Premiera Disney+ w Polsce tak popularna, że użytkownicy mają problem z rejestracją

14.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera Disney+ w Polsce tak popularna, że użytkownicy mają problem z rejestracją
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowa platforma VOD debiutująca w Polsce 14 czerwca 2022 roku, miała okazać się prawdziwym hitem. Duża biblioteka filmów, seriali i bajek, a do tego promocja na start. Spora część polskich użytkowników ma jednak problem z rejestracją w Disney Plus.

Disney+ wchodzi do Polski

Platforma Disney+ dołącza do takich serwisów VOD jak Netflix, HBO Max, czy Amazon Prime. Nie stoi przy tym na straconej pozycji, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie już w dniu premiery.

Disney+ ma szeroką ofertę różnych produkcji własnych, Pixara, Marvela, National Geographic, czy ze świata Gwiezdnych Wojen.

Użytkownicy, którzy zgłosili chęć dołączenia do Disney+ i podali swój e-mail przed startem platformy, mogą skorzystać z promocji na start. Roczny abonament wynosi wtedy 229,9 zł, czyli tyle, ile normalnie zapłacilibyśmy za 8 miesięcy.

Problem z rejestracją w Disney Plus w Polsce

Niestety, już na starcie platforma Disney+ zaliczyła niezłą wtopę. Spora część użytkowników z Polski ma bowiem problem z rejestracją. Dziś o godzinie 9:00 platforma miała swój oficjalny start. Użytkownicy mogli się jednak rejestrować już kilka godzin wcześniej.

Sporo nowych klientów Disney+ ukończyło już proces rejestracji, jednak wiązało się to z pewnymi problemami. Pojawiły się bowiem problemy z połączeniem z serwerem. Sama strona www także nie działała poprawnie, przez co przejście przez rejestrację było utrudnione.

Dla władz Disney+ to nie pierwsza taka sytuacja. Podczas premiery platformy w Stanach Zjednoczonych doszło do podobnych problemów, które przybrały ogromną skalę.

Skąd problemy w Disney+?

Problemy techniczne przy uruchamianiu nowych stron i platform to nic nowego. Szczególnie dotyczy to projektów, które od początku cieszą się dużą popularnością, a tak było w przypadku Disney+. Od wielu tygodni w Internecie można było znaleźć sporo reklam zachęcających do rejestracji i skorzystania z promocji na start.

Gdy wydajność serwerów i strony nie pozwala na obsługę tak dużej liczby użytkowników, część z nich jest przenoszona na stronę z błędem.

Co zrobić, by zarejestrować się w Disney+ i uniknąć problemów?

Rejestracja w serwisie Disney+ wymaga wprowadzenia adresu e-mail, akceptacji zgód, ustanowienia hasła oraz podpięcia karty płatniczej lub konta PayPal. Jeśli wchodząc na stronę www masz problem z założeniem konta, spróbuj zrobić to z poziomu smartfona lub na telewizorze smart.

Chcąc wejść na stronę na komputerze upewnij się, że masz aktualną wersję przeglądarki. Możesz też wyczyścić pliki tymczasowe (pamięć cache), w niektórych przypadkach to pomaga. W przeciwnym razie pozostaje czekać, aż obsługa Disney+ upora się z problemami. Ostatecznie, za jakiś czas ilość rejestracji na stronie spadnie, co pozwoli założyć konto w Disney+ kolejnym osobom.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.