DJI Avata – solidny, kompaktowy dron z możliwością sterowania goglami FPV

22.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
DJI Avata – solidny, kompaktowy dron z możliwością sterowania goglami FPV
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Drony mają dziś wiele zastosowań. Są używane do profesjonalnego filmowania mało dostępnych miejsc, wykonywania różnych pomiarów. Wojna w Ukrainie pokazuje, że dron sprawdzi się też podczas działań zbrojnych – zarówno zwiadowczych, jak i precyzyjnego atakowania oddalonych celów. My zajmiemy się oczywiście modelem drona, którego zastosowanie wskazuje raczej na rozrywkę. DJI Avata to najnowszy model renomowanego producenta, który posiada kilka ciekawych funkcji. Na najlepsze doznania możemy jednak liczyć, używając drona w zestawie z goglami DJI Goggle 2.

DJI Avata

W przypadku DJI Avata producent zadbał o dość długi czas lotu. Bateria o pojemności 2429 mAh pozwala na 18 minut latania. Podczas przelotu możemy wykonać dobrej jakości zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 48 MP.

DJI Avata umożliwia nagrywanie filmów 4K lub 2,7K w 60 kl./s.

Co widzi kamera zamontowana w dronie? Naprawdę dużo, ponieważ posiada szerokokątny obiektyw. Kąt widzenia to aż 155 stopni. Zastosowany obiektyw ma przysłonę f/1.7. O płynność nagrań dba zaawansowana, elektroniczna stabilizacja obrazu: DJI RockSteady 2.0 i DJI HorizonSteady. Pozwolą uzyskać obraz bez drgań nawet podczas wykonywania szybkich zwrotów.

Wewnętrzna pamięć ma 20 GB. Bez problemu rozszerzymy ją jednak kartami micro SD.

DJI Avata
DJI Avata

Mały dron z wielkimi możliwościami

Bez wątpienia możemy nazwać dron DJI Avata kompaktowym. Waży niecałe pół kilograma (410 gram) i ma wymiary 180 x 180 x 80 milimetrów. Bez problemu można go więc wszędzie zabrać ze sobą i w odwiedzanym miejscu wykonać efektowne nagrania. Producent zapewnia, że dron jest bardzo wytrzymały. Gdy uderzy w przeszkodę, po prostu się od niej odbije. Śmigła są dodatkowo chronione osłonami, nie będziemy jednak często sprawdzać ich trwałości. DJI Avata posiada funkcję automatycznego hamowania po wykryciu przeszkody.

DJI Avata
DJI Avata

Nawet upadek na ziemię nie powinien oznaczać końca zabawy. Jeśli DJI Avata spadnie do góry nogami, tryb turtle pozwoli mu odwrócić się i wystartować.

Gdy dron straci zasięg lub poziom baterii będzie niski, DJI Avata automatycznie wróci do miejsca startu (funkcja Return To Home).

Najciekawsze jest sterowanie dronem DJI Avata. Odbywa si przy użyciu kontrolera i gogli FPV (First Person View). Obraz z kamerki drona widzimy w goglach, a sterowanie odbywa się przy pomocy gestów W najnowszych goglach na ekranie Micro OLED (ma regulację dioptrii i panel dotykowy) zobaczymy obraz 1080p z szybkością do 100 kl./s i opóźnieniem tylko 30 milisekund. Imponujący jest też zasięg – to aż 10 kilometrów. Dodatkiem godnym uwagi jest aplikacja DJI Virtual Flight, dostępna na komputery i smartfony. Pozwala trenować umiejętności latania.

DJI Avata
DJI Avata

Cena DJI Avata

Podstawowy zestaw DJI Avata Fly Smart Combo kosztuje około 5800 złotych i znajdziemy tam wspomniane wcześniej gogle DJI Goggle 2.

Specyfikacja DJI Avata

 • Wymiary i waga: 180 x 180 x 80 mm, 410 g
 • Zasięg: do 11.600 metrów (częstotliwość 2.4 GHz)
 • Prędkość maksymalna: niecałe 100 km/h
 • Stabilizacja: 1-osiowa
 • Kamera: tak, 4K, 2,7K w 60 kl./s, zdjęcia 48 MP
 • Bateria: 2429 mAh, do 18 min lotu, czas ładowania 2,5 godziny
 • Czujniki: żyroskop, czujnik kolizji
 • Łączność: Wi-Fi, GPS
 • Tryby latania: normalny, sportowy, manualny
 • Zestaw zawiera: dron DJI Avata, kontroler, okulary, 3 zapasowe zestawy śmigieł, kabel USB-C, śrubokręt, zapasowe śruby
 • Cena: około 5800 złotych.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.