Diuna 2: pierwsze recenzje to marzenie każdego filmowca. Dlaczego warto iść do kina?

27.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Diuna 2: pierwsze recenzje to marzenie każdego filmowca. Dlaczego warto iść do kina?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielkie odliczanie do premiery “Diuna 2” powoli dobiega końca. To zatem najwyższa pora, aby podsumować pierwsze recenzje produkcji i przekonać do seansu niezdecydowanych. Krytycy są jednogłośni: to będzie prawdziwe święto kina. 

Diuna 2 – pierwsze recenzje 

Szczęśliwcy seans “Diuna 2” mają już za sobą i chętnie dzielą się z widownią swoimi odczuciami. Jak za chwilę się przekonacie, dawno nie byli aż tak jednogłośni. Sequel dzieła Denisa Villeneuve’a z 2021 roku nazywają najlepszym filmem science fiction pokolenia; pod kątem sposobu ekranizacji zestawiają go zaś obok klasyków, takich jak “Władca pierścieni”. 

Na słowa uznania mógł liczyć nie tylko sam reżyser, który zdaniem recenzentów doczekał się swojego “opus magnum”, ale również gwiazdorska obsada, która udowadnia, że nie znalazła się na szczycie bez przyczyny. 

Ekscytacja nadchodzącą premierą uzewnętrznia się w najróżniejszy sposób. Wielu miłośników produkcji zapragnęło własnej repliki legendarnego ornitoptera rodu Atrydów z LEGO, dzięki czemu model cieszy się ogromnym powodzeniem.

Diuna 2 – przegląd pierwszych recenzji

To monumentalna epopeja, mistrzowsko zrealizowana na poziomie samej sztuki filmowej – od wyjątkowych zdjęć Greiga Frasera po wspaniałą konstrukcję świata przedstawionego autorstwa Patrice’a Vermette’a. Denis Villeneuve stworzył swoje opus magnum, reżyserując jeden z najlepszych filmów science fiction dla przyszłych pokoleń. 

(Jazz Tangcay – Variety)

Po »Diunie 2« brakuje mi słów. Myślę, że jest jeszcze bardziej wciągająca, namacalna i emocjonalna niż pierwsza część. Klarowność, rozmach i skala fabuły powalają. Dla mnie całość zajmuje szczególne miejsce – obok »Władcy Pierścieni« – jako ostateczna wersja zekranizowanego materiału źródłowego.

(Jordan Farley – Total Film)

To nie tylko najlepsze dzieło Denisa – to najlepszy film science fiction pokolenia. Tragiczna w tonie opowieść o ślepym fanatyzmie i korupcji. Spektakularna, uduchowiona, inspirująca klasa mistrzowska w estetyce i nastroju, pięknie odzwierciedlająca burzliwą podróż Paula. Odjęło mi mowę.

(Griffin Schiller – The Playlist)

Monumentalne osiągnięcie kinowe. Wspanialsze niż pierwsza część pod względem narracyjnym, technicznym i fabularnym. Villeneuve ma znacznie większe ambicje, a wspiera go niezwykły w swojej moralnie złożonej roli Chalamet. Pierwszy blockbuster w tym roku, który MUSISZ ZOBACZYĆ.

(Diego Andaluz – Discussing Film)

To chyba nikogo nie zszokuje, ale absolutnie pokochałem »Diunę 2«. Niesamowite filmowe rzemiosło. Wspaniała ścieżka dźwiękowa. Cała obsada wypadła znakomicie. Mogę narzekać tylko na to, że film nie był dłuższy. Trwa 2 godziny i 40 minut, ale z chęcią obejrzałbym jeszcze godzinę.

(Steven Weintraub – Collider)

Kiedy premiera Diuna 2? 

„Diuna 2” zadebiutuje w polskich kinach wcześniej, niż pierwotnie zakładano – 29 lutego 2024 roku. Tymczasem warto jeszcze obejrzeć zwiastun tej superprodukcji.

Źródło: Variety, Total Film, The Playlist, Discussing Film, Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.