Bezprzewodowa klawiatura ASUS Marshmallow KW100 jest stylowa, wygodna i bardzo cicha

24.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Bezprzewodowa klawiatura ASUS Marshmallow KW100 jest stylowa, wygodna i bardzo cicha
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Spora część użytkowników szuka klawiatury, która nie tylko dobrze spełni swoją podstawową funkcję, ale będzie też świetnie wyglądać. Z pewnością prawdziwą ozdobą biurka stanie się bezprzewodowa klawiatura ASUS Marshmallow KW100, której zaletą oprócz stylistyki jest cicha praca.

ASUS Marshmallow KW100 – cicha klawiatura bezprzewodowa

Dotychczas w tej kategorii królował model Logitech MX Keys. Model ten oferuje naprawdę wiele, choć cena (niecałe 450 złotych) może nieco zniechęcać niektórych klientów. ASUS Marshmallow KW100 poza niemal bezgłośną pracą i wysoką jakością wykonania daje nam coś więcej: doskonały design. Stylowy wygląd ma w sobie nieco klimatu vintage, co z pewnością spodoba się niejednemu użytkownikowi.

Klawiatura dostępna jest w dwóch kolorach: z akcentami beżowymi i zielonymi. Oba wyglądają świetnie! Do zestawu możemy też dokupić pozostającą w stylistyce retro myszkę bezprzewodową ASUS Marshmallow MD100.

ASUS Marshmallow KW 100  wraz z myszkką MD100
ASUS Marshmallow KW100 i mysz MD100

Głośność podczas korzystania z nowej klawiatury ASUS wynosi poniżej 50 dB.. Producent twierdzi, że jest niemalże bezgłosna.

Taka zaleta przyda się, jeśli nie lubisz zbyt hałaśliwej pracy klawiszy. Z pewnością docenią to również pozostali domownicy, czy współpracownicy w biurze.

Warto dodać, że bezprzewodowa klawiatura ASUS Marshmallow KW100 została wyróżniona prestiżową nagrodą reddot 2023. Wyróżnienie przyznawane jest wyjątkowo dobrze zaprojektowanym przedmiotom użytkowym. W tym wypadku rzeczywiście trudno odmówić klawiaturze uroku. Pozornie zwykły przedmiot, na który najczęściej po prostu nie zwrócisz uwagi, jest małym dziełem sztuki. Część klawiszy posiada inną barwę.

ASUS Marshmallow KW 100 cicha klawiatura bezprzewodowa

Nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna klawiatura ASUS Marshmallow KW100

ASUS Marshmallow KW100 to sprzęt, który jednocześnie dobrze wygląda i zapewni kompletną funkcjonalność. Połączenie odbywa się dzięki modułowi Bluetooth 5.0 LE (Low Energy), co wydłuża czas pracy na baterii (paluszki AAA). Klawiaturę możemy sparować jednocześnie z nawet trzeba urządzeniami – np. komputerem stacjonarnym, laptopem i tabletem. Jeśli sprzęt nie ma łączności Bluetooth, wystarczy użyć zewnętrznego akcesorium USB. Klawiatura pozwala na przełączanie się między obsługiwanymi aktualnie urządzeniami.

ASUS Marshmallow KW100 współpracuje z systemami Windows, MacOS, ChromeOS, iOS i iPadOS. Podłączymy więc do tej klawiatury niemal każde urządzenie.

ASUS Marshmallow KW 100

Dla wygody możemy ustawić kąt nachylenia klawiatury i jej wysokość – pozwolą na to regulowane nóżki z tyłu. Skok klawisza to 1,6 mm, co jest bardzo dobrym wynikiem przy klawiaturze tej konstrukcji (nożycowe klawisze).

Według deklaracji producenta żywotność klawiszy to aż 10 milionów kliknięć. Sprzęt powinien więc posłużyć przez długi czas. Niestety, wciąż nie poznaliśmy jeszcze ceny urządzenia, które wkrótce powinno trafić na rynek.

Zdjęcia przedstawionego urządzenia pochodzą ze strony producenta.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.