinnego treningu.

Ile kosztuje opaska Fitbit Charge 6?

Opaski sportowe zwykle kojarzą nam się z mniejszymi i tańszymi odpowiednikami smartwatchy. W przypadku Fitbit Charge 6 mówimy jednak o zaawansowanym sprzęcie. Tracker sprawdzi się w rękach zawodowych sportowców, czy bardzo aktywnych osób. Także na co dzień docenimy jednak jej zalety, choćby dzięki wbudowanemu GPS i zaawansowanemu monitoringowi dobrostanu ciała użytkownika. Wszystko to sprawia, że cena wynosząca w momencie sprzedaży 799 złotych nie jest wygórowana.

Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Producent przygotował też promocję na start. Kupując opaskę do 11 października 2023 roku dostaniemy za symboliczną złotówkę dodatkowy pasek sportowy. Regularna cena paska to 139 złotych, bonus jest więc jak najbardziej atrakcyjny. Klienci kupujący opaskę otrzymają też na pół roku subskrypcję aplikacji Fitbit w wersji premium. Mamy tam dostęp do dodatkowych funkcji, czy filmików instruktażowych. Pomogą utrzymać dobrą formę i przyzwyczają nas do zdrowych nawyków. Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych opaski. Różnią się zarówno barwy paska, jak i wykończenie koperty:

 • Opaska Fitbit Charge 6 czerwona (złota koperta, pasek w kolorze koralowym)
 • Tracker Fitbit Charge 6 biały (srebrna koperta, porcelanowy pasek)
 • Czarna opaska Fitbit Charge 6 (czarna koperta, czarny pasek)

Specyfikacja Fitbit by Google Charge 6

 • Typ: tracker fitness, opaska smart
 • Wymiary: 36.78 x 22.79 x 11.2  mm, waga 20 g
 • Obudowa: aluminiowy korpus, pasek z silikonu, szkło ochronne Gorilla Glass 3
 • Wyświetlacz: przekątna 1,04″, rozdzielczość 276 x 184 pikseli, ekran dotykowy
 • Pamięć: 32 MB
 • Bateria: 65 mAh, do 7 dni pracy, do 5 godzin w trybie GPS
 • Tryby sportowe: tak, ponad 40
 • Czujniki: akcelerometr, żyroskop, tętno, test EKG, puls spoczynkowy, saturacja krwi SpO2
 • Sieć komórkowa: nie
 • Łączność: Bluetooth, GPS, NFC do płatności zbliżeniowych (Google Pay)
 • Kolory: czarny, biały i czerwony
 • Cena: 799 złotych

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.